HW 50s v Slavia v Kral

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Kuba
Posty: 44
Rejestracja: 2009-04-01, 21:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

HW 50s v Slavia v Kral

Post autor: Kuba »

Witam wszystkich.Nie znalazłem tematu z HW 50s więc pozwoliłem sobie nowy założyć.Chce kupić lepszą wiatrówkę.Czytałem wszystko co znalazłem tu w necie i na innych forach o tych 3 sprzętach,lecz pewne jest to z jakiego rzutu dostaniemy dany produkt. Jeden narzeka na Krala drugi nie, jednemu coś non stop się psuje drugiemu nie. O co mi chodzi,chcę mieć mocniejszą wiatrówkę, ale myślałem nad airmaster 300 i wsadzeniu 2 mniejszej sprężyny.Chce docelowo trafiać w puszki z dystansu 60-65m.zatem czy HW 50s mi to zapewni? Nie wiem.A czy warto przy takiej majstrować i kombinować z mocą? Chce jak powiedziałem trafiać na dalekie dystanse, nawet kosztem malinowego ładowania czy odrzutu. Mi to lata bo jestem do tego przyzwyczajony. Doradźcie jak to rozwiązać w miarę tanio i skutecznie.

We wszystkich opiniach najlepiej wypada HW... Krala mogę przerobić, choć nie znam się na wybebeszeniu wszystkiego, żeby zrobić tak jak należy.

I co to jest ta sprężyna eksportowa?

" prędkość wylotowa śrutu (dane producenta)
- w wersji 4,5 mm : 165m/s (ze sprężyną eksportową do 250 m/s)
- w wersji 5,5 mm : 140 m/s (ze sprężyną eksportową do 175 m/s)"

A jak się dokonuje podciągnięcia mocy w takich sprzętach? Poza oczywiście mocniejszą sprężyną.

co myślicie o tej wiatrówce:??
Ruger Air Hawk Elite cal.4.5
Ostatnio zmieniony 2009-04-03, 17:50 przez Kuba, łącznie zmieniany 4 razy.
na zło odpowiadaj dobrem...
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 73
Rejestracja: 2009-04-02, 12:37
Lokalizacja: Andrespol City

Post autor: Martin »

Co do HW 50s, prędkość początkowa mierzona w ostatnią niedzielę na śrucie Exact Express wyniosła 236 m/s czyli 14 J. W żadne tam 250 m nie wierz. Sprężyna eksportowa jest to sprężyna w polskim limicie, tam gdzie zaglądałeś sprzedający pewnie ściąga karabinki z Niemczech, przeznaczone na niemiecki rynek, a jak wiadomo u nich ten limit jest niższy, dlatego dorzuca mocniejszą sprężynę na polskie warunki. Na taki jak ty dystans nie strzelałem, Express będzie za lekki i będzie go normalnie zdmuchiwać. HW 50s na normalnym Exactcie ma coś koło 12 J.
マーティン
HW 50s DOC 3-9x40
Kuba
Posty: 44
Rejestracja: 2009-04-01, 21:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kuba »

ktoś gdzieś tam pisał że jeżeli mówimy o mocy do 12J to tylko kal.4.5 a jeżeli chcemy większego kopa i dystans to zeby za mocno ten mały 4.5 nie latał i żeby go za szybko nie zdmuchiwało to 5.5...

myślałem o airmaster 300 i wstawieniu dodatkowej sprężyny...wypolerowac nasmarować co trzeba i finał...ale dużo złego piszą o krollu
na zło odpowiadaj dobrem...
Awatar użytkownika
daidu
Posty: 89
Rejestracja: 2008-08-18, 14:32
Lokalizacja: Malbork

Post autor: daidu »

tak gwoli ścisłości. Nie kroll tylko kral
KRAL A01+PP 3x12x42
KWP
Posty: 653
Rejestracja: 2008-08-06, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KWP »

Z wymienionych przez Ciebie karabinków w ciemno brałbym HW50. Po pierwsze, to HW. Nie musi się wszystkim podobać, ale nie można zarzucić tej firmie bylejactwa - ten karabinek może być używany zaraz po wyjęciu z pudełka. Po drugie - spust record - miodność nieosiągalna dla slavi i krala. Po trzecie - w tym karabinku można coś zmienić, w pozostałych dwóch - trzeba. Krala odpuść sobie od razu - mam i żałuję, że wydałem na niego pieniądze.
Pozdrawiam
KWP
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Jeszcze jedna rada: upoluj HW używanego, od strzelca, który dalej łapie króliczka. Będzie z pewnością zadbany i po przeglądzie. Nic tylko strzelać.
W innym poście poruszasz temat lupki. Z doświadczenia : lepiej poczekać, dozbierać i kupić lepszą. Może tą co Sławeq poleca?
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Kuba
Posty: 44
Rejestracja: 2009-04-01, 21:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kuba »

racja...ale ona kosztuje prawie tyle co ta wiatrówka :) 600zł...długo będe zbierać hehe
na zło odpowiadaj dobrem...
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 73
Rejestracja: 2009-04-02, 12:37
Lokalizacja: Andrespol City

Post autor: Martin »

Jak koledzy radzą, bierz najlepiej używane HW50s + DOC 3-9x40, sprawdzony duet, uzbrój się w cierpliwość, poczekaj, dozbieraj gotówkę. Na początek możesz kupić sam karabinek, z otwartych też fajnie się strzela.
マーティン
HW 50s DOC 3-9x40
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Podejdź do zakupu z innej strony: 200pln na lupkę - paskudę i po chwili pieniądze wyrzucone. Bądź cierpliwy, postrzelaj z otwartych i kup naprawdę solidną lupkę.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Kuba
Posty: 44
Rejestracja: 2009-04-01, 21:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kuba »

macie racje...zabieram się za szukanie HW 50s...obojętnie na jakie forum nie zajrzę to wszędzie mówią o niej pozytywnie...więc airmaster i slavia odpada :) a crosman phantom?
na zło odpowiadaj dobrem...
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Kuba, nie kombinuj tylko szukaj HW. Przeglądaj Iweb
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Kuba
Posty: 44
Rejestracja: 2009-04-01, 21:49
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kuba »

oki,działam
na zło odpowiadaj dobrem...
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Tu zaś lupka do kompletu z HW50:

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=53260

Trofika używanego można kupić za pół ceny nówki.

Uczę się strzelać od nowa 8-)