Problem z lunetą Leapers

Moderator: Hiszpan63

Tatol75
Posty: 2
Rejestracja: 2009-04-16, 10:00
Lokalizacja: Poznań

Problem z lunetą Leapers

Post autor: Tatol75 »

Witam!
Mam wiatrówkę Crosman Quest 1000. Niedawno dostałem do niej w prezencie (od żony :) )lunetkę Leapers (MilDot). Po zamontowaniu jej na wiatrówce i próbie przestrzelenia okazało się że nie mogę jej ustawic; po paru strzałach, kiedy już niby miałem jakieś skupienie, nagle następne strzały wypadały o parę centymetrów dalej od dotychczasowych (na odległości ok. 18m).
Wiatrówkę z tą lunetą próbował przestrzelić również mój znajomy - myśliwy. Też mu się nie udało. Dałem wiatrówkę do rusznikarza żeby stwierdził co jest grane. Gość nic konkretnego nie powiedział - niby ją przestrzelił. Po paru dniach (nie mogłem jej od razu po odebraniu sprawdzić), oddałem może 4 celne strzały i pozostałe już były mocno niecelne.
Przy strzelaniu bez lunety wiatrówka strzela o wiele celniej.
Dodam, że nie jestem doświadczonym użytkownikiem wiatrówek (swoją posiadam od niedawna). Nie wiem jaka może być przyczyna tego "gubienia" skupienia. Podejrzewam nawet uszkodzenie lunety (mimo, że starałem się z nią obchodzić jak z jajkiem).
Żona przed zakupem lunetki długo szukała w internecie jaką lunete warto kupić. Podobno ten model jest właśnie w miarę dobry do silniejszych wiatrówek.
Jak myślicie, co może być problemem? Jakie testy jeszcze mogę przeprowadzić lub co usprawnić? A może znacie kogoś w okolicach Poznania kto mógłby na nią rzucić okiem...?
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Jaki to model leapersa ?
Prawdopodobnie zero pływa, albo źle zamocowana w montażu.
W okolicy Poznania jest cały tłum od nas, w samym Poznaniu zresztą też.
Jak masz lupkę z gwarancją, reklamuj bez zwłoki.
Od rusznikarzy trzymaj się z daleka, szkoda pieniędzy. I tak się na wiatrówkach nie znają,
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Sprawdź czy montaż nie cofa się do tyłu , też mam Crosmana Questa 1000 i miałem podoby problem dopóki nie wymieniłem montażu na jedno częściowy z kołkiem stopującym. Na montażu dwu częściowym luneta jechała do tyłu pomimo mocnego dokręcenia montażu. Jeżeli to nie pomoże wypada reklamować lunetkę ;)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Mógł bym ci pomóc pisz na PW
Diablik + Waver v10 2-10x38
Tatol75
Posty: 2
Rejestracja: 2009-04-16, 10:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Tatol75 »

Dzięki za odpowiedź i porady.
Montaż sie raczej nie cofa. Jedna z części montażu ma taki wypust który wchodzi w taki rowek w wiatrówce.
Model lunety to Leapers [Golden Image Series] 3-9x32 AO 1" MilDot