dot czy bl?

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

dot czy bl?

Post autor: maximus »

Ponieważ w ciągu dwuch najbliższych miesięcy mam zamiar rozstać się z moim vomzem (choć z krwawiącym sercem bo to świetne szkło moim zdaniem) dlatego poszukuje jego następcy. W grę wchodzą dwa szkła. Bushnell legend i Delta optical titanium. Doradzcie mi które szkiełko jest lepsze i które lepiej spisze sie na hw 97. Rozpatrze też inne lupki w granicach +/- 600. Będą to oczywiście szkiełka używane.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Ja w kwestii innych lupek, polecam Weaver'a RV7 lub może RV9, ze względu na (moim zdaniem) super obraz.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Rozpatrywałem swego czasu obie lupki i jeśli miałbym wybierać to DOT-a.
Wytrzymałościowo obydwa O.K. za DOT-em przemawia krzyż:

Obrazek

Po lewej DOT, po prawej Legend.

Piotrek ma rację, że Weavery mają świetny obraz, tylko RV7 śmiesznie wyglądałby na HW.
Wiem bo przymierzałem do ProSporta :lol:
Jeśli już to RV9, tylko musiałbyś zaakceptować krzyż bez przeszkadzajek.

Ja od siebie mogę polecić Burrisa FFII z krzyżem BalisticPlex, ładnie komponuje sie na karabinku i na x7 da radę strzelać cały tor HFT.
Chyba, że masz zapędy długodystansowe to wtedy lepiej DOT-a (do wyboru 4-16 lub 6-24)

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Rodzaj siatki jest dla mnie sprawą drugożędną ponieważ do każdej się przyzwyczaje (no może z wyjątkiem trzech grotów) dla mnie najważniejsza jest wytrzymałość plus jakość obrazu. Może być ze stałym powiększeniem jak i z zoomem. Jeśli stałe to ok 10x . Do strzelania tak max do 50m
Diablik + Waver v10 2-10x38