SHARP INNOVA 1210 Wood 5.5

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

KWP
Posty: 653
Rejestracja: 2008-08-06, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KWP »

Jak ma skośne zwoje i jest żółte, to pewnie chińskie :mrgreen: :mrgreen: . Jak zbyt miękkie to jednak lakier, tylko matowy. Nie wiem czy są matowe lakiery podłogowe, ale te błyszczące są naprawdę twarde. Albo zamów osadę u Darasa, on zrobi Ci z dobrego drewna i jeszcze możesz zmienić kształt.
Pozdrawiam
KWP
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Powiedzcie no mnie taką rzecz: jak rozumiem, osada olejowana albo woskowana to tak jakby bez lakieru, no ale z w/w składnikami. Czy to w jakiś sposób schodzi z drewna, czy zostaje na policzku, dłoniach?
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Olej lniany to jedyny olej który wysycha, meble tez się woskuje i śladu nie zostawiają. Wosk wcale nie jest konieczny.
guntuning.com
KWP
Posty: 653
Rejestracja: 2008-08-06, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KWP »

Olej lniany czyli pokost, jak się nie mylę wsiąka w drewno i nie powoduje brudzenia, za to pięknie uwydatnia usłojenie. Ja tak zrobiłem w domku na działce ramy okienne i parapety wewnętrzne.
Pozdrawiam
KWP
Awatar użytkownika
indian
Posty: 114
Rejestracja: 2007-11-07, 16:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: indian »

Nową osadę to sam spokojnie wystrugam ;) ale ta nawet mi sie podoba.Co do lakieru to mam HARC LACK do podłóg i schodów,wysoki połysk,połysk,pól mat i mat do wyboru do koloru i jest naprawdę twardy,no i tani nie jest :P ale efekty są naprawdę dobre.
Jak polakieruję to sie pochwalę ofcos :D .
Teraz kombinuję jeszcze co by do granicy limitu pociągnąć w czterech pompkach,to by było dopiero PCA
Old Indian Never Die
GrAz
Posty: 33
Rejestracja: 2008-11-02, 18:01
Lokalizacja: Sw

Post autor: GrAz »

Mam takie pytanko a mianowicie jak w praniu ma się ta plastikowa szyna na lunetę? Ogólnie plastik jakoś źle to widzę.

Mam zamiar zakupić taki karabinek tak dla żartu bo mi się podoba przed zakupem czegoś poważniejszego czyli niestety droższego :( a chce tego sharpa po to by utwierdzić się w potrzebie zakupu wiatrówki.
Awatar użytkownika
indian
Posty: 114
Rejestracja: 2007-11-07, 16:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: indian »

Co do szyny to masz już odpowiedz na beżowym forum.Co do zakupu aby się utwierdzic w chęci posiadania wiatrówki to polecam ci zamiast pompki sprężynę,na początek Hatsana,AirMastera lub Slavię możesz też poszukać czegos skośnego :P np QB.Ale twój wybór oczywiście :)
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 148
Rejestracja: 2008-08-27, 19:24
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: pg.25 »

GrAz pisze:Mam takie pytanko a mianowicie jak w praniu ma się ta plastikowa szyna na lunetę? Ogólnie plastik jakoś źle to widzę.
U mnie dobrze się spisuję.Ta dmuchawka nie posiada żadnego odrzutu więc i montażu nie trzeba mocno skręcać.U mnie lupka trzyma się praktycznie na jednej śrubce ;) bo druga "gwint se scieła" przy wkręcaniu i jest ok :) A ten plastik w miarę twardy jest,więc nie ma strachu
Hatsan 75s+Alchemik+wojtanowy tłumik
sharp inova+ chiński Leupold :)
GrAz
Posty: 33
Rejestracja: 2008-11-02, 18:01
Lokalizacja: Sw

Post autor: GrAz »

Właśnie problem w tym że jestem zrażony do klasycznych jako sprężynowych karabinków, Chce coś na czym zamocuje lunetę która będzie na kawałku metalu który jest na stałe integralny z lufą bez łamania itp.. (szkoda że sharp jest z plastiku)

Temat dobrze napisany przez autora więc pobawię się trochę w modyfikacje w miarę możliwości i czasu może coś z tego będzie. Choć już teraz boję tej ruszającej się lufy, i korpusu made in plastik.

indian, Z tego co wyczytałem zrobiłeś brakującą część do tego karabinka mającą na celu ustabilizowanie lufy, Czy to w 100% rozwiązało ten problem?
Mam zamiar zamocować na nim lunetę i w miarę precyzyjnie strzelać a jeśli lufa ma się ruszać to niestety nie ma sensu bym kupił ten karabinek :-?
Awatar użytkownika
indian
Posty: 114
Rejestracja: 2007-11-07, 16:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: indian »

To zdecydowanie rozwiązało problem :) .ósemka jest skręcona przez korpus pompki i ma dokładnie spasowane otwory więc nie ma prawa się tam cos ruszać.
Old Indian Never Die
GrAz
Posty: 33
Rejestracja: 2008-11-02, 18:01
Lokalizacja: Sw

Post autor: GrAz »

No to mnie trochę pocieszyłeś więc może zrobimy mały biznesik z racji że odpowiedniej wiertarki niestety u mnie brak. Po wywierceniu tych "dziur" z obróbką zewnętrzną już bym podołał ... a w tym może za odpowiednią opłatą byś mnie poratował?
Ostatnio zmieniony 2008-11-02, 23:25 przez GrAz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
indian
Posty: 114
Rejestracja: 2007-11-07, 16:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: indian »

Postaram się coś wykombinować,niestety nie mam takiej wiertarki w domu tylko w pracy ale jakoś trzeba sobie radzić ;) W tygodniu coś skombinuję,dam znać.
Old Indian Never Die
GrAz
Posty: 33
Rejestracja: 2008-11-02, 18:01
Lokalizacja: Sw

Post autor: GrAz »

Wybornie, ja i tak jeszcze tego karabinka nie mam, rozważałem za i przeciw bo to podstawa w sprzęcie MADE IN CHINA. Ale jeśli jest taka opcja że możesz poratować w razie problemu który ewidentnie wyniknie to już te teraz tylko zastanawiam się czy kupić już z Alledrogo nowa za 300 czy tez poczekać na jakąś promocje.
Albo zapolować na chiński sprzęt używany (a to strasznie brzmi).
Awatar użytkownika
indian
Posty: 114
Rejestracja: 2007-11-07, 16:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: indian »

No i moje dłubanko dobiegło końca :mrgreen: teraz jestem zadowolony z tej pukawki,pomajstrowałem jeszcze przy pompce i teraz mam 16,4-16,8 J. przy czterech pompnięciach co jest naprawdę niezłe przy k.5,5.
Troszkę wykręciłem pręt tłoka z tulei dzwigni i teraz bardziej "dobija" ciśnienie i zmnieszył się efekt samozatrzasku dzwigni przy końcu ruchu :D .
Tak teraz wygląda Sharp:
Obrazek
W niedzelę jak pogoda dopisze to go w końcu wyzeruję i wstawię jakieś tarcze :)

PS.ósemka już się robi,powinienem skończyć w tygodniu,będą trzy szt.stan surowy do obróbki(szlifowanie,wygładzanie itd.)jak są chętni to zapraszam.Oddam za koszty wysyłki.
Old Indian Never Die
GrAz
Posty: 33
Rejestracja: 2008-11-02, 18:01
Lokalizacja: Sw

Post autor: GrAz »

Dobra robota a ten kolorek też dodaje jej sporo czym w końcu jest pomalowana i jak ma się to czym jest pomalowana już w praniu do wytrzymałości?
W oryginale to drewienko jest w stanie surowym czy czymś tam go pomazali i trzeba to zdzierać?

Ten rezultat przy 4-5 pompnieciu to faktycznie dobry rezultat.

oczywiście ja się łapę na tą ósemkę, wypłacę ile będzie trzeba nie ma problemu, coś jeszcze trzeba przy tym karabinku wymieniać albo dokładać "na dzień dobry"?