Webley Senior

Sprzęt sprzed 1985 roku

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze, krzysztof

kostek76
Posty: 52
Rejestracja: 2012-10-23, 23:07
Lokalizacja: pruszkow

Webley Senior

Post autor: kostek76 »

Witam szanownych kolegów :)
Czy ma ktoś może taki pistolecik na części lub może wie gdzie można kupić części do tych obecnych modeli Tempest? Zatrzask lufy porównywałem i jest podobny ( właśnie jego mi brakuje ) Gorsza sprawa to brak sróbki łączącej lufę z cylindra
Pozdrawiam
P.S. Właśnie oglądam Webley Premier i to co mi brakuje jest w nim takie same
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Webley Senior

Post autor: marboc »

Cześć, pokaż zdjęcie żeby można było określić z którego okresu pochodzi, trochę zmian było od 1920 roku.
Mam dane wszystkich modeli. Coś się wymyśli.
kostek76
Posty: 52
Rejestracja: 2012-10-23, 23:07
Lokalizacja: pruszkow

Re: Webley Senior

Post autor: kostek76 »

Wieczorem podeślę

Dodano po 39 minutach 14 sekundach:
Mam takie w telefonie. ,
Obrazek

Obrazek
kostek76
Posty: 52
Rejestracja: 2012-10-23, 23:07
Lokalizacja: pruszkow

Re: Webley Senior

Post autor: kostek76 »

Brakujące elementy
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Webley Senior

Post autor: marboc »

Będą potrzebne porządne zdjęcia. Prawa, lewa strona, tył i z góry.Senior produkowany był od 1935 do 1964 roku.
Webley ustawicznie robił drobne i spore modyfikacje. Dzięki temu można dość dokładnie sprecyzować datę produkcji.
Twój egzemplarz jest niewątpliwie modelem powojennym. Odnośnie zmian dotyczących spustu to 26.08.1954 wprowadzono nowy typ sprężyny spustowej. W grudniu 1955 roku usunięto otwór sprężyny spustowej. W maju 1963 roku zmodyfikowano kształt wyzwalacza. Jak widzisz żeby poprawnie określić czego szukamy to musimy dojść do jego wieku. Zacznijmy od numeru seryjnego produkcji i zdjęć o które prosiłem na wstępie.
Dzisiaj już jest za późno żebym mógł zrobić porządne zdjęcia. Zrobię to jutro. Dysponuję szczegółowymi danymi różnych spustów, damy radę 8-)

Dodano po 3 minutach 50 sekundach:
kostek76 pisze: 2020-07-14, 22:46 Brakujące elementy
Obrazek

Obrazek

Obrazek
To nie są porządne zdjęcia a z tego co widzę a raczej się domyślam to brakują Tobie dwa elementy które łatwo jest dorobić. Jeżeli jesteś zainteresowany to dam Tobie kontakt do Horyzonta13, który zna Webleya i wie o co chodzi. Te elementy to słabe punkty tego pistoletu i bardzo często padają
kostek76
Posty: 52
Rejestracja: 2012-10-23, 23:07
Lokalizacja: pruszkow

Re: Webley Senior

Post autor: kostek76 »

Aaaale masz wiedzę o Wembleyach :) Dałeś nadzieje bo takie elementy zdobyć do starej wiatrówki to nieraz baaardzo trudne. Jutro porobie o co prosiłes
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Webley Senior

Post autor: marboc »

Mam parę i lubię wiedzieć co mam :) Przez pomyłkę zanudziłem Ciebie o spustach, pisałem równolegle na temat Webleya z forumowiczem z American Vintage Airguns i jakoś ten spust mi utkwił. W każdym razie zatrzask to też nie problem chociaż wg mnie Tempest ma inny.
Jutro wracamy do tematu, pozdrawiam
kostek76
Posty: 52
Rejestracja: 2012-10-23, 23:07
Lokalizacja: pruszkow

Re: Webley Senior

Post autor: kostek76 »

Tak tak Tempest ma inny ale to był mój pierwszy pomysł bo mam Tempesta i pomyślałem że szybciej zdobędę taki zatrzask do niego i najwyżej przerobie.

Dodano po 3 minutach 2 sekundach:
Ale też oglądałem jaki jest W. Premier i tam te części są baaardzo podobne
Dobrych snów
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Webley Senior

Post autor: marboc »

Do Tempesta trzeba mieć specyficzny chwyt, wtedy strzelanie jest nawet satysfakcjonujące bo naciąganie to już raczej nie.
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Webley Senior

Post autor: marboc »

Dzięki za zdjęcia brakuje mi jeszcze napisów po prawej stronie.tam jest adres producenta. W 1958 fabrykę Webly & Scott przeniesiono i od tego czasu przy adresie Birmingham pominięto cyfrę 4 (jeszcze wcześniej było 21). A jak to wygląda u Ciebie ?

Dodano po 29 minutach 56 sekundach:
Numer wybity pod gripem (cały) i na przodzie w widełkach lufy (3 ostatnie cyfry) w tych latach to już nie był numer seryjny a numer danej partii produkcyjnej. Coś na wzór numeracji Bajkała

Dodano po 1 godzinie 21 minutach 27 sekundach:
Ok, już widzę
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
kostek76
Posty: 52
Rejestracja: 2012-10-23, 23:07
Lokalizacja: pruszkow

Re: Webley Senior

Post autor: kostek76 »

Witaj
A to teraz Możesz jakoś ocenić rok produkcji?
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Webley Senior

Post autor: marboc »

Tak, właśnie go rozpracowałem. Wszystko już wiem i zaraz opisze. Daj mi chwilę 8-)

Dodano po 44 minutach 38 sekundach:
Radełkowanie na lufie które było wprowadzone (wcześniej wogóle nie było) skrócono 21.09,1949 roku U Ciebie jest to krótsze czyli mamy już wiek ograniczony do 1949-1958.
Zatrzask lufy który wprowadzono 01.04.1938 roku został zmieniony w 16.09.1965 roku.
Końcówkę cięgna spustu skrócono 09.05.1963. U Ciebue występuje wcześniejsza wersja (dłuższa)
To znaczy, że zatrzask masz  ten wcześniejszy mniej pokręcony :-)
Dalsze zawężenie wieku możliwe jest po rozebraniu pacjenta ponieważ:
- 26.08.1954 zmieniono typ sprężyny spustowej
- ??.12.1955 usunięto otwór sprężyny.
W ten sposób będzie można doprecyzować rok produkcji do około dwóch lat.
Na załączonym schemacie zaznacz co potrzebujesz

Ps pacjenta kiepsko się rozbiera bo ma zwartą zamkniętą konstrukcję. Demontaż polega na wyciąganiu osi i wysuwaniu elementów. To jest pół biedy, gorzej to wszystko jest powkładać.
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
kostek76
Posty: 52
Rejestracja: 2012-10-23, 23:07
Lokalizacja: pruszkow

Re: Webley Senior

Post autor: kostek76 »

Jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy! ! :) I fajnie że chcesz się nią dzielić. Ja wiatrowkami zajmuje się od paru lat i coś tam o nich informacji zebrałem ( kiedy mogę doradzić to też z chęcią to robie ) no ale w porównaniu z Tobą to jestem totalnym laikiem :) Prześlę zdjęcie tłoka ( sprężyna jest taka splaszczona tzn nie jak standardowe z okrągłego drutu ...może to starczy ale jak nie to zrobię inne.
Obrazek

Dodano po 3 minutach 56 sekundach:
Potrzebuje S 22 i S21
S 34 , S31 , S32 , S33
S26 mam ale coś się przycina . Myślę że polerka i kapka smaru coś pomoże

Dodano po 2 minutach 1 sekundzie:
Nie zrozumiałem co to otwór sprężyny spustowej ???
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Webley Senior

Post autor: marboc »

Fajnie że tłok pokazałeś, pozbieraj wszystkie jego części łącznie z korkiem zamykającym tubus (cylinder) tym co masz dorobiony.
Tłok akurat w tym modelu nie był najlepiej zaprojektowany. Mniej więcej co dwa lata podejmowano próby naprawienia tej sytuacji i tak:
- 17.06.1952 roku usunięto 0,305" w celu wstawienia skórzanej podkładki (takiej jak w Mark I). Poza tym wywiercono otwór w głowicy tłoka dla śruby mocującej.
- 14.07.1954 roku opracowano specjalny bufor tłoka o grubości 0.155" co skutkowało dalszym spadkiem energii
- 11.06.1957 roku wprowadzono inną formę zderzaka zmieniając konstrukcję tłoka i śruby zamka. Skutek był taki że tłok odbijał się i był następny spadek mocy szczególnie dla .22

Jak widzisz tutaj też będzie można doprecyzować wiek tego egzemplarza. Nie myślałem, że Anglicy to taki dokładny naród :) Wszystko mają chronologicznie zarejestrowane.

Będę dzisiaj rozmawiał z Horyzont13 i przedstawię mu Twój problem.

Dodano po 10 minutach 55 sekundach:
Zmiana sprężynki spustu wyglądała tak jak ba załączonym rysunku
Sprężyne masz od Tempesta. Pewnie zmieniona bo mocniejsza.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.