Hatsan 90 2 gen. Coś się dzieje z lufą w kostce

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

MarMos
Posty: 1
Rejestracja: 2021-11-29, 18:09

Hatsan 90 2 gen. Coś się dzieje z lufą w kostce

Post autor: MarMos »

Na początku chciałem się przywitać Dzień dobry witam wszystkich jestem tu nowy. Chciałem was prosić o poradę bo coś mnie zaniepokoiło w mojej nowej wiatrówce która została kupiona nowa tydzień temu. Jest to Hatsan 90 4,5mm drugiej generacji w oryginale bez tuningu ze sprężyną zwykłą .Wystrzelałem z niego około 200 śrutów i zauważłem jakby to powiedzieć wyraźną rysę w kostce gdzie jest zainstalowana lufa dokładnie gdzie jest ładowanie śrutu. Wyraźna rysa jest okrągła wiadomo tak jak i lufa gdyż ona tam jest wpasowana (z tego co wyczytałem prawdopodobnie może być wkręcana w kostkę) i ma uskok ledwo wyczuwalny ale niestety jest tam uskok mam niedokładną suwmiarkę ale wydaje mi się że to będzie około 0,01czy 0,02 mm . Wystrzelałem nie więcej jak 200 śrutów Diablo exact 4,51 i kilkanaście sztuk kandar magnum 4,5mm jedno i drugie śruty ołowiane. Problem przedstawiony na zdjęciach nie dam sobie ręki uciąć ale wydaje mi się że nie zauważyłem tego od samego początku Poradźcie co mam robić czy jest to normalna rzecz czy jest to niepokojąca rzecz i powinienem reklamować wiatrówkę i ją odesłać do sklepu? Czy nic się takiego nie dzieje a tylko panikuję. Dodam że na obecną chwilę nie wyczuwam jakiegoś nadmiernego luzu czy chęci obracania się lufy wokół własnej osi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 913
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hatsan 90 2 gen. Coś się dzieje z lufą w kostce

Post autor: Yurko »

Ten wątek u kolegów już pewnie oglądałeś: https://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?f=30&t=1647

Zauważyłeś jak wygląda kostka u autora tekstu:

Obrazek