Regulacja hatsana70

Moderator: Hiszpan63

michal320
Posty: 10
Rejestracja: 2008-06-01, 12:29
Lokalizacja: wlkp

Regulacja hatsana70

Post autor: michal320 »

Wczoraj postanowiłem wyregulować moją wiatrówke hatsan 70 (bez tuningu) point Precision 3-9x40. Po wielu strzałach udało mi sie osiągnąć celność o średnicy około 3-4cm z odległości 25 metrów. Strzelałem najtanszym śrutem, nie znam nazwy bo pisze po rosyjsku na opakowaniu. Dzisiaj chciałem sobie postrzelać i nawet w tarcze nie mogłem trafić, jakmyślicie, czym to jest spowodowane? Czy mozliwe ze luneta sie zepsuła?
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Kup na początek do testów płaskiego Tomitexa.
Pewnie nie demontowałeś otwartych, to zdejmij lupkę i przestrzelaj wiatrówkę na mniejszej odległości 10, 15, 20 metrów.
Jeśli skupienie będzie O.K. to będzie znaczyło, że przyczyn siania trzeba będzie szukać w lupce lub w montażu.
Może masz jeszcze 'diesla' i przy pierwszych strzałach śrut leci wyżej, mocniej, dalej?

Uczę się strzelać od nowa 8-)
michal320
Posty: 10
Rejestracja: 2008-06-01, 12:29
Lokalizacja: wlkp

Post autor: michal320 »

Pewnie nie demontowałeś otwartych
niestety , zdemontowałem :-?
Może masz jeszcze 'diesla' i przy pierwszych strzałach śrut leci wyżej, mocniej, dalej?
Faktycznie, pierwsze strzały leciały ponad cel. Jak temu zaradzić?
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Rozkręcić, zdjąć fabryczny smar, przesmarować po swojemu - ale nie smarować tłoka, i powinno być ok. Jednak jeśli teraz strzały są stabilne każdego dnia - można sobie darować.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

No to skoro nie masz już otwartych, to trzeba zawierzyć lupce, że nie padła.
Jeśli masz przy tym jeszcze 'diesla' przy pierwszych strzałach, to proponuję pierwsze 10-15 oddać do celu rekraacyjnego (np. puszka), a potem testować na tarczy.

Tak jak Seweryn pisał, warto by go rozkręcić i odpowiednio przesmarować.
W przeciwnym wypadku musisz poczekać, aż nadmiar smaru się wypali i dopiero wtedy sprawdzać ustawienia lupki.

Możesz jeszcze dla sprawdzenia gdzie śrut lata na dzień dobry, pod tarcze podłożyć czysta kartkę o większym formacie.
Jeden z kolegów wykorzystywał ostatnią stronę z dużego kalendarza ściennego.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 148
Rejestracja: 2008-08-27, 19:24
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: pg.25 »

To może ja się też wtrące... W fabrycznych Hatsanach lubią być pewne "niedociągnięcia",tj. opiłki poprodukcyjne w cylindrze,zwężona lub pozbawiona gwintu końcówka lufy,źle obrobione końcówki sprężyny i inne kwiatki.Żeby Harnasia na dzień dobry nie zepsuć,należy po wyjęciu z pudełka obejrzeć,wymyć,przesmarować porządnie i dopiero strzelać.Dobrze jest też dorobić od razu prowadnicę.Ja strzelałem z pudełkowego i niedługo musiałem wymienić sprężynę,prowadnicę i uszczelki,czyli na dobrą sprawę cały środek :( Jeśli sporo strzelałeś z pudełkowego,to może być tak że opiłki uszkodziły ci uszczelkę tłoka i lupka nie trzyma nastawów w związku z kopem:( Wielu się to zdarzało,w tym mnie :> Fabryczny Hatsan to masa niedoróbek
Hatsan 75s+Alchemik+wojtanowy tłumik
sharp inova+ chiński Leupold :)
Awatar użytkownika
Piotr26
Posty: 20
Rejestracja: 2008-08-11, 18:56
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Piotr26 »

Koledzy mają trochę racji jeżeli chodzi o niedociągnięcia w Hatsanie, ale jeżeli chodzi o samą lupkę, to ja w swoim mam 4x32AO Point Precision, i jak na razie jest to moja druga lupka na nim ze względu na kopa jakiego ma.
Tłumaczono mi że na Hatsanach stawia się lupki złożone z jak najmiejszej ilości części (mniej rzeczy do po psucia), i że nie ma sensu montowania lupek z tak zwanym zoom-em.

Po każdym strzale będzie ci się przestawiała kalibracja.
Wymień lupke na jakąś ze stałym zbliżeniem i wtedy popróbuj.
W moim to pomogło, zresztą w poprzedniej lupce zerwało mi montaż dlatego zmieniłem, a jeżeli chodzi o rozbieranie pukawki, ja swojej nie rozebrałem do tej pory ani razu, a skupienie na 35m zmieszczę w polu 4cm na 4cm, tylko jeszcze zostaje kwestia śrutu ,moja pukawka lubi EXACT 4.50

Pozdrawiam


Zjadło Ci polskie znaki z klawiatury :?

[ Dodano: 2008-08-29, 18:42 ]
Jakoś tak wyszło ,niewiem czemu ale może dlatego że póżno było, zresztą niezawsze używam polskich znaków ,ktoś kto chce to przeczytać i tak to zrozumie mimo braków polskich liter

Pozdrawiam
Cię Sławqu
Ostatnio zmieniony 2008-08-28, 22:38 przez Piotr26, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan mod.70
Lider44 TG SB
Walther CP99 Compact
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 148
Rejestracja: 2008-08-27, 19:24
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: pg.25 »

ja mam na swoim PP6x40.Wytrzymało około 2500 śrutu i padło.Pękł krzyż,jedno z ramion na pół :( Na szczęście jest gwarancja.
Michał,poczytaj e-tawernę,tam jest cały przyklejony temat o PP
Hatsan 75s+Alchemik+wojtanowy tłumik
sharp inova+ chiński Leupold :)