SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Sprzęt i testy sprzętu » Pomysłowy Dobromir » Stopka darasa
Stopka darasa
Autor Wiadomość
daras 
Piaskowy dziadek

Wysłany: 2008-07-21, 23:06   Stopka darasa

Tak sobie pomyślałem co by nie zrobić regulowanej stopki, bo w czym np Bisley lub Morgan jest lepszy od drewna tego nie wiem. Wiem że moja stopka będzie dużo tańsza, a równie dobra jak wyżej wymienione. Stopka ma ząbki pozacinane pod kątem 60 stopni i jest w pełni regulowana. Obecne stopki są dość duże i jak ktoś chciałby taką stopkę założyć do Dianki łucznika albo Iża to się nie da. Ja będę robił dwa rodzaje stopek w zależności od wielkości kolby, duże wielkości Bisleya i mniejsze wielkości kolby łucznika. Materiał to oczywiście nasz poczciwy buczek. :D

jarn 
Administrator

Wysłany: 2008-07-22, 10:34   

Ładniusie, a jakby tak znaleźć materiał gumopodobny do obróbki to byłby fullwypas.

arturio111 
Artur

Wysłany: 2008-07-22, 23:24   

jarn napisał/a:
Ładniusie, a jakby tak znaleźć materiał gumopodobny do obróbki to byłby fullwypas.

Zależy z czego strzelasz ;) jeżeli to PCA lub PCP to tak naprawdę nie ma większego znaczenia czy wykonasz to z gumy drewna czy aluminium. Różnica wagi niewielka a w celności strzałów też nic nie zmieni. Ważne aby wyregulować sobie sprzęt pod siebie a to zadanie na pewno spełni. O koszcie to nawet nie wspomnę bo Darek na pewno będzie konkurencyjny bo jaki byłby sens jego działania jeżeli nie taki aby umilić nam strzelanie i jednocześnie pogrubić nasz portfel :)

Rlyeh 

Wysłany: 2008-07-23, 10:26   

Nie wiem o czym myślał Jarn pisząc to, ale być może myślę o tym samym - nie chodzi o sam odrzut, tylko o to, że może się suwać. W Marylce mam stopkę plastikową i jak strzelam z leżącej, to mnie normalnie licho bierze.

daras 
Piaskowy dziadek

Wysłany: 2008-07-23, 10:36   

To fakt może się zsuwać, ale można też naciąć jakąś strukturę, w następnech tak zrobię, dzięki za pomysł.

Rlyeh 

Wysłany: 2008-07-23, 10:59   

To może być właśnie to, o czym przy okazji tej pierwszej stopki kiedyś do Ciebie pisałem, tzn. ten pierścień/okrąg z gumy.

daras 
Piaskowy dziadek

Wysłany: 2008-07-23, 11:03   

Racja pisałes wyleciało mi z głowy. :/

jarn 
Administrator

Wysłany: 2008-07-23, 12:16   

Właśnie miałem na myśli możliwość ślizgania się. Wstawka gumowa też może się sprawdzić.

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Sprzęt i testy sprzętu » Pomysłowy Dobromir » Stopka darasa