Beeman P17 a niska temperatura.

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
And
Posty: 81
Rejestracja: 2023-06-25, 21:35
Lokalizacja: Kraków

Beeman P17 a niska temperatura.

Post autor: And »

Zlazłem dzisiaj do piwnicy coby postrzelać trochę z tego pistola. Temperatura 12 stopni C. Pierwszy strzał (pistol załadowałem w domu) dycha. Kolejne natomiast coraz niżej. 8, 8, 7,6, 5 i wszystkie pozostałe 5. Jedna duża dziura. Celowałem tak samo. W środek tarczy. Rozrzut niewielki, regularnie pionowo poniżej 10. Co jeszcze zauważyłem. Ładując go w mieszkaniu w temperaturze 21 stopni opór pompki dość spory jak zawsze. W piwnicy stopniowo spadał. Co jest na rzeczy? Nie mam chrono aby pomierzyć energię strzału. Wychodzi jednak na to, że PCA nie służy zbyt niska temperatura. I jeszcze. Całkiem niedawno przed tymi mrozami, w piwnicy temperatura wynosiła 15 stopni. Pistolet strzelał powtarzalnie cały czas w okolicy dziesiątki.
Basista bluesowy, rockowy i jazzowy. Strzelec wiatrowy byle jaki.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3695
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Beeman P17 a niska temperatura.

Post autor: Ślubek »

Pomiar prędkości śrutu można zrobić bez chrono. Tu masz przykład.

Są zresztą do tego również aplikacje na Androida.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
And
Posty: 81
Rejestracja: 2023-06-25, 21:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Beeman P17 a niska temperatura.

Post autor: And »

Sam sobie odpowiem. Otóż dzisiaj pistol poleżał w tej mojej piwnicy w temperaturze 12 stopni C około godziny. Strzelał po tym tak jak powinien. Powtarzalnie i celnie. Uważam, że pewnie wszystkie części składowe wychłodziły się jednakowo, co wpłynęło na poprawne działanie pukawki. No cóż. Ameryki to ja chyba nie odkryłem ;)
Basista bluesowy, rockowy i jazzowy. Strzelec wiatrowy byle jaki.