Hatsan 125 - sprężyna gazowa

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Abenader
Posty: 156
Rejestracja: 2008-10-23, 20:28
Lokalizacja: gdzie indziej

Hatsan 125 - sprężyna gazowa

Post autor: Abenader »

Witam wszystkich . Jakiś czas temu trwała u nas dyskusja na temat zasadności wykonania i montowania sprężyny gazowej własnej produkcji . Jako że po wystrzeleniu 2 paczek śrutu zwykła sprężyna już jest zbita , a to drażni , poszedłem do znajomego który wystawił taką na allegro . Zmontował mi wynalazka , a ja rozebrałem i pokazuje . Nic odkrywczego .

[ Dodano: 2009-03-23, 14:31 ]
No to po kolei . Modyfikacja tłoka polega na skróceniu go o 5 mm co daje o tyle więcej komory sprężania , zwiekszenu przestrzeni wewnątrz , zmiany grzybka na stożek i max dociążeniu . Teraz tłok waży 320 gram , orginalny miał 290 . Jak widać . Zacięcia na tłoku zastąpiły frezy .Wewnątrz średnica 22 mm . Tłoczysko zostało wykonane z tłoczyska amortyzatora tira . Zaworek zwykły do kół . Oringi najzwyklejsze rozmiar 1,5 na 22 . Napompowali mi ciśnienie 20 atmosfer . Nie sprawdzałem , ale wierze na słowo . Układ ciśnienie trzyma . Muszę wszystko pomierzyć i poważyć , na razie tak na gorąco . :) Jeśli ktoś będzie zainteresowany - chętnie odpowiem na pytania .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2009-03-23, 16:02 przez Abenader, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan 125 TH 6.35 , No name 6x42 .
KWP
Posty: 653
Rejestracja: 2008-08-06, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KWP »

Mam jedno pytanie: Po co? Jest HW90, są Theobeny, więc po co to w hatsanie?
KWP
PS. Mam zły dzień i się czepiam, trudno...
Abenader
Posty: 156
Rejestracja: 2008-10-23, 20:28
Lokalizacja: gdzie indziej

Post autor: Abenader »

Bo mam już Hatsana . Przyzwyczaiłem się , polubiłem . A rozdrażniły mnie sprężyny , więc skoro można to dlaczego nie ? Sprężyna kosztuje 100 zł , oringi 1 zł - cały serwis przy sprężynie gazowej . I nie szkodzi , czepiaj się . Nie jestem drażliwy .
Hatsan 125 TH 6.35 , No name 6x42 .
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Dobre, dobre, interesujące; też mam Hatsana i nie wiem co z nim dalej robić, a jakiegoś HW czy innego czegoś sobie nie kupię.
nowy pisze:Sprężyna kosztuje 100 zł
Ta sprężyna, czy sprężyna sprężyna?
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Gość na allegro wystawił sprężynę ale cena nie do przyjęcia 410 złociszy.
http://www.allegro.pl/item576240569_spr ... tylko.html
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Abenader
Posty: 156
Rejestracja: 2008-10-23, 20:28
Lokalizacja: gdzie indziej

Post autor: Abenader »

Rlyeh - no sprężyna . Taka z allegro , tuning absolutny i inne pierdoły . TA sprężyna wyszła więcej . HW czy Theoben to wydatek jakichś 1700 zł wzwyż ... nie śledzę cen . Hatsan powiedzmy 600 ? Do tego sprężyna gazowa - materiały , tokarz , w zależności jak u kogo , 200-300 zł ? I jest prawie bezobsługowy układ ... Jedyny serwis jakiego on potrzebuje to olej silikonowy na oringi i do środka i zmiana oringów ewentualnie . A to kombinuj : podkładki ertalitowe , wytłumienia , smary wytłumiające drgania itp .
Hatsan 125 TH 6.35 , No name 6x42 .
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

januszmariusz pisze:ale cena nie do przyjęcia 410 złociszy.
Bez urazy, nigdy osobiście bym tyle nie zainwestował w harrego, już. Miałem tak, wiem z autopsji i jest to tylko działanie z nudów, dla polepszenia własnego samopoczucia...
600 harry, 400 sprężyna, pierdoły wysyłki...w sumie 1100 pln. Nie do odzyskania, poza tym trochę doskubać i wziąć gas-rama...Ale fakt, wrażenia bezcenne :D
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
KWP
Posty: 653
Rejestracja: 2008-08-06, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KWP »

Właśnie o to mi chodziło... Jakiś czas temu na iwebie sprzedał się HW90 za 1300pln.
KWP
Awatar użytkownika
daidu
Posty: 89
Rejestracja: 2008-08-18, 14:32
Lokalizacja: Malbork

Post autor: daidu »

A jak jest z regulacją mocy? Czym wiecej napompujesz tym wiecej Juli? Mnie się podoba. Gratuluję
KRAL A01+PP 3x12x42
Abenader
Posty: 156
Rejestracja: 2008-10-23, 20:28
Lokalizacja: gdzie indziej

Post autor: Abenader »

Właśnie pompką regulujesz , ile napompujesz tyle masz . Ale nie o jule mi szło tylko o wyeliminowanie zwykłej sprężyny .
Hatsan 125 TH 6.35 , No name 6x42 .
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

daidu pisze:Czym wiecej napompujesz tym wiecej Juli? Mnie się podoba. Gratuluję
Ja również, ganiać na policję, rejestrować, a potem tylko strzelnice na 50m...
Wolę limit bez ograniczeń :D
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Abenader
Posty: 156
Rejestracja: 2008-10-23, 20:28
Lokalizacja: gdzie indziej

Post autor: Abenader »

Ciekaw jestem ile max te oringi ciśnienia utrzymają ... Kiedyś to sprawdzę tylko manometr muszę kupić z większym zakresem .
Hatsan 125 TH 6.35 , No name 6x42 .
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

A ja uważam, że warto kombinować (jak ktoś lubi rzecz jasna), a liczenie, że za tyle to kupisz coś, a za ileś więcej, jest zupełnie bez sensu, kiedy rozmawia się o hobby.
Najtaniej wychodzi nie kupić nic i nie strzelać - zero kosztów, zero problemów, bardzo racjonalnie. Całą resztę robimy dla frajdy, która jest trudna do oszacowania dla nas, a co dopiero dla osób trzecich.

A wracając do tematu, to jeżeli masz możliwość sprawdź jak wygląda stabilność prędkości początkowych z GasRam'em i bez
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

KbUr35 pisze:Najtaniej wychodzi nie kupić nic i nie strzelać - zero kosztów, zero problemów, bardzo racjonalnie.
Kolega jak zwykle, skrajności...Myślę, że można to wypośrodkować, mieć frajdę i nie pójść z torbami. Zabawa jest ważna, ale nie stanowi sensu zarżnięcia finansowego :P Takie wnioski przychodzą z czasem...może się przekonasz kiedyś :lol:
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Najtaniej wychodzi nie kupić nic i nie strzelać - zero kosztów, zero problemów, bardzo racjonalnie.
Cezarze. To był sarkazm ze strony Piotra. On tak już ma. :D