hw 30 s -

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

icw
Posty: 8
Rejestracja: 2008-06-29, 10:18
Lokalizacja: Wrocław

hw 30 s -

Post autor: icw »

Witam Wszytkich Serdecznie,

Planuje zakup mojej pierwszej wiatrówki.... od jakiegos czasu sledze rozne fora... po ich "doblebnej" lekturze postanowilem zakupic hw s30 (moj pierwszy wybor to byla slavia, ale tyle sie naczyalem ze lepiej wymienic prowadnice) ... slavia po przerobkach cenowo wychodzi podobnie do wh 30.

Jestem z wroclawia.... poradzcie, gdzie najlepiej kupic moj pierszy model hw w okolicach. a moze jakis sklep internetowy ??

moj wybor to http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=35&kt=&id=26

czy ktos moze juz kupowal w tym sklepie??

pozdrawiam
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

ja kupowałem kilka razy i moge polecić....
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Sklep sprawdzony i nigdzie taniej nie kupisz.
Diablik + Waver v10 2-10x38
icw
Posty: 8
Rejestracja: 2008-06-29, 10:18
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: icw »

bonzoo pisze:ja kupowałem kilka razy i moge polecić....
Witaj,

dzieki za szybka odpowdz :)

to jak mozesz, to bardzo prosze poradz, bo ja jestesm w kolorze trawy w tematach wiatrowek.

czytam rozne fora od 2 tygodni calymi dniami (pracowity urlop ;) )
wybralem hw 30 - dobry wybor??

najtaniej znalazlem zz 625 PLN w zielonej gorze

pozdrawiam

[ Dodano: 2008-06-29, 10:40 ]
witajcie ;)

widze ze szybciej piszecie niz ja ;)

ok, dziekuje za utwierdzenie mnie w przekonaniu ze wybralem dobrze tzn nie polecacie slavi itd ;) ;) ;)

znalazlem tez sklep, ktory w opisie na allegro ma napisane "gwarancja najnizej ceny" http://kolba.pl/wiatrowka-weihrauch-p-807.html moze mi sprzedadza ja w cenie 625 pln :)

mam jeszcze tydzien urlopu wiec chetnie bym sie sprawdzil :)

powiedzcie prosze, jak w temacie smarowania, przerobek itd... po zakupieniu wiatrówki hw 30 musze cos z nia robic zanim zaczne moja przygode ze strzelaniem??

Z tego co wyczytalem to obowiazkowe smarowanie , macie moze jakies linki jak to zrobic albo kogos poleconwego w okolicach wroclawia kto pomoze początkującemu?? ;)

pozdrawiam i dziekuje za pomoc ;)

[ Dodano: 2008-06-29, 10:50 ]
powiedzcie jeszcze prosze,

planuje zakupienie rożnych akcesoriow, w co warto zainwestowac a co zbedne??

widzialem na allegro zastawy: pokrowiec, wycior, cos do smarowania, tarcze, srut, tarcza biatlonowa...

mysle ze w pokrowiec to trzeba zainwestowac,... powiedzcie te tarcze biatlonowe to fajna rzeczy czy szkoda kasy??

chcialbym zapytac - skorzystac z waszego doswiadczenia - w co powinienem zainwestowac podczas kupowania wiatrówki oprocz niej samej :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

A więc pokolei. Slawia nie jest złym wyborem ale hw jakie by to nie było jest lepszym. 30 jest zgrabna lekka i diabelnie celna jak wszystkie hw zresztą. Jedyny minus to taki że jeśli masz 2 metry wzrostu może byś maława dla ciebie. A co do smarowania to teoretycznie możesz z niej strzelać zaraz po wyciągnięciu z pudełka ale każdy karabinek dobrze na początku poddać przeglądowi zerowemu i tu właśnie polecam ci AK chobby bo mógł byś poprosić andrzeja żeby karabinek który do ciebie przyjdzie był juz po przeglądzie zerowym, może uda się to załatwić. Najlepiej dzwoń do Andrzeja. To tyle i jeszcze raz gratuluje wyboru napewno nie będziesz żałował.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Ja mam HW50S, kupowałem na Akhobby, nie wiem jak wygląda to w "Kolbie" ale zauważ, że na Akhobby karabinek ma standardową niemiecką 7,5J sprężynkę, gratis dostajesz exportową. Jeżeli będziesz chciał założyć exportową to albo musisz wymienić sam albo dać komuś do zrobienia. Przy okazji podopieszczasz środek, czyli smarowanie, prowadnica, co tam będziesz chciał.

Z akcesoriami nie przesadzaj na początku, zobacz co ci będzie pasowało, na starcie wystarczą tarcze, puszki itp. Jak sie rozkręcisz to zobaczysz co cię kręci czy demolka rekreacyjna puszek czy celniejsze strzelanie. Wtedy zainwestujesz może w jakieś cele reaktywne.
Pokrowiec to też nie taka prosta sprawa, do ochrony w domu każdy wystarczy, (osobiście w domu zrobiłem sobie na karabinek stojaczek) a jeżeli będziesz chciał wyskoczyć z pukawką gdzieś dalej czy na zawody przydałby sie lepszy, a to już trochę większy wydatek.
O wyciorach zapomnij, jak już to filcowe przecieraki.

Myślę, że powinieneś się raczej zastanowić nad jakąś lunetką, na większe odległości strzelanie z otwartych to średnia frajda.

Na tarcze biathlonowe to chyba jeszcze nie pora, i bez lunetki to nie wiem na jaką max odległosć postrzelasz...

Generalnie musisz sporo poczytać co do czego i dlaczego, ale nic nie zastąpi własnych doświadczeń, pomacasz, postrzelasz i dopiero będziesz wiedział o co chodzi. Jak możesz to umów sie z kimś z forum i zobacz czego używają inni.

Moja rada na początek, to kulochwyt na tarcze (około 25-35zł), jakiś dobry śrut, smary i oleje (kolega z forum sprzedaje komplet smarów na allegro) i wystarczy! Póżniej zadecydujesz co ci jeszcze jest potrzebne.

Jak masz pytania to pytaj, będę wiedział to odpowiem, trudno napisać tu o wszystkim
miłego strzelania
icw
Posty: 8
Rejestracja: 2008-06-29, 10:18
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: icw »

bonzoo pisze:Ja mam HW50S, kupowałem na Akhobby, nie wiem jak wygląda to w "Kolbie" ale zauważ, że na Akhobby karabinek ma standardową niemiecką 7,5J sprężynkę, gratis dostajesz exportową. Jeżeli będziesz chciał założyć exportową to albo musisz wymienić sam albo dać komuś do zrobienia. Przy okazji podopieszczasz środek, czyli smarowanie, prowadnica, co tam będziesz chciał.

czy prowadnice tez powiniemem wymienic tak jak w przypadku slavi (przyznam sie, iz caly czas stawialem na slavie, i dopiero od kilku dni postawilem na wh 30 :) )


Myślę, że powinieneś się raczej zastanowić nad jakąś lunetką, na większe odległości strzelanie z otwartych to średnia frajda.

Chce postrzelac jakis czas bez lunetki, oczywiscie lunetka jak najbardziej wejdzie w gre, ... a moze kupic ja od razu?? macie jakies linki jaką lunetke do wh 30s :)

Generalnie musisz sporo poczytać co do czego i dlaczego, ale nic nie zastąpi własnych doświadczeń, pomacasz, postrzelasz i dopiero będziesz wiedział o co chodzi. Jak możesz to umów sie z kimś z forum i zobacz czego używają inni.

Bardzo chetnie umowie sie z kims z okolic worclawia :) prosze o kontakt :) :) ;)

Moja rada na początek, to kulochwyt na tarcze (około 25-35zł), jakiś dobry śrut, smary i oleje (kolega z forum sprzedaje komplet smarów na allegro) i wystarczy! Póżniej zadecydujesz co ci jeszcze jest potrzebne.

powiedz prosze, jaki jest dobry srub i dobry smar olej... mysle ze jak juz wydaje troche kasy na wiatrowke to nie bede oszczedzal piec zlotych na smar czy srut
czy srut ktory zostanie w kulochwycie nadaje sie do ponowenego strzelania, czy lepiej nowy??

Jak masz pytania to pytaj, będę wiedział to odpowiem, trudno napisać tu o wszystkim
miłego strzelania
Dziekuje Ci za wyczerujacą odpowiedz :)
i takie mam pytania laika ;) ;) ;)

ile srutu trzeba srednio wystrzelac zeby jakis sredni poziom reprezentowac??
jak to bylo w waszym przypadku :)
czy wystzelony raz srut mozna uzywac ponownie??

pozdrawiam :) i dziekuje za info ;)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

icw pisze:ile srutu trzeba srednio wystrzelac...
Trudne pytanie...zależy jak dobrze strzelasz...i czy strzelałeś wcześniej...trenowanie poprawnej postawy, powtarzalnego chwytu, oddechu to stricte indywidualna kwestia...jednemu przychodzi to latwiej innym nie...ALE ważne co rozumiesz przez "wyniki" trafienie do puszki na 50m to dla jednch już wynik a dla innych cel do rozgrzewki :mrgreen:
icw pisze:czy wystzelony raz srut mozna uzywac ponownie??
nie i tak...nie jeżeli wystrzelony chcesz zapodać drugi raz do lufy...jest zdeformowany od uderzenia w cel i nacięty gwintem lufy....tak jeżeli go przetopisz, masz matrycę i zrobisz nowy...ale chyba nie o to ci chodziło...
icw
Posty: 8
Rejestracja: 2008-06-29, 10:18
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: icw »

powiedzcie jeszcze prosze,...

za jakis czas bede pewnie myslal o lunetce... a mozebym ja kupil od razu, moze zona to lepiej zniesie;)

poradzicie, do hw 30s jaka lunuta, czytalem, zeby za mocnych nie brac,...
mysle tu o jakims srednio dobrym cenowo zestawie :)
moze jak w jedynm sklepie wydam wiecej kasy ktora i tak musze docelowo wydac, to jakis rabacik utarguje ;)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

polecam doc http://www.allegro.pl/item385171737_fle ... ildot.html
ciężko będzie w tym przedziale cenowym znależć coś lepszego.
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=1285
A tu oferta z k/s w sumie nie oriętuje się co to za usterka i czy jest uciążliwa ale może ktoś kto ma pojęcie się wypowie. No i jeszcze montaż byś musiał nabyć koszt ok 50 zł.
Diablik + Waver v10 2-10x38
icw
Posty: 8
Rejestracja: 2008-06-29, 10:18
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: icw »

witam,

powiedzcie prosze,

przy zapukie hw 30s dostane pewnie jakis srut, smar ...
czy pierwsz-lepszy srut/smar moze "uszkodzic" wiatarówke??

jaki jest dedykowany srut, smat, olej, lutnetka itd dla hw 30s??
dzieki kolego maximus, luneta na zdjeciu wyglada projesjonalnie, ... niestety nie znam sie na nich wiec polegam na opiniach :) cena tez fajna :) prawie polowa wiatrówki... ale ... jesli jest to dobry sprzet to zainwestuje w niego :)



pozdrawiam
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

icw pisze:ile srutu trzeba srednio wystrzelac zeby jakis sredni poziom reprezentowac??
jak to bylo w waszym przypadku :)
Weź koniecznie udział w Naszej następnej lidze. To świetnie mobilizuje do systematycznego strzelania, ale nie można zapominać o suchym treningu.
bonzoo pisze:trenowanie poprawnej postawy, powtarzalnego chwytu, oddechu
do tego praca na spuście - to wszystko można i trzeba doskonalić bez użycia śrutu.
Oczywiści można wywalić 10000 peletek nie zwracając uwagi na wskazówki teoretyczne i osiągnąć pewien poziom, ale myślę, że prowadząc `szkolenie kompleksowe` poparte lekturą np. Sztuka celnego strzelania http://airguns.budu.pl/showme2.php?str= ... en=Ksiazki
można do tego samego punktu dojść szybciej, nie zamykając sobie drogi dalszego rozwoju z powodu nabycia złych i często ciężkich do wyeliminowania nawyków.
icw pisze:cena tez fajna :) prawie polowa wiatrówki
niektórzy twierdzą, że luneta powinna kosztować tyle co wiatrówka
Ostatnio zmieniony 2008-06-29, 14:09 przez goliard, łącznie zmieniany 1 raz.
icw
Posty: 8
Rejestracja: 2008-06-29, 10:18
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: icw »

Witaj Goliard

Dziekuje za info :)

Napisales zebym wzial udzial w lidze. Ja jestem na etapie wyboru mojej pierwszej wiatrowki, dwa tygodnie urlopu po forach utwierdzilo mnie w przekonaniu iz dobry wybor to hw 30s.

powiedz prosze, o jakiej lidze pisales i gdzie taka lige mozna w okolicach wroclawia znalexc??

co do lunety,... jesli jest warta kupic to polecana za trzy stowki, to kupie :) nigdy nie strzelaleem z lutenta ;)


pozdrawiam
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

icw pisze:powiedz prosze, o jakiej lidze pisales i gdzie taka lige mozna w okolicach wroclawia znalexc??
http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=71
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ta luneta którą ci poleciłem za 318 warta jest tych pieniędzy i świetnie pasuje do hw 30 moim zdaniem oczywiście tak że możesz śmiało kupić. Co do śrutu to nie ma jasno określonego który będzie ok musisz potestować. Ja ma hw 97 i strzelam ze śrutu ktk dostępnego na allegro za 8.99 więc cena rewelacyjna. skupienie też dobre bo z 25 m 10 strzałóm da się przykryć pięcio groszówką. Koło 50 m to już pora na exacta ale ktk też daje zadawalające skupienie.

[ Dodano: 2008-06-29, 14:32 ]
A ogólnie dużo czytaj to dużo się dowiesz , odpowiedzi na wszystkie twoje pytanka są juz na forum tak że w wolnym czasie szperaj, szukaj zawsze znajdziesz coś ciekawego.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez maximus, łącznie zmieniany 1 raz.
Diablik + Waver v10 2-10x38