QB 78 DELUXE

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tak na chybcika; qb 78/79, bmk12,bmk26,20,ozywiście qbAR.....oraz qb18i qb57,wszystkie przeszły przez moje łapki oprócz qb79 i serii AR... do rekreacji jak najbardziej się nadają,albo jak kto woli do puszkobicia.I nie o cudach tu rozprawiam Robercie. :)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

A mnie moja QB78 nadal sprawia dziką frajdę w czasie strzelania. Dostałem na urodziny od znajomych lunetkę TASCO 4X32 (taką bazarówkę za 60zł) i strzelanie jest jeszcze fajniejsze. Oczywiście strzelanie rekreacyjne. Matchowe jest poza zasięgiem ale frajda ogromna, śrut przynajmniej powtarzalnie trafia w ten sam cel (w Norconii z której strzelałem to był totolotek) i nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba.
Jestem i będę orędownikiem tego modelu dla początkujących którzy nie dysponują kaską większą niż 300zł.
Jedyne co muszę wymienić to śrubkę zaciskającą ósemkę bo ta fabryczna zrobiła się okrągła jak dokręcałem ją za pierwszym razem.
Chinka czy nie - jak dla mnie się super sprawdziła!
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Super, cieszy mnie to że masz ( konkretne swoje zdanie) i starasz się być aktywnym i konkretnym zwolennikiem QB 78 Tak trzymaj :D
Najważniejsze ( masz pomysły , realizuj je sam )
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

A ja mam QB79-PCP i jeszcze nie wiem, co to będzie... :shock:
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

green_thunder pisze:A ja mam QB79-PCP i jeszcze nie wiem, co to będzie... :shock:
Przerobiona przez Mikiego :?
Ciekawe rozwiązanie (magazynek )
http://www.archerairguns.com/QB-RIM1-Ma ... qbrim1.htm
http://www.airguns.pl/forum/viewtopic.p ... &start=135
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Jeszcze nie wiem, kto ją robił, Miki to inne forum, nie jestem tam zalogowany. Magazynek b.ciekawy.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

green_thunder pisze:Magazynek b.ciekawy.
Przy kursie dolca na dzień dzisiejszy 2.82X55=155pln połowa Qbiety ;)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Czytając post kolegi vauxhall (notabene, opla :mrgreen: , vauxhall należy do koncernu GM i pod tą nazwą sprzedawane są Anglii Ople) zauważam dziwną prawidłowość. Otóż moi koledzy którzy z różnych przyczyn wyjechali do Anglii, gdy przyjadą do domu na jakiś czas i gdy spotykamy się na browarze, nagminnie nadużywają zwrotu "u Nas a Anglii" A zaraz po tym następuje gloryfikacja jakiejś rzeczy lub działań. No ale nie o tym miało być...

Chińskie wyroby trafiają na nasz rynek w masowej ilości i chyba nie da się tego procesu zahamować. Niestety sami jesteśmy temu w dużej mierze winni. Zmuszeni realiami życia do oszczędności, tak mocno wczuliśmy się w sytuację, że teraz bardzo często nie jesteśmy w stanie obiektywnie do tego podejść. Jak to jeden polityk powiedział ...."naród głupi wszystko kupi"... I niestety tak jest. Wiele firm ma fabryki w chinach, choćby Nokia. Jeżeli firmie zależy na jakości to tą jakość uzyska. Niestety chińskie podróbki czy klony znanych produktów już tej jakości nie zapewniają. Ale też nie wszystkim o jakość chodzi. Jak zawsze w życiu chodzi o "fun" Mam wielu kolegów którzy maja wiatrówki made in china. I maja fun. Dla nich liczy się to, że za kilkadziesiąt zeta maja sprzęt nadający się do destrukcji puszek i wycinania dziurek w tarczy. A że zabawiają sie tak rzadko i nie maja zapędów wyczynowych to taki sprzęt wytrzymuje. Nie mniej jednak, szanując swoje pieniądze nie warto kupować czegoś co z góry jest skazane na zagładę. Prędzej czy później, jeżeli chcemy pobawić się bardziej profesjonalnie w strzelanie kupimy coś innego.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

E, tam, Ludzie!
Cieszmy się zabawkami, i tyle. Nie ma obowiązku ich posiadania, albo posiadania jedynie slusznych strzelb. Mamy, to mamy i jest OK., bierzmy przyklad z optymizmu Marcina <tregartha> ;)
Nabylem parę dni temu massimo, a powinienem slavię 630, bo tańsza, a norica padła (wczoraj zmierzone 8,9J na jsb 4,52 :shock: ). Teraz pewnie walka z Kolterem, bo gwarancja, a zapewniali ponad 16 J. Już pisałem o tym na iwebie.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

green_thunder pisze:Teraz pewnie walka z Kolterem, bo gwarancja, a zapewniali ponad 16 J. Już pisałem o tym na iwebie.
Ot uroki życia :) i niespodzianki się zdarzają . Dasz radę ;)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Duszogryz
Posty: 11
Rejestracja: 2009-02-18, 21:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Duszogryz »

Witam. To i ja dorzucę swoje 3 grosze. QBetkę kupiłem z tych "z uszkodzonymi opakowaniami" i jestem bardzo zadowolony (więcej, chyba nawet zachwycony). Te złote elementy nie są mosiężne, tylko są złocone (tak prawdziwym złotem - wydaje mi się, że kilkumikronowa warstewka galwaniczne twardego złota jest chyba tańsza od lakierowania, a na pewno trwalsza). Uciąłem kawałeczek lufy (tam gdzie nie było gwintu) nagwintowałem pod tłumik Scharpa Innovy. Zmieniłem uszczelki lufy UWAGA - przy wyjmowaniu lufy na pewno zniszczą się o ostre krawędzie - uszczelki kupuje się w sklepie hydraulicznym, ale nie wolno oszczędzać, te za 20 gr będą nietrwałe w kontakcie z CO2 - trzeba kupować te do gazu, za 1 zł sztuka. Przy wciskaniu lufy z tymi uszczelkami warto ją pomydlić, lub posmarować takim smarem do składania rur z PCV (nie klej!!!) co pozwoli wepchnąć nieco za dużą uszczelkę, ale to tylko lepiej.) Jak już lufa w reku, to korona, trzeba też conieco powiększyć kanały gazu. Zamiast tej dziwnej uszczelki łączącej kartusz z lufą dałem kawałeczek rurki plastikowej (chyba może też być koszulka termokurczliwa) i dodatkowo oring. Otwór w lufie też trzeba powiększyć, ale nie na okrągło, tylko podłużnie (żeby śrut nie wypadał). Warto zmienić sprężynę zbijaka na nieco mocniejszą. Koniecznie wyregulować spust, tj przepolerować powierzchnie trące o siebie, dać podkładki pod język, żeby się nie gibał i słabszą sprężynkę spustu (taka jak od długopisu). Jak ktoś nie chce wywalać bezpiecznika na stałe, to koniecznie trzeba dać mu słabszą sprężynę. To wszystko jest gdzieś szczegółowo opisane na forach. Tak zrobiłem i jestem zachwycony (a wiatrówek mam dużo). Teraz nie mam warunków do strzelania (pora roku) więc ustawiam lunetkę - (ta lunetka to poezja - coś przedziwnego, średnica okularu jakieś 50 mm, średnica obiektywu ok. 18 mm - bez żadnych wieżyczek - reguluje się kątem pochylenia płytki szklanej wstawionej w drogę optyczną - im bardziej płytka nachylona, tym większe załamanie światła i przesunięcie obrazu; w niej przesuwa się nie krzyż (stary "niemiecki"), ale obraz. Jednym słowem kosmiczna technologia w wykonaniu radzieckim (chyba z okresu II wojny)) Ostrzy od 3 m, ale trudno ją regulować, bo dostała kiedyś chyba z haubicy) (przepraszam za spory offtop).
Teraz będę zamieniał zawór w kartuszu, aby napełniać z gaśnicy (60 zł na All...). Marzę też o magazynku, ale w Polsce nie można jeszcze dostać.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Duszogryz, i co najlepszego zrobiłeś?
Teraz nie mam wyjścia i sam się wezmę za tuning QBiety bo mnie natchnąłeś :D
Na razie zająłem się spustem ale o wymianie uszczelek myślę od dłuższego czasu.
Czy te które kupiłeś są ogólnie dostępne czy to jakiś specjalny towar na zamówienie??
Kojarzysz może średnicę??
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Marcin - bierzesz oringi w folijkę, do kieszeni (tylko nie razem z chusteczką do nosa, bo zgubisz przy wyciąganiu :P ), marsz do najbliższego gumianego sklepu, a jeszcze lepiej do hurtowni z detalem, 10,50 zł wydajesz i panisko jesteś. Mieszkasz w dużym mieście, to chyba bez problemu to załatwisz. Ja tak robię. Średnica nie wystarczy, jeszcze tzw. wałek. czyli średnica wałka pierścienia. One bywają tak malutkie, że ciężko mierzyć. Zawsze lepiej zrobi to fachowy sprzedawca.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

green_thunder pisze:marsz do najbliższego gumianego sklepu, a
A najlepiej skocz do sklepu z częściami zamiennymi(AGD) - dosłownie wszystko dostaniesz :P
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40