SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Wiatrówki » Wiatrówki sprężynowe » Moje HW 97k
Moje HW 97k
Autor Wiadomość
maximus 
marcin

Wysłany: 2008-10-05, 17:26   Moje HW 97k

Dziś po długim czasie użytkowania Hw 97k postanowiłem w końcu przedstawić ją wam użytkownikom forum.
Zakup był dość spontaniczny bo po wizycie na chemicznej i "oblukaniu" sprzętów którymi tam miotają śruty zawodnicy stwierdziłem że już czas przesiąść się z hatsana na coś troszkę poważniejszego. Wybór pad na hw 97 bo na tx 200 nie było mnie stać po prostu. Jeszcze tego samego dnia zamieściłem ogłoszenie na i-webie. Po krótkich negocjacjach dogadałem zakup i już następnego dnia Hw było u mnie w domu ( osobiście przywiózł mi je z Wronek kolega z i-webu za co bardzo mu dziękuję.
Pierwsze wrażenie piorunujące. W porównaniu do Hatsana wykonanie dużo staranniejsze i dokładniesze. Sprzęt jest mega celny. Jako że w czasie kiedy robiłem ten zakup trwała liga wiosenna mogłem dostrzec znaczną poprawę na tarczach. Flinta krótsza i bardziej zwarta no i cięższa. Mój egzemplarz ma 3 lata i jest jeszcze w starej osadzie bez ryflowania pod systemem. Stan wiatrówki jest idealny żadnych wgniotów ani otarć na oksydzie. Według sprzedawcy wystrzelone było z niego ok 2 pudełka śrutu.
Na pukawkę powędrował zakupiony wcześniej od Sławka ( podziękowania ) Vomz 8x56 który mimo iż ciężki moim zdaniem idealnie nadaje się na ten sprzęt. Lupa otrzymała dodatkowo osłonę przeciwsłoneczną i butlerki od Seweryna ( podziękowania ) dzięki czemu jeszcze fajniej wygląda na "hawajce".
A teraz troszkę o zmianach dokonanych przeze mnie w samym karabinku. Na samym początku Ze względu na dźwięczenie sprężyny postanowiłem wykonać osłonę pet i korek z ertalitu. Niestety te zmiany nic nie dały. Nosiłem się z zamiarem wysłania wiatrówki do forumowych guru na tuning ale cennik jednego przynajmniej z tych panów o dużo przerósł moje możliwości finansowe. Na szczęście z pomocą przyszedł Zdzisiu przesyłając mi ertelit ( podziękowania ) i Daras ( podziękowania x 100) bo to z jego pomocą wykonałem zestaw dzielonych sprężyn i to okazało się strzałem w przysłowiową dychę. Podzieliłem sprężynę oryginalną exportową ale była troszkę słaba (niecałe 13 J) więc zakupiłem nową i też podzieliłem. Nie wiem ile jest teraz juli bo nie pomierzyłem jeszcze.

Teraz do wszystkich którzy zastanawiają się nad podziałem sprężyny. Róbcie to bo efekt jest kosmiczny, śrut na wieżyczce lunety nawet nie drgnie a koszty nie muszą być wcale wysokie. Następnie wsadziłem przegrody do atrapy tłumika od Hogana ( podziękowania ) i zrobiło się troszkę ciszej. Ostatnią rzeczą którą dodałem były dwie blaszki mosiężne o grubości 4mm które wsadziłem pod stopkę. Miały one za zadanie oprócz poprawy wyglądu (moim zdaniem) poprawić również wyważenie karabinka bo jak wiadomo Hw 97 ma tendencję do lecenia na "pysk". Blaszki przysłał mi Krzysztof za co również mu dziękuję.

Mogę śmiało powiedzieć że dzięki pomocy całego forum powstało całkiem przyjemne strzeladeło za co jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję

Ur. 
Piotrek

Wysłany: 2008-10-05, 20:16   

Fajnie się czyta takie historie.
Sam jak dłubałem przy karabinku i policzyłem ile osób mi w tym (w ten czy inny sposób) pomogło, to mi szczęka opadła.
Przy okazji miło patrzeć jak wciągnęło Cię strzelanie.
GRATULUJĘ i samych 10! życzę.

pięknyzadek 

Wysłany: 2008-10-06, 06:01   

Witam,
też gratuluje i samych 10 życzę.
Niemniej, to co zrobiłeś z HW przeczy tezie, że nic sie z nimi nie robi po zakupie, tylko strzela. Jak widać drobne mody wyszły jej na dobre.
Co prawda dzentelmeni o pienmiądzch nie rozmawiają , ale podaj mniej więcej koszty zakupu HW.
Pozdrawiam

KWP 
AA PS+Burris FF II

Wysłany: 2008-10-06, 06:23   

Z każdą wiatrówką MOŻNA coś zrobić. Z niektórymi TRZEBA.
Pozdrawiam
KWP

maximus 
marcin

Wysłany: 2008-10-07, 19:19   

Po interwencji kolegi Mecenasa robię sprostowanie. A więc osłonę przeciw słoneczną do Vomza i wycinkę + polerkę blaszek mosiężnych wykonał ten właśnie kolega za co i jemu dziękuję :mrgreen:

Mareczek55 
Marek

Wysłany: 2008-10-07, 19:35   

Marcinie, ta mosiężna blaszka dodaje elegancji karabinkowi. Ale ostateczny efekt uzyskasz, jak zrobisz w mosiądzu jeszcze język i osłonę spustu :D

maximus 
marcin

Wysłany: 2008-10-07, 19:48   

Myślałem o tymi to poważnie ale nie mam pomysłu jak wykonać osłonę spustu. Może ty masz pomysł

indian 
El Carabinero

Wysłany: 2008-10-07, 19:55   

Gratuluję dobrego sprzęta :D ja do swojego tak przywykłem że jeszcze długo pozostane z nim w związku :P :mrgreen: .Od dawna tez mam zamiar wypróbować patent z dzieloną spręzyną,zrobiłem to w Slavi,jakoś wielkiej różnicy nie ma ale coś w tym jest,może HW97 ma coś co daje wyczuwalną różnice po dzieleniu sprężyny :? .Zima idzie to trzeba coś podłubać :D

krzysztof 

Wysłany: 2008-10-07, 19:55   

Marcin to proste jak gięcie mosiądzu. Zobacz moje z iżyków, masz pod nosem.

Quackenbush i nowsze

maximus 
marcin

Wysłany: 2008-10-07, 20:16   

W HW 97 różnica na dzielonej sprężynie jest naprawdę ogromna. Większość tuningów w moim starym hatsanie i w hw nie dawał efektu takiego wyczówalnego organoleptycznie a podział sprężyny zwalił mnie z nóg. Krzysztof u mnie sprawa nie jest taka prosta ponieważ nie wystarczy ugiąć samego kabłąka bo to jest w miarę łatwe. Problem w tym że część płaska która styka się z łożem ( nie wiem jak to opisać ale myślę że wiesz o com biega) nie jest równa. Ma w sobie frezy pod elementy spustu. Jutro Będę najprawdopodobniej u Darasa ro pomędrkujemy, może coś wymyślimy.

Mareczek55 
Marek

Wysłany: 2008-10-07, 20:53   

Niestety, ja też nie mam pomysłu. Ale widziałem gdzieś, chyba na iwebie - no po prostu cudo! Jak ze złota :) Plus jeszcze rygiel, bo to był (chyba?) AA. Ja nie mam czasu nawet porządnie postrzelać, marzę o chwili, kiedy bedę miał naprawdę czas na hobby. A na zimę tyle planow :P Ale mysle, że z Darkiem i Krzysztofem zrobisz to wszystko bez problemu.

Robert.F 

Wysłany: 2008-10-12, 07:31   

Taki kabłąk jest bez problemu do kupienia;

http://www.sportwaffen-sc...roducts_id/5476

Albo daj ogłoszenie(na iwebie też) - pewnie ktoś ma. W końcu było kilka customowych 97k w osadach thumbhole.

maximus 
marcin

Wysłany: 2008-10-12, 08:04   

Wszystko ok tylko poczytaj uważniej. Ja mam taki kabłąk ale szukam takiego z mosiądzu.

Emhyrion 

Wysłany: 2009-01-09, 09:29   

maximus napisał/a:
Wszystko ok tylko poczytaj uważniej. Ja mam taki kabłąk ale szukam takiego z mosiądzu.

Proszę bardzo:
http://www.airgunbuyer.co...0/S410%20Rifles

bonzoo 
Sławek

Wysłany: 2009-01-10, 10:53   

Sprzęt miodzio :mrgreen: wyszło ci to wszystko super...

Fajny ten kabłak mosiężny i jak widze do AA też mają...ale ta cena :shock:

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Wiatrówki » Wiatrówki sprężynowe » Moje HW 97k