Iż-38 dla laika

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

stan
Posty: 2
Rejestracja: 2008-07-20, 17:48
Lokalizacja: Poznań

Iż-38 dla laika

Post autor: stan »

Witam wszystkich forumowiczów.
Na początku chciałbym zaznaczyć, że moje "wiatrówkowe doświadczenie" jest znikome i stąd ten post. Jakiś czas temu przeglądając allegro trafiłem do działu z wiatrówkami i muszę przyznać, iż zaskoczyły mnie tak niskie ceny tego sprzętu. Oczywiście momentalnie zamarzyła mi się taka "super" wiatróweczka i już byłem zdecydowany na zakup chinki. Na szczęście coś mi mówiło, że aż tak dobrze nie ma i taki sprzęt nie może kosztować 90 zł, więc zacząłem grzebać w necie, co bardzo szybko odwiodło mnie od planowanego zakupu.
Zainteresowanie wiatrówkami na szczęście pozostało i zacząłem wertować fora w poszukiwaniu czegoś w miarę taniego z czego dało by się strzelać. Kiedy trafiłem tutaj zainteresowaliście mnie iżem 38. Informacji o nim zarówno na tym forum jak i ogólnie w necie jest bardzo dużo.
I tu rodzi się moje zasadnicze pytanie czy będąc kompletnym laikiem w dziedzinie wiatrówek i rusznikarstwa, posiadając jedynie podstawowe narzędzia i szczere chęci, na podstawie tego co wyczytam w sieci jestem w stanie przywrócić takiego jeżyka do pełnej sprawności nie robiąc przy tym sobie ani wiatrówce krzywdy? Ogólniej mówiąc czy polować na allegro bądź forum na jakiś używany sprzęt (oprócz iża zastanawiam się także nad jakąś używaną Slavią jeżeli trafiłaby się okazja), czy lepiej dać sobie spokój, dołożyć trochę i kupić nową wiatrówkę np. Baikal MP 512M?
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Kupuj Jeżyka. Nie będziesz żałował.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Sam fakt że Iża można kupić, to rekomendacja sama w sobie. Chinkę używaną ciężko kupić, a jeszcze x-letnią...
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Szukaj Iża, da Ci wiele radochy.
Pomimo, że miałem wcześniej Hatsana, to właśnie Iżyka rozebrałem jako pierwszą wiatrówkę.
Ładny opis co i jak, wyszedł z pod ręki kolegi Piotra,

http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=510

to według niego dokonałem sekcji Iża :mrgreen:

Tak jak zauważył Seweryn, można kupić wieloletnie Iże na chodzie, bo były robione z trwałych materiałów i przy dbałości o nie będą działać dalej.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Zobacz jak strzela. relacja w archiwum zawodów SKS-u
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

kupuj iża
rozbiórka na części pierwsze trwa z 15 minut :) dasz radę
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
stan
Posty: 2
Rejestracja: 2008-07-20, 17:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: stan »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
O tym, że jeżyk to dobra i celna wiatrówka dowiedziałem się już wcześniej z forum, natomiast nie byłem pewien czy jako początkujący poradzę sobie z jego renowacją. W każdym razie zdecydowałem się na jego kupno i szukam teraz jakiś ofert sprzedaży. Jeżeli będę miał jakieś wątpliwości po zakupie co do spraw technicznych mam nadzieję, że mi pomożecie i jakoś dam radę doprowadzić jeżyka do pełnej sprawności:)