wybrać tą słuszną

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

wojtek
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-17, 14:04
Lokalizacja: Zgierz

wybrać tą słuszną

Post autor: wojtek »

Witam,
Ponieważ strzelanie z wiatrówki wciągnęło mnie kopletnie, jestem teraz na etapie wyboru tej słusznej jak na moje potrzeby i możliwości (moje i mojego taty, bo razem strzelamy). W domu jest hania 312, ale w tej chwili nie jest w jednym kawałku. Poza tym miałem przyjemność strzelać (w tym na zawodach w Poznaniu) z fwb300 i zaczęła się choroba. Teraz, po przewertowaniu informacji na forach stworzyłem małą listę wiatrówek, z których możnaby strzelać w hft3:
Walthery LGM2/LG200/LG220 ew. LGR oraz Anschutz SuperAir 2001, ew. fwb 300 lub 60x (niby choroba zaczęła się od fwb, ale jako jednowiatrówkowiec raczej wolałbym coś z tamtych PCA). Lista taka zróżnicowana, bo różnie wyglądają ceny i bywają okazje.

Generalnie nie wyczytałem negatywnych opinii o powyższych wiatrówkach i przez to mam straszny mętlik w głowie. Wydaje mi się, że wybór między pierwszymi trzema waltherami a tym anschutzem, to poprostu co uda mi się trafić. Tak mi się wydaje. Prosiłbym o poparcie, zimny prysznic lub jakieś spostrzeżenie.

Pozdrawiam, Wojtek
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

wojtek pisze:Walthery LGM2/LG200/LG220 ew. LGR oraz Anschutz SuperAir 2001, ew. fwb 300 lub 60x
Niezły rozrzut cenowy...od 500 do 2000 ;)
Osobiście jestem zwolennikiem PCA z możliwością przeróbki na PCP, czyli walther, fwb 6xx...
NBajpierw cieszysz się super sprzętem w limicie ok 8J, a potem z czasem można zrobić powolutku PCP do 17J :D
Tylko lepiej wolno, spokojnie przemyśleć, aby nie pchać się w niepotrzebne koszta...
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
wojtek
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-17, 14:04
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: wojtek »

Wiedziałem, że ktoś skomentuje listę;] A tak na poważnie to ta powyższa lista jest z rezerwą, bo w sumie najbardziej chyba pasowałoby mi coś z walther lgm2/lg200/lg210 lub ten anschutz sa2001. Jeśli chodzi o pieniądze, to najlepiej okolice 1500zł, a zaporą jest 2000zł. Może komuś przewinęły się któreś z powyższych modeli i mógłby powiedzieć, w której rozwiązania były lepsze, co denerwowało, jak z mocowaniem lunety i dostępem do załadowania, itp. Jeśli chodzi o ilość Jouli, to narazie moimi ambicjami jest hft3, bo dalej to już tylko schody.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2008-08-23, 17:27 ]
Chyba wiem dlaczego nikt nic nie pisze - odpowiem sobie częściowo tu http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=415 ... light=2001
KWP
Posty: 653
Rejestracja: 2008-08-06, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KWP »

No tak, ale trzeba przyznać, że przeróbka PCA na PCP to nie tylko konieczność dokupienia odpowiednich części do karabinka, lecz także zakup butli, czasem przejściówki i regulatora. Wtedy limit 2000 jest mocno niewystarczający. Mam ten sam problem, bo chciałbym "leniwe" PCP, na karabinek nawet bym wyskrobał, lecz na pozostałe rzeczy trochę jakby brakuje... Jednym słowem, każdy ma swojego króliczka.
Pozdrawiam
KWP
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

KWP pisze:Wtedy limit 2000 jest mocno niewystarczający.
Rozmawialiśmy o samym karabinku, nie komplecie. Poza tym o PCA, nie PCP. Wspomniałem o danych modelach, gdyż w momencie przypływu gotówki można powolutku kompletować graty na PCP. Ja tak kupiłem, najpierw LGM-a, potem regulator, potem kartusz, sprężynki, butlę i tak powoli się ubrałem w leniwca :D
Wymaga to czasu, ale nie obciąża tak gwałtownie i jednorazowo kieszeni...
pozdrawiam, Cezar
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

A2001 jako jedyny nie wymaga kombinacji z dźwignią ładowania. Bo jej nie ma. Dlatego właśnie zdecydowałem się na niego.
W A2001 port ładowania nie odchyla się do góry tylko odjeżdża do tyłu. Daje to dużą swobodę i łatwość montowania celownika optycznego. Ma też szczątkową szynę od strony lufy.

Bez ingerencji można więc mieć i tarczowy i HFT karabinek.
:-D
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Jarku ZŁOTY SZPADELEK za odkopanie tematu z przed 4 lat :D


Wracając zaś to HFT przy pomocy 'matchówek' to szkoda że czasy 'Klasy HFT3/4' już się skończyły :|
Teraz to tylko dla samej zabawy i własnej satysfakcji można wystartować.
Przy krótkiej szynie Antka i tak trzeba pokombinować z montażem z przesunięciem,
oraz z samą lunetką z odpowiednim ER.

Za mną też łazi jakaś matchówka z możliwością bezproblemowego posadzenia lunetki :roll:

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Zwróciłem uwagę na daty dopiero jak poszło Wyślij. Nie wiem dlaczego temat ten wyświetlił mi się po kliknięciu na posty od ostatniej wizyty. Stąd nie przyszło mi nawet do głowy, że może być tak stary. Ale pomyślałem, że nie będę kasował bo może jeszcze kiedyś komuś się przyda.

U mnie Weaverek RV9 wchodzi bez problemu na średnim dwuczęściowym montażu (Hawke), tak, że mam go w tej samej odległości od lufy jak diopter. :) Więc konwersja z matcha odbywa się w ciągu minuty w obie strony. Z ustawieniem odległości od oka nie było najmniejszych problemów. Montaż jest zwykły, bez przesunięcia.
Może po prostu szczęśliwa kombinacja mi się trafiła.

Co do HFT3/4 to miałem bardziej na myśli strzelanie inne niż matchowe. :) W moim wypadku rekreacyjne. ;) To HFT to tak wyszło z odniesienia się do wypowiedzi przedmówców.
:-D
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Zapodaj jakieś fotki zestawu, na Twojej stronie tematycznej jeszcze nic nie wypatrzyłem.
Dawno temu Antka na iwebie obfotografował bodajże kol. RobertF, tylko tam już się chyba zdjęcia nie ostały :|

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Materiału na stronę mam mnóstwo. Tylko czasu za mało, żeby o nią dbać... :(

Kilka fotek jest tutaj: http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php ... t=anschutz

Z Weaverkiem jeszcze sesji nie było. Czekam na kasę na montaż odpowiedni.
W poprzednim poście wkradła się mała nieścisłość. RV9 jest na tej samej wysokości co diopter na podwyższeniu na niskim (11mm)montażu Leopold Rifleman (taki jak u MFora na stronę). Niestety butlerki nie wchodzą wtedy. Brakuje 0,5mm żeby było ok. Hawke jest sporo wyższy. Idealny byłby Sportsmatch bo ma wysokość pośrednią między tymi dwoma.

Fotkę obecnej konfiguracji wyślę Ci w wolnej chwili. :)
Ostatnio zmieniony 2012-10-22, 21:43 przez mildot, łącznie zmieniany 1 raz.
:-D
Awatar użytkownika
esmar
Posty: 202
Rejestracja: 2012-01-14, 17:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: esmar »

SlaweQ pisze:szkoda że czasy 'Klasy HFT3/4' już się skończyły :|
Jeżeli masz na myśli klasyfikację na zawodach to się zgadzam, jednak myślę, że z karabinkiem niskoenergetycznym (ok. 8J) można z powodzeniem strzelać HFT :)
Moje niedzielne strzelanie:
25m - 5 strzałów
Obrazek

40m - 10 strzałów
Obrazek

na 40-tym metrze opad 9 cm ...

Oczywiście ze skupieniem bywało gorzej ale kogóż to nie spotyka :mrgreen:
HW30S(C)_RV7
TX 200 HC_RV9
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Jarku dzięki, czekam na karabin z lupką :)
P.S. Poprawiłem [urelele] w Twoim poście, teraz ładniej wygląda. S.

esmar pisze: ...
jednak myślę, że z karabinkiem niskoenergetycznym (ok. 8J) można z powodzeniem strzelać HFT
Marku wiem, bo sam zaczynałem od tej klasy z FWB300 i Trofikiem na pokładzie. Fajnie było :>

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Kilka fotek dla Ciebie Sławku:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
:-D