QB 78 DELUXE

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

to opisz jak to wygląda...
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Spust posiada regulację:
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?p=12582#12582
Cośtam nawet da się z tego ukręcić.
Awatar użytkownika
ToiletDuck
Posty: 85
Rejestracja: 2009-08-17, 15:40
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: ToiletDuck »

Ale trzeba go wyciągnąć, a jak już go wyciągnę to polerkę można mu od razu w pakiecie zaserwować. Co też chcę uczynić (ewenetualnie wraz z eliminacją "chojdania" się języka na boczki).
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Co do regulacji to nie bardzo rozumiem jak mam się nią posłużyć.
Są to dwie śrubki jedna poniżej osi obrotu języka spustowego druga powyżej - zaznaczone czerwonymi strzałkami. mam wrażenie że wyregulować nimi można tylko "długość drogi" spustu. Za moment wystrzału odpowiada krzywka zaznaczona zieloną strzałką której nijak regulować się nie da, miękkość spustu tylko przez wymianę sprężynki.
Obrazek
Awatar użytkownika
ToiletDuck
Posty: 85
Rejestracja: 2009-08-17, 15:40
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: ToiletDuck »

No i potwierdza się to co myślałem, że ta regulacja to taka lekka lipa. Czyli aby skrócić mękę przy strzelaniu należy wypolerować elementy i wymienić rzeczoną sprężynkę. Tylko jak to Seweryn pisał, nie bardzo jest jak dosztukować odpowiednią, bo zastosowana przez niego nie odbijała spustu - jeżeli dobrze pamiętam Sew, jeśli źle to skoryguj.
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Górną czerwoną strzałką regulujesz stopień zahaczenia się elementu języka o krzywkę, czyli łatwość oddania strzału. Przy wkręcaniu uważaj na samostrzały. Ddolna to całkowity zakres ruchu języka.
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Ha!
no i jednak trzeba było mądrej głowy żebym załapał.
Wielkie dzięki!
No to poreguluję sobie jak wrócę do domku :).
Awatar użytkownika
ToiletDuck
Posty: 85
Rejestracja: 2009-08-17, 15:40
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: ToiletDuck »

Robert a przy okazji powiekszałeś dolot CO2 - bo przyznam, że uczyniłbym to ale widziałem na filmiku, że wypadałoby mieć taką plastikową objemkę której nie posiadam i nie wiem czy znajdę coś w tym stylu?
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Trochę rozwierciłem kanał w lufie i dałem łuskę kbks zamiast gumowej uszczelki miedzy zaworem, a lufą. Ponad to podkładka pod sprężynę zbijaka i jest około 210 m/s.
Awatar użytkownika
ToiletDuck
Posty: 85
Rejestracja: 2009-08-17, 15:40
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: ToiletDuck »

A rozwiercanie wyłącznie na tokarce / wiertarce stacjonarnej (wiem imadło + stojak do wiertarki ale też nie mam na stanie)? Bo raczej nie posiadam :-((
I trochę nie bardzo wiem czy sobie poradzę z tą podkładką.

Edit
Hmm Archer nic nie wiercił - wyłącznie wyciągnął fabryczną uszczelkę i zamienił ją na swoją plastikową + zmienił jeszcze O-ringi wszystkie. Kurcze amerykany mają zestawiki do QB. Ciężko dosztukować Oringi, co by były nowe i funkcjonowały jak należy?
vauxhall
Posty: 8
Rejestracja: 2009-11-27, 19:22
Lokalizacja: z fortu

Post autor: vauxhall »

witam.pozdrawiam uzytkownikow.
cztajac wypowiedzi i opinie na temat chinskich wyrobow wyrobilem sobie poglad na ten temat:
1-najwiecej do powiedzenia maja ci ktorzy najmniej na ten temat wiedza.
2-nawet chinska produkcja ma < poziomy jakosci>-nie wszystko mozna wrzucic do jednego worka<kontenera na zlom>
3-30 lat temu Polska importowala duze ilosci chinskiej bielizny naprawde byla to duza roznica na korzysc made in china.
wracajac do tematu wiatrowek mam oryginalna smk 5,5 mm z anglii ktora jest pierwowzorem qb 78.widac roznice jakosci ale nie tak duza aby demonizowac.
posiadam prawie wszystkie modele qb(kupione w anglii,gdzie nie sa marginalizowane tak jak w Polsce,a anglia jest krajem o bardzo duzych tradycjach strzeleckich i miejscem kilku producentow wiatrowek) uwazam ze jest to bardzo dobry sprzet za te pieniadze.moja opinia wynika z kilku lat uzytkowania i porownywania kilkunastu typow .
Ostatnio zmieniony 2009-11-28, 16:16 przez vauxhall, łącznie zmieniany 1 raz.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Pierwowzorem QB 78 nie jest SMK.
Jako użytkownik chinki napiszę, że większość chińskich wyrobów jest do bani. Chińskie wyroby nie są do bani, jeżeli:
- są produkowane na zlecenie - dotyczy to zarówno wiatrówek, jak płyt głównych,
- produkowane są na rynek wewnętrzny,
- nie są odpadem po kontroli jakości,
- nie są "polskim odpadem" po kontroli jakości - vide opisywana już w necie sprawa chinek z "uszkodzonym pudełkiem".

Duże znaczenie ma także to, do jakiego kraju trafia sprzęt. QB 78 i pochodne to chyba jedyny model, który zwykle działa bez zabiegów uzdatniających przed i po strzelaniu.
Ponadto linia QB 78 ma w Polsce najlepszą opinię spośród tanich chińskich strzeladeł (psutą oczywiście przez jednego pajaca na allegro).
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Kolego vauxhall ! Na każdym forum ,podczas większości opisów lub dyskusji,trafiają się krzykacze,pieniacze i przeróżne trole,ale też czytając wszelkiej maści porady i opisy należy skupić się na meritum kwestii,pomijając niepotrzebny słowotok.Czyli czytujmy ze zrozumieniem i wyciągajmy wnioski samemu.Od tego jest forum, aby każdy mógł się wypowiedzieć.Co do chińskich wiatrówek,to opisano to na wszystkich forach,są niestety niepowtażalne w produkcji.I tak jedna będzie służyć długo i bezawaryjnie,a inna rozleci się po kilkuset strzałach.Posiadałem qb78,mógłbym mówić o niej same dobre słowa,ale wiem tez z forum,że coraz częściej zdarzają się awarie i kolejnej już bym nie kupił.Ale znam kilka chińskich karabinków,które po niemal kosmetycznych zabiegach,całkiem nieżle strzelają.A swoją drogą kolego,w Polsce nie wszyscy strzelają z niechińskich wiatrówek,wręcz przeciwnie,niestety :(
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

hiszpan63 pisze:znam kilka chińskich karabinków,które po niemal kosmetycznych zabiegach,całkiem nieżle strzelają
Możesz podać nazwy tych karabinków.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

vauxhall pisze:mam oryginalna smk 5,5 mm z anglii ktora jest pierwowzorem qb 78.widac roznice jakosci ale nie tak duza aby demonizowac.
posiadam prawie wszystkie modele qb(kupione w anglii,gdzie nie sa marginalizowane tak jak w Polsce

Hi hi hi - i Ha ha ha - nie wiesz o czym piszesz :! nie wystarczy coś kupić ,tak jak piszesz w Angli i tym się chwalić , nie o tym tym tu dyskutujemy ;)
Ostatnio zmieniony 2009-11-28, 17:00 przez januszmariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40