Wiatrówka krótka z systemem Blow-Back - a Ty co byś wybrał?

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Rosen
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-11, 12:00
Lokalizacja: Płońsk / Warszawa

Wiatrówka krótka z systemem Blow-Back - a Ty co byś wybrał?

Post autor: Rosen »

Witam wszystkich użytkowników forum :-)

Noszę się z zakupem krótkiej wiatrówki, koniecznie z systemem Blow-Back.

Do tej pory wyszukałem cztery modele z tym systemem:

1. Walther PPK/s,

2. Beretta Px4 Storm,

3. Walther CP 99 Compact,

4. Desert Eagle Magnum (odpada ze względu na cenę).

Czy są jeszcze jakieś wiatrówki z tym systemem, których nie przytoczyłem?
Mam swój typ, ale chciałbym poznać Wasze zdanie na temat tych modeli, to znaczy który byście wybrali i dlaczego.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Witam. Również kombinuję, jaki pistolet kupić, tyle że u mnie są to:

- Beretta PX 4 - blow back porównywalny (ponoć) z .22, śrut, celność?, "trendy" wygląd, CO2;
- Crosman 1377 C - brak bb, śrut, celność, matchowy wygląd, PCA;
- Crosman 2240 - brak bb, śrut, celność, wygląd jak 'wyjdź i nie wracaj", CO2, lipny kaliber.

Ale ja pistoletu będę używał do ćwiczenia pistoletu sportowego, więc dla mnie liczą się przede wszystkim (w kolejności)

- celność - w puszki nie będę strzelał, w związku z tym wolałbym wiedzieć, że to ja nie trafiłem tam gdzie chciałem, a nie że to pistolet nie trafił (oczywiście w rozsądnych granicach, bo dziurkacze zaczynają się od ceny takiej wiatrówki x 5 - 10). W związku z tym wszystkie pistolety wyłącznie na kulki BB odpadają;
- blow back - w pistolecie sportowym jakoś specjalnie nie przeszkadza (chyba że się dynamicznie strzela), więc będzie miłym dodatkiem;
- wygląd - no cóż...

Ale to ja. Natomiast Ty powinieneś jeszcze napisać, co będziesz z pistoletem robił.

Dla mnie na dzień dzisiejszy dobrym wyborem byłaby Beretta. Cała z plastiku, no trudno, jednak zbiera raczej pozytywne opinie. Niestety testy skupienia są różne - niektórzy ciosają tym niezłe grupki, natomiast na jakimś niemieckim forum widziałem tarcze strzelone z tego pistoletu sugerujące, że pistolet jest kompletnie beznadziejny.

Blow - back jest jedynym kryterium?
Rosen
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-11, 12:00
Lokalizacja: Płońsk / Warszawa

Post autor: Rosen »

Rlyeh pisze: Blow - back jest jedynym kryterium?
Tak, bo będzie to przymiarka do pistoletu na ostrą amunicję i chciałbym poćwiczyć.
Awatar użytkownika
Logan
Posty: 196
Rejestracja: 2007-10-29, 10:35
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Logan »

Z 4 podanych miałem w rękach oba Waltery. Z tych 2 zdecydowanie CP99C. PPK/S ma może trochę mocniejszy BlowBack ale ogólne wrażenia są ciekawsze przy CP. Poza tym to chyba solidniejsza konstrukcja. Szczególnie w przypadku magazynka, który w CP jest metalowy a w PPK/sie z plastiku.
Haenel Suhl 310 - IIWW Rifle Project
HW 25 oddałem żonie...
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Z plastiku to pół biedy - rozłazi się wzdłuż "szwu" i kulki wystrzeliwują jak groszek ze strączka. Przy tym PPK obsługuje się jak pistolety starszej generacji, czyli P-64(Czak), lub Makarow.
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Omijać szerokim łukiem pistolety z plastykowymi częściami, a szczególnoe plastykowy magazynek.