Przygotowanie systemu pod oksydę

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Przygotowanie systemu pod oksydę

Post autor: daras »

Nie będę opisywał samego oksydowania, bo koszt zrobienia tego indywidualnie jest dość wysoki i mija się z celem. Ja gotowe elementy zawożę do firma która robi mi to profesjonalnie i za nieduże pieniążki.

Zacznę od rozbiórki systemu, rozłączamy wszelkie połączenia mechanizmów i rozbieramy do najmniejszych szczegółów, chodzi o to żeby każdy element był osobną częścią, co ułatwi nam w znacznym stopniu pracę.

Każdy element szlifujemy w zależności od stopnia zniszczenia systemu im większe wżery tym stosujemy grubszy papier jeśli zaś system ma tylko lekko startą oksydę wystarczy papier 120 najlepiej płótno i szlifujemy do uzyskania jednolitej powierzchni.

Jeśli oksyda ma być matowa możemy poprawić to jeszcze papierkiem 180 i tak zostawiamy.

Jeśli zaś oksyda ma się błyszczeć to polerujemy do połysku, im lepszy uzyskamy połysk przy polerowaniu tym bardziej będzie nam się świecić oksyda. Teraz dobra rada jeśli chcemy strzelać z przyrządów otwartych nie polerujemy ani muszki ani szczerbinki zostawiamy ją po papierze 120, wtedy uzyskamy ładny mat. Mat w przyrządach otwarty jest konieczny, gdyż w przypadku połysku cel będzie nam sie rozmywał. W przygotowaniu do oksydowania naprawdę nie musimy sie pieścić gdy nie dojdziemy w jakies miejsce kółkiem polerskim to dajmy sobie spokój, naprawdę nie będzie to aż tak widoczne. Nie ma coś ie pieścić również z granulacją papieru ściernego, bo gdy czytam że ktoś stosuje papier o granulacji 2000 to stwierdzam że bardziej przesadzić już się nie da i jest to zupełnie bezsensowna praca.
Do polerowania używam zielonej pasty polerskiej która przeznaczona jest raczej do mosiądzu, jednak jest wystarczalna i usuwa nam wszystkie rysy.
Tak przygotowany system jest gotowy do oksydowania, resztę pracy wykonają już fachowcy.

A tutaj fotka i symbol pasty

Obrazek
guntuning.com
Awatar użytkownika
wonski
Posty: 257
Rejestracja: 2008-03-14, 08:58
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: wonski »

a z ciekawości bo mój karabinek jest wypolerowany nie mam teraz pieniędzy na oksyde ile płacisz za oksydowanie ? I czy gdzieś na śląsku w okolicach Gliwic jest jakiś dobry, tani, polecany zakład który nam to zrobi ?
Predom-Łucznik kl. 188
Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian »

Pierwsza lepsza galwanizeria . Ja w Wifamie ( fabryka AK MS )płaciłem po 5zł/kg



krystian
Lgm2 + Doc
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

wonski pisze:gdzieś na śląsku w okolicach Gliwic jest jakiś dobry, tani, polecany zakład
Tam to wiem tylko o Hoganie. Jego spytaj o ceny...
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
wonski
Posty: 257
Rejestracja: 2008-03-14, 08:58
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: wonski »

Dzięki zagadam do Hogana na gg :mrgreen: :mrgreen:
Predom-Łucznik kl. 188
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

po co na gg. Mają (z Seniem) przecież oficjalna stronkę renowacji broni, tam zajrzyj.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
wonski
Posty: 257
Rejestracja: 2008-03-14, 08:58
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: wonski »

na gg już z nim kiedyś gadałem mam go na liście i powiedział że jak sam przygotuje do oksydowania (wyszlifowana na lustro) To koszt 30-40zł a mieszka nie daleko mnie ok 25km. Na stronce byłem ale nie ma w ofercie oksydowania. (dostane kieszonkowe i do hogana :) )
Predom-Łucznik kl. 188