Wstępnie szukam pistoletu tarczowego dla córy

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Jeśli mają, to sprawdź Crosmana 2240. Bardzo celny pistolet, jedyna wada to kaliber 5,5 mm. Należy też wymienić natychmiast sprężynkę spustu na słabszą, ja zastosowałem z listwy przedłużacza elektrycznego, pasowała idealnie. Na Siekierkach trafiałem w puszkę z 50 metrów. Energia do 12,5 J, przy 20-tym 8,3 J, ogółem stabilnych 38-40 strzałów. I chwyt dla dziecka bardzo wygodny, bo wąski, ja wolałbym tęższy.
Obrazek

To on, były. Okładziny od <darasa>, z uwagi na duży zasięg założyłem lunetkę Walther, montaż na kościach crosmanowskich.
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

http://tkslok.pl/bron-i-cennik/
W Tarnowie mają tylko 2 pistolety wiatrówki. Tego LOV i chyba TAU (ale tu nie jestem pewien).
O tym crosmanie tez myślałem -ale jakoś nikt do tarczowego go nie polecał. No i tu na pewno nie ma żadnej regulacji spustu. A czytalem że w wielu wiatrówkach na CO2 spust to tak naprawdę zawór -i jesli za bardzo się zmiękczy go-to gaz ucieka (ale moze coś poplątałem -nigdy nie rozbierałem wiatrówki)
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Żaden zawór ! spust to kilka elementów zwalniających zbijak który dopiero uderza w iglicę w zaworze która dawkuje luft.Wystarczy polerka,wymiana sprężynki albo inne cuda opisywane wielokrotnie w tuningu wspomnianych pistoletów,naprawdę jest tego masa.Do C2240 można dokupić oryginalny regulator spustu ze sklepu w UK ale tam się cenią,lepiej samemu kombinować.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Michał pisze:Żaden zawór !...
Ojtam, ojtam... :mrgreen:
Obrazek
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Ślubek pisze:
Michał pisze:Żaden zawór !...
Ojtam, ojtam... :mrgreen:
Obrazek
Hehehe. Gdyby zamontować tu jeszcze grawitacyjny magazynek na bbsy, to byłby automat jak się patrzy. Serią za jednym pociagnięciem spustu... eee... zaworu. :D
Strzelać nie umiem za bardzo, ale za to bardzo lubię.
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

No i wyszła moja ignorancja :( Wstyd ....
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

javiki pisze: -ale jakoś nikt do tarczowego go nie polecał
Nie polecał, bo nie marudzą dyletancko, tylko kupują LOVY.
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

green_thunder pisze:
javiki pisze: -ale jakoś nikt do tarczowego go nie polecał
Nie polecał, bo nie marudzą dyletancko, tylko kupują LOVY.
Robercie,znowu nie przesadzaj że Lovy tak kupują do "tarczowego" pykania bo jakoś masy tych Lovów w Lidze nie widać.Oczywiście zgodzę się że to świetne strzeladło godne polecenia ! ;)

Rafał to Twoja konstrukcja ? :mrgreen: ;)
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Michał pisze:Rafał to Twoja konstrukcja ? :mrgreen: ;)
Nie, za wysoka baka jak dla mnie... :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Michał pisze:Robercie,znowu nie przesadzaj że Lovy tak kupują do "tarczowego" pykania
... Robert nie przesadza . Wiele klubów ma całe arsenały LOV-ów 21 , właśnie celem wprowadzania do strzelań tarczowych .

Na forach wcale nie musi ich być tak wiele , bo pistolety kupuje się również w celach rekreacyjnych , dla mania czy radosnej destrukcji . A Lov 21 , to żaden eksponat ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Hiszpan63 pisze:
Michał pisze:Robercie,znowu nie przesadzaj że Lovy tak kupują do "tarczowego" pykania
... Robert nie przesadza . Wiele klubów ma całe arsenały LOV-ów 21 , właśnie celem wprowadzania do strzelań tarczowych .

Na forach wcale nie musi ich być tak wiele , bo pistolety kupuje się również w celach rekreacyjnych , dla mania czy radosnej destrukcji . A Lov 21 , to żaden eksponat ...
W takim razie przepraszam... :oops: ;)
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

A nie przepraszaj, zaawansowani zawodnicy być może kupują sobie pistolety wyższej klasy, ale dla takiego strzelca jak ja (okazjonalnego) LOV 21 chwatit.
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Ostatnio miałem okazję postrzelać z Lova, w trzech byliśmy na zawodach z OSP. Były pistolety TAU o ile mnie nic nie zmyliło i kilka Lov. Szczytem techniki nie jest ale całkiem znośnie się zachowuje. Tak na marginesie, zajęliśmy II miejsce na siedem zespołów, przyznaje się że nie byłem podporą drużyny w pistolecie, ale z karabinka narzuconego przez organizatorów ( Haenel 312 padlina ) udało się strzelić chyba 68 punktów. LOV, kupuj LOVA!!! Jak nie spasi to odkupię bez straty. SŁOWO ZUCHA :lol:
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Dzięki za ofertę :) ale tak jak pisałem-najpierw niech postrzela na strzelnicy. Jak podpasuje-kupimy :) Najgorsze jest to że i ja się powoli wciągam w tarczę.... Choć z niechęcią. Dzisiaj kurczak na 6m na 10 strzałów 10razy spadł..a na tarczy siewnik....Boję się tej tarczy czy co???
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Przybij kurczaka. Jak nie będziesz musiał za każdym razem biegać, żeby go ustawić to stracisz motywację do tarczy! :D
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...