Pierwsza wiatrówka, czyli 250 śrutu i tyleż samo pytań.

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

algorIThm
Z przyjemnością zapoznałbym się z Twoją listą fachowców (guru). Ową strukturę drzewiastą. Najlepiej z zaznaczeniem sfery fachowości. Naturalnie nie w tym miejscu, ale na PW. Gdybyś był łaskawy mi taką przesłać, będę zobowiązany i ogromnie wdzięczny.
Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

Co innego jest gdy napiszesz: "Sprzętu nie miałem w rękach, ale na forum polecany jest taka a taka wiatrówka" i tu np. kilka linków do opinii czy testów, a co innego gdy napiszesz, że twoim zdaniem taka a taka będzie wspaniała i w ogóle super bo twój kolega miał i była fajna. Widzisz różnicę? Za pierwszym razem przyznajesz, że nie miałeś wiatrówki w ręku, ale starasz się przekierować na wartościowe tematy. W drugim przypadku misiasz, a jeszcze lepiej jak kurczowo trzymasz się swojego zdania nie przedstawiając żadnych faktów. Niektórzy sugerują, że użytkownik z dużym stażem na forum to autorytet. Bzdura! To, że chodzisz do szkoły, nie oznacza, że z automatu posiądziesz wiedzę.
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian
Awatar użytkownika
algorIThm
Posty: 28
Rejestracja: 2014-06-22, 21:30
Lokalizacja: Chocznia

Post autor: algorIThm »

@Gebi
Żadnych ocen w "skali wiarygodności" nie przyznaję. :mrgreen: Żadnej wizualnej struktury drzewiastej ze szczegółowym podziałem na rejony specjalizacji nie prowadzę. Chodziło mi o to, że na zasadzie rekomendacji od dotychczasowych zaufanych osób można grono specjalistów sobie ostrożnie rozszerzać. Ja już wiem czyich rad tutaj mogę słuchać w ciemno, a od pozostałych osób też rady przyjmuję, ale z ostrożnością. Dalszą dyskusję pociągnę na PW. :)
Kreatywnej księgowości mówię nie.

Edycja
Grossus pisze:Co innego jest gdy napiszesz: "Sprzętu nie miałem w rękach, ale na forum polecany jest taka a taka wiatrówka" i tu np. kilka linków do opinii czy testów, a co innego gdy napiszesz, że twoim zdaniem taka a taka będzie wspaniała.
Zgoda, tak, widzę różnicę.
Grossus pisze: Niektórzy sugerują, że użytkownik z dużym stażem na forum to autorytet. Bzdura! To, że chodzisz do szkoły, nie oznacza, że z automatu posiądziesz wiedzę.
Tego nigdzie nie sugerowałem, ale wiem o co Ci chodziło i z tym też się zgadzam, jak najbardziej!
Hatsan 55 QT + Point Precision 3-12x42.
Karabin jest w porządku, niezła jest też lupa, tylko strzelec (jeszcze) dupa.
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

algorIThm pisze: Dalszą dyskusję pociągnę na PW. :)
Kreatywnej księgowości mówię nie.
Ale dlaczego?! :(
Pisz!
Pisz dużo!
Klekotaj klawiaturą, aż się rozgrzeje. Nieważne czy mądrze, czy głupio, byle "w okolicy" poruszanych tematów. Za jakiś czas zyskasz stronników i niepodważalne prawo do udzielania porad. Kiedy ktoś nie zgodzi się z Twoim zdaniem, to go zagadasz aż odpuści. Wystarczą dwie-trzy tyrady w temacie :mrgreen: Potem oponenci będą Cię omijać szerokim łukiem i tak zostaniesz "autorytetem" i "animatorem" na forum :idea:
Wiatrówki różne
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

algorIThm
Za PW - dziękuję - odpowiem niebawem.
Całkowicie zgadzam się z tym, co napisał Kolega Grossus - czysto, stonowanie, klarownie, elegancko.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Negza pisze:Potem oponenci będą Cię omijać szerokim łukiem
A wyobraź sobie , że na forum są same Negze - malkontenci , lub File - dyskutanci bez sensu , lub Maximusy - krytykanci , lub Gebi'e - wprowadzający zamęt na forum . To byłoby lepsze forum ? :P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Filo
Panie Włodzimierzu, zamącając forum wprowadzam Lebensraum :mrgreen:
zdecydowanie większe dystanse będą dostępne ;)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Za moich szkolnych lat na spotkaniach rodzinnych popularna była piosenka biesiadna , którą nieco zmieniając , zaśpiewał bym tak - I Negza musi być , bez niego trudno żyć . Niech żyje nam Negzowy stan i Negza niech żyje nam / w tym miejscu następowała przerwa na przechylenie kielonka /, i druga zwrotka - I Grossus musi być , bez niego trudno żyć .... Ze dwie cysterny wódki trzeba by wypić by dało się wymienić wszystkich Swawolnych niezbędnych na tym forum .
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Dobre :D OT - od dłuższego czasu, ale założyciel tematu ukontentowany jest, mniemam, z udzielonych mu porad i wskazówek.
Forum jest dla każdego, kto stosuje się do jego regulaminu i zasad ustanowionych przez "Czcigodnych Ojców Założycieli" - taka jest moja interpretacja tego, co wyczytałem w tej kwestii. Kompania jest swawolna, a to, w moim zdaniem pozwala na nie, li tylko i wyłącznie poważne do cna wypowiedzi.
Na marginesie - awansowałem do miana KONIA :mrgreen:
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

awansowałem do miana KONIA
A jaki jest następny stopień awansu ?

W mim przypadku będzie chyba STARA CHABETA. :lol:
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Maruda
- domniemywam :mrgreen: