puszkobójca, tylko który

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

bosmanxxl
Posty: 5
Rejestracja: 2008-05-22, 22:13
Lokalizacja: łódź

puszkobójca, tylko który

Post autor: bosmanxxl »

Witam, po przejrzeniu wielu forów i przeczytaniu mniej lub bardziej wiarygodnych opinii nadal nie wiem co wybrać. Zastanawiam sie nad Airmasterem 300, ale boję sie trochę tego poru, obawiam się o nieszczelność, doczytałem że lepiej dołożyć 200 max i kupić GAMO CFX, tylko czy warto ? Airmax to kopia gamo podobno są praktycznie identyczne i pytanie czy różnica jest warta dopłacania jak będę strzelał do puszek ( i do tarcz pewno też - tak z ok 40m max. ale zdecydowanie dla zabawy) - obie mają dolny naciąg i port ładowania.. A może łamaną gamo Whisper X ?? odejdzie obawa o port, ale czy zawias jest wytrzymały i na jak długo będzie to działać łamaniec za 650 pln? Podobają mi się polimery, w drewnie nie gustuje, używki nie chcę kupować, do tego chcę kupić jakąś optykę - i tu też poproszę o radę. jak narazie moje doświadczenia to tania chińszczyzna, max na samą strzelbę 700 pln chciałem przeznaczyc, wygląd w sumie też chciałbym aby był zbliżony do airmastera lub gamo.
Airmaster tak na szybko to koszt 499, gamo cfx ~650 tak samo łamany whisper x (najbardziej mi się z wyglądu podoba - jak by miał dolny naciąg to nawet port by mi nie przeszkadzał) :) Tak więc poproszę o kilka rad, może nie znalazłem jeszcze czegoś innego co wygląda i działa jak powyższe i niewiele kosztuje, a jest lepsze. może coś z bocznym naciągiem ? Poproszę o wszelkie uwagi odnośnie sprzętu i poproszę o wyrozumiałość jeśli coś już było :)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez bosmanxxl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Nie znam tych wiatrówek, ale masz linka do dobrej stronki o CFX. Może Ci coś podpowie.
http://www.geocities.com/temp_cfx/index.htm
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Stworek
Posty: 58
Rejestracja: 2007-12-12, 12:27
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: Stworek »

AirMaster czyli kopia czy Gamo CFX - oryginał, nawet się nie zastanawiaj nad wyborem choć ten port ładowania...niewiele o nim można poczytać poza tym ze jest obrotowy ;) Gamo WhisperX też mi się podoba, system pewnie będzie od Hunter440-sprawdzona i żywotna konstrukcja, mój ma przebieg ok 35 paczek śrutu i zero luzów.
TX200 MK3 + Laepers 6x24-50AO
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Port w kralu A02 miałem szczelny, nie wiem skąd te obawy, to legendy jakieś, jedynie był mało wygodny, trzeba go było konkretnie ustawic.
bosmanxxl
Posty: 5
Rejestracja: 2008-05-22, 22:13
Lokalizacja: łódź

Post autor: bosmanxxl »

dziękuję,
green_thunder pisze:Port w kralu A02 miałem szczelny, nie wiem skąd te obawy, to legendy jakieś, jedynie był mało wygodny, trzeba go było konkretnie ustawic.
kral a02 to to samo co airmaster 300 jeśli dobrze się orientuję ?

a taka lupka wystarczy ? (~za 140 pln) + montarz

GAMO 3-9x40

Dane techniczne:

Powiększenie: 3-9
Średnica obiektywu: 40 mm
Pole widzenia (m/100m):
od 13,7 przy powiększeniu 3x
do 5 przy powiększeniu 9x
Długość całkowita: 324 mm
Waga: 367 g
Przesunięcie krzyża przy jednym przeskoku pokrętła (mm/100m): 6,94
Krzyż: 30/30
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Lupa wystarczy, ale może szybko się rozpaść z powodu kopania karabinka. Nie chcę reklamować, ale jedyne lupy te poniżej 200zł co przetrwają na kopiącym karabinku to PointPrecision. Ewentualnie z używanych jak się trafi w dobrej cenie około 250zł Delta Optical Classic lub Bushnell Trophy. Wszystkie o parametrach 3-9x40.
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Kral A02 i AirMaster 300 to toż same konstrukcje.
Co do lupki to może wytrzyma, może nie, to tylko chiński wyrób firmowany znaczkiem Gamo.

Link do opisu Krala i AirMastera poniżej, ale już pewnie to czytałeś

http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=589

Uczę się strzelać od nowa 8-)
bosmanxxl
Posty: 5
Rejestracja: 2008-05-22, 22:13
Lokalizacja: łódź

Post autor: bosmanxxl »

Czytałem, :) szkła tak jak i karabinka używanego chyba nie kupię, nie chciał bym kupić jakiegoś szrota, który ładnie wygląda a nie jedno przeszedł, taka chińszczyzna na ile mniej więcej paczek śrutu starczy ? teoretycznie pytam ;) Na allegro trochę delta opt. jest ale rozpiętość cen mnie dezorientuje.... Nie chce mi się za bardzo po kraju jeździc, a w Łodzi to sklepów z takim sprzętem za dużo nie ma raczej..... Bo najchętniej to pewno jak każdy do rąk bym wziął obejżał i podiął decyzję o zakupie tego lub tamtego sprzętu.
EDIT:
a hammerli 900 ?? jest na niej posadzona jakaś luneta ale bez zoom-u...
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Ja jak na razie kupowałem same używane szkła i im wyższa półka, tym mniej strachu.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Mam Tasco, Gamo i Deltę, wszystkie wyszły z tej samej taśmy. Najwięcej przeszła Gamo, bo na chince siedziała trzy lata, a potem na Harnasiu. Trzymają się dobrze. Podkładałem tylko pod krzyż paski gumy 25x5x3 mm. Jedyny mankament jest taki, że jest trudno posługiwać się zoomem. Ale ja strzelam na stałym powiększeniu, x6.
bosmanxxl
Posty: 5
Rejestracja: 2008-05-22, 22:13
Lokalizacja: łódź

Post autor: bosmanxxl »

Czyli podsumowujać jak posadzę lupkę gamo made in chrld na airmasterze 300, to na jakiś czas powinno mi to zapewnic rozrywkę, licząc sie z tym że AM300 kopie, może sie okazać że lupka się rozsypie, ale jest na to jakaś rada w postaci podkładek z gumy... 599 by mnie taki zestaw kosztowal...

z drugiej strony karabinek gamo cfx, lub whisper x + to szkło to wydatek ~800 pln...
niby tylko 200 pln różnicy... Ciekaw jestem czy różnica jest tylko w jakości czy też w trwałości, celnosci m/s i J .....
A co myslicie o tej hammerli 900 ??
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Proponuje ci kup krala a te 200 co chcesz dołożyć do gamo dołóż do lunety i kup deltę optical clasic ( to clasic w nazwie jest bardzo ważne) i myślę że będzie pan zadowolony.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez maximus, łącznie zmieniany 1 raz.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Hammerli 900 to prawie taki Hammerli jak Gamo 3-9x40 to Gamo.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

W zeszłym roku nabyłem w Zielonym Sklepie Precision Point 3-9x40 AO i do dziś siedzi na besie Lightning XL, żadnych problemów, na zlocie w Jarze M. strzelałem spokojnie obok markowych sprzętów. Cena - 207 zł. To nie w sensie reklamy, lecz podpowiedzi nowemu Koledze.

Pozdrowienia - Robert
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Pewnie lada dzień będe miał do sprzedania PP 3-12/42 OA na montażu delty z butlerkiem w dobrej cenie 1,5 gwarancji zostało tak że poczekaj może coś wymyślimy
Diablik + Waver v10 2-10x38