Hawke Sport HD 4x32

Moderator: Hiszpan63

deejaay28
Posty: 4
Rejestracja: 2009-03-13, 17:13
Lokalizacja: poznań

Hawke Sport HD 4x32

Post autor: deejaay28 »

Witam wszystkich.
Co sądzicie na temat lunetki (Hawke Sport HD 4x32), ktora była w zestawie z Crosman Phantom, ktorego zakupilem jako pierwszą moją wiatrówke? Wystrzelilem z tego sprzeciku jakies 700-800 śrucin i musze przyznac ze sie nie zawiodlem. Poza wyregulowaniem celnosci, ale to pewnie b braku doswiadczenia.
Do tej pory uzywalem dwu czesciowego montazu, ale czekam az bede mial troszke wiecej czesu i zmieniam na jednoczesciowy. Nie wiem co to zmieni, ale sprawdze!
Chcialbym sie dowiedziec jakie inne udoskonalenia zauwazylbym uzywajac lepszej lunety?
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Oczywiście większe powiększenie, 4x to jednak trochę mało. Chyba że strzelasz tak do 15m. Po drugie jeśli strzelasz na różne odległości, to przydatne jest AO. Ustawisz najlepszą ostrość na dany cel. Po trzecie krzyż typu mildot umożliw określenie nieznanej odległości do celu, a także branie poprawek na wiatr. Choć rodzaj krzyża nie jest aż tak istotny, przynajmniej dla wypoczynku przy grillu.
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Jest jeszcze inna jakość obrazu i krzyża, ale to najlepiej zobaczyć samemu, bo trudno opisywać. W Poznaniu to chyba strzelają na Chemicznej, w wolnej chwili umów się z kimś z forum, podjedź i będziesz wszystko wiedział.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
glowak_71
Posty: 166
Rejestracja: 2008-11-20, 06:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: glowak_71 »

Mam Hawke Sport HD 4x32. Ma mildot. Spokojnie wystarcza do 25 m., aczkolwiek krzyż mógłby być cieńszy. Siedziała na sprężynie 13J., nic złego się nie działo. Obraz nienajgorszy, użytkownicy różnych lepszych lup byli zaskoczeni jakością obrazu. Błąd paralaksy do opanowania. Mnie pasuje, do słąbszych sprzętów. Teraz będzie siedzieć na Twinku, prrerobionym dla dziecka na karabinek. Za tą kasę jestem zadowolony.
Instruktor strzelectwa sportowego, bojowego i dynamicznego, sędzia sportowy.