Wątpliwości

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: LocutusBorg »

Co do sposobu ładowania śrutu - ja na początku, czyli zanim karabinek kupiłem, też miałem o to wątpliwości. no bo jak to - łamie się ją co strzał i się nie zluzuje? Tak więc... nie zluzuje się. Ja mam Slavię 634 (świetne toto, celne, piękne - i żadnych uwag bo jajkiem sadzonym rzucę! :P ) i po wywaleniu z niej jakiś 8-10 paczek śrutu ani razu nie musiałem nic dokręcać a luneta na 30m trzyma zero stabilnie jak skała. Więc nie bój się tego systemu naciągu.
No, chyba że w tych B-x czy liderach czy tego typu paciałajstwach...

na 40m tarczę 14x14 zobaczysz. Ja nawet na 50m widzę, a noszę okulary. Jak się przyjrzeć bardzo, to i czarne koło w niej wypatrzysz (mówię o standardowej tarczy krugera). Więc na upartego, to i z otwartych możesz do niej strzelać... ale osiągi to już inna sprawa, szczególnie z pozycji stojącej :P
A jak ze Sru-Glow spróbujesz... Hm, to dzięki temu systemowi celowania możesz nic nie zobaczyć :P
Slavia 634 + PP 6x40
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

pala30 pisze:Hej Swawolni......
No i tu was zaskoczę
... faktycznie Krystian zaskoczyłeś ...
pala30 pisze: ten konkretny karabinek został poddany dość mocnym modyfikacją
... bo przez X wątków zawsze padało twierdzenie , że nie grzebany / pudełkowy :lol:

... a że Janusz umie strzelać , to z grubsza wiem . Że można QB36 zrobć na miodzio też ... donkihot miał takiego po tuningu w Cekausie , więc możliwości znam ... strzelałem ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

zixpt pisze:Nie masz nic mądrego do powiedzenia to nie pisz... bo to !
Jak jeden z wielu goszczacych tutaj, jesteś po prostu roszczeniowy...jesli wytrzymasz, to przeczytaj swoje posty za dwa lata i sam sobie odpowiesz...może bardziej elegancko...
zixpt
Posty: 30
Rejestracja: 2012-05-05, 00:53
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: zixpt »

Dzieki za propozycje :) Mimo wszystko jestem juz raczej zdecydowany na tego H55 :mrgreen: Musze tylko troszke talonu odlozyc :-?
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

pala30 pisze:Hej Swawolni......
No i tu was zaskoczę co do legendarnej QB Janusza.
Któregoś dnia Janusz przyjął moje zaproszenie na strzelnice w Dąbrowie Górniczej. :shock:
Ku mojemu przekonaniu że chińczyki są tragicznie wykonane(wiem z doświadczenia) ,po wyjęciu Quwety z bagażnika okazało się że wizualnie ten karabinek naprawdę wygląda bardzo dobrze.
Nie interesują mnie wasze poglądy na wypowiedzi Janusza,sam nie raz go skrytykowałem i nie zgadzałem z jego opinią ,ale jako jedyny naoczny świadek strzelań z tego karabinka ośmielę się obiektywnie napisać kilka słów.
Na własne oczka widziałem jak z dystansu 27-30 metrów z pozycji siedzącej podpartej wybija jedną dziurkę w tarczy na cyferce 10 !!!! :shock: :shock: :shock:
Z 36-40 metrów z pozycji stojącej zamykał kz40 prawie za każdym razem :shock: :shock:
Wiem mało wiarygodne ale to szczera prawda. Sam byłem w lekkim szoku. :mrgreen: :mrgreen:
Z tego co wiem ten konkretny karabinek został poddany dość mocnym modyfikacją przez Janusza i może dlatego jest taki celny lub po prostu trafił mu się jakiś pudełkowy cud.
Co do pytań kolegi miałem hatsana 55 stg qt i byłem bardzo zadowolony .Siedział na nim leapers i świetnie sobie radził.Na otwartych z 40 metrów ledwie tarczkę widziałem.
Jak chcesz postrzelać z dobrych rekreacyjnych wiatrówek(BSA) wpadnij na Dąbrowę (masz rzut beretką) pomacasz ,postrzelasz i zadecyduje.Zapraszam jutro będziemy od 11.
Pozdrawiam
No i w końcu mamy jakiś konkret, swój post napisałem dlatego, że czytając niejedno forum nigdzie nikt nie poparł celności Janusza sprzętu, a i on na zaproszenia Kolegów jakoś się nie stawiał, ale w takim razie odwołuje to co napisałem i w gruncie rzeczy jestem zadowolony, że jednak coś się wyjaśniło.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: LocutusBorg »

OT: kurna, zanim ja napisałem jednego posta, 5 innych dodano :P następnym razem w notatniku napiszę i wkleję :mrgreen:
Slavia 634 + PP 6x40
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

No, tak czy owak - jasność robi się w temacie...
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

green_thunder pisze:No, tak czy owak - jasność robi się w temacie...
Ale 6 stron poooooszło!
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

AdamWawa pisze:Do założyciela tego ciekawego tematu mam tylko jedną radę, jeśli chodzi o QB Janusza, bierz dużą poprawkę na to co On pisze, po pierwsze nikt nie widział jego "wspaniałych" wyników na żywo ( a sporo osób mu proponowało zademonstrowanie ogółowi jego sprzętu ), po drugie, nikt nie strzelał ( z tego co wiem z jego QB ) i ogólnie więcej miesza w świecie wiatrówkowiczów niż czymkolwiek się wykazuje, także ostrożnie rozważaj jego słowa, bo chwalić to się każdy może ...
No mylisz się :/
czaputek pisze:Dzięki wszystkim, było świetnie.
Janusz, twój QB jest fantastyczny, mam nadzieję jeszcze z niego strzelić.
kilka osób podczas zawodów w KSP JURA też miało okazję strzelać z tego karabinka i stwierdzili że nie strzela jak Chiński karabinek i nie wygląda jak Chiński karabinek, bardziej przypomina HW77.
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: LocutusBorg »

Janusz FWB pisze:nie strzela jak Chiński karabinek i nie wygląda jak Chiński karabinek, bardziej przypomina HW77
A może Ty masz złom od HW77 opakowany w opał od QB36? Tylko nic o tym nie wiesz?
Slavia 634 + PP 6x40
robfra
Posty: 124
Rejestracja: 2011-06-26, 17:36
Lokalizacja: Bojary

Post autor: robfra »

Janusz FWB pisze:
czaputek pisze:Dzięki wszystkim, było świetnie...
Na forum nie występuje użytkownik czaputek. Skąd ten cytat? Z innego forum? Czy sam dopisałeś?

Mam wątpliwości...
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

:P
Łuk z badyla i sznurka