Początkujący pyta

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

groser
Posty: 2
Rejestracja: 2008-05-22, 21:26
Lokalizacja: Kresy

Początkujący pyta

Post autor: groser »

Ponieważ jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o tematykę wiatrówek, więc przed podjęciem decyzji o zakupie jakiegokolwiek sprzętu zwracam się z prośbą do Was forumowicze o Wasze wskazówki. Nie dość, że nie jestem obeznany w temacie, to jeszcze nie majętny, dlatego też doradźcie co kupić na początek. Zaznaczam że chciałbym postrezlać rekraacyjnie, na dystansie max. 20 m. W internecie znalazłem 2 wiatrówki nad którymi się zastanawiam, dlatego też proszę o jakies wskazówki. Z góry dziękuję.
http://www.militaria.pl/norconia_german ... ml?cat=551

http://www.arobron.pl/product_info.php/ ... ts_id/8229

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Pierwszej nie polecam na pewno. Mogę Ci poszukać jej opisu jak chcesz - wypadła fatalnie.
Drugiej nie znam.

Napisz czy jesteś w stanie conieco dołożyć. Myślę, że jak byś dał jeszcze z 50złych to da się kupić używanego Blow Air Power - który w swojej cenie wart jest uwagi.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Witaj wśród nas :D

Pierwszy pistol to czystej krwi "chińszczyzna" z najniższej półki.
Drugi miałem okazje mieć w swoich łapkach.
Przy łamaniu lufy mucha wbija się w dłoń, a do spustu trzeba mieć mały młotek :/

Po za tym, do 20m pistol musi być już całkiem dobrze zrobiony i mieć miękki spust.
Tu poniżej masz link do takiego pistola. Jest to kopia HW40, pistolet godny polecenia.
Z takiego puszki można i na 30-tym metrze łoić :mrgreen:

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=43854

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Oba pistole to wredne chinole. Omijać szerokim łukiem bo szkoda pieniędzy i nerwów. Blow to zdecydowanie lepsza opcja. Marksman też. Można myśleć również nad Łucznikiem i Iżem ale to już większe pieniążki.
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!
groser
Posty: 2
Rejestracja: 2008-05-22, 21:26
Lokalizacja: Kresy

Post autor: groser »

Dzięki za dotychczasowe rady, uchroniło mnie to na pewno przed zbyt pochopnym zakupem. Te 50, no może 100 pln to mógłbym jeszcze jakoś wygospodarować. Żałuję że wcześniej nie zapytałem o radę, bo przeglądając dziś oferty zauważyłem, że parę dni temu ktos sprzedał HW 40 za 220 pln, mało używanego. Gdybym się pospieszył to być może ja byłbym teraz tym szczęśliwym użytkownikiem, a tak muszę się uzbroić w cierpliwość i liczyć na łut szczęścia.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Spokojnie. Wiem z doświadczenia, że ciężko się czeka na okazje, szuka itd. ale na prawdę warto.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.