Przetoczka lub jakkolwiek to nazwać - CO2

Można wpisywać tu rady które przydadzą sie nowym posiadaczom wiatrówek. Rady związane z użytkowaniem wiatrówki jak również z bezpieczeństwem podczas strzelania.

Moderator: Hiszpan63

Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Przetoczka lub jakkolwiek to nazwać - CO2

Post autor: Rlyeh »

Ostatnio zaczął mi zaglądać w oczy temat ekonomicznego rozwiązania problemu kapsułek CO2. Mimo że są relatywnie tanie, to tak naprawdę tanio to nie wychodzi jeśli się chce więcej strzelać. Ponieważ jednak motyw dorabiania 12g przerabialiśmy i wyszło, że to się raczej nie opłaca, a ponadto napełnianie tak spreparowanych kapsułek byłoby chyba cokolwiek problematyczne, ten sposób też odpada.
Szczęśliwym trafem przypadkowo przyjrzałem się "nakrętce" komory CO2 w Hammerlim. Dziwnie to wygląda. Chwila gmerania i myślenia - przecież to chyba zawór.

Ponieważ o tej porze już nie myślę - jak to połączyć z butlą & czy przypadkiem nie będzie to ogólnie niemożliwe ze względu na rozmiar gwintu (IMG_0368.jpg, ok. 2,8 mm)?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Ogarnąłem nieco temat. Ten zawór nie służy do ładowania, tylko do spuszczania resztek CO2.
Ale, co ciekawe, karabinki Hammerli Match występowały także w trzeciej (lub którejś n-tej wersji) - z zaworem do ładowania z butli. Umiejscowiony był, z tego co się zorientowałem, w rękojeści. W systemie mojego też jakaś dziurka "mniej więcej" w tym momencie jest.
Powiedzcie mi Koledzy w takim wypadku, czy ktoś jest w stanie dorobić zawór na gwint, cobym sobie mógł karabinek z butli napełniać?
Chodzi o zamiennik tego co w poście powyżej opisałem, nie o jakąś dłubaninę przy systemie.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Na Airguns.pl jest opis jak taka sprawę rozwiązano w QB78
Obrazek
Gotowa przetoczka z zaworem
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Wiem, znam to z zagranicznych stron. Nie pytam "co", tylko "kto".