Cicha wiatrówka

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Panie Ludomirze mam już dwie pompki wysoce budżetowe. Obie produkcji Crosmana: Pumpmastera 760 i M4-177. Na "szmocy" mi nie zależy, więc najczęściej z 2-3 "pompnięć" strzelam (z 10 dopuszczalnych), wyłącznie w mieszkaniu. Fajne są te zabawki i na krótkich, mieszkaniowych dystansach całkiem celne. Tłumików niestety nie mają :( Super wygodne są za to magazynki, których mam kilka - w obu wiatrówkach takie same, szkoda tylko, ze same się nie przesuwają :/ . Pompowanie do 5 razy nie sprawia najmniejszych problemów, a 3 praktycznie się nie odczuwa. Super głośne nie są, efekt "pękającego balonika" jednak jest. Stąd moje poszukiwania czegoś jeszcze cichszego. Przy tym sama wiatrówka Sharpa bardzo mi się podoba wizualnie.

EDIT:
znalazłem na OLX:
http://olx.pl/oferta/wiatrowka-karabine ... 7KkHB.html
Czy ktoś z kompetentnych Kamratów zechciałby metodą mniemanologii stosowanej ocenić możliwość naprawy owej fabrycznej nieosiowości lufy i tłumika oraz oszacować wstępnie koszty takiego przedsięwzięcia? Byłbym wdzięczny.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Gebi pisze:ttp://olx.pl/oferta/wiat...67-ID7KkHB.html
Czy ktoś z kompetentnych Kamratów zechciałby metodą mniemanologii stosowanej ocenić możliwość naprawy owej fabrycznej nieosiowości lufy i tłumika
O ile pamiętam to tłumik w Sharpie nakręca się na plastikowy gwint . Nie bardzo rozumiem jakim cudem może być on nie współosiowy do lufy . Nie wiem jak jest zbudowany tłumik , ale to raczej on stwarza ten problem .
Jarku , bez pomacania trudno się ustosunkować , ale wszystko jest do zrobienia . Jak to wśród przyjaciół , niewielkim kosztem .
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Gebi pisze:znalazłem na OLX:
http://olx.pl/oferta/wiat...67-ID7KkHB.html
To jest Sharp 1110 w nowszej wersji ;) czyli krótsza lufa i plasticzana jej końcówka=ósemka :(
Radzę poszukać S 1210 czyli z dłuższą lufą, ale starszego typu czyli bez plasticzanej ósemki na lufie.
W takiej 1210 tłumik nakręca się na metalową osłonę lufy.
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Starszy_Pan,Filo:
Znalazłem tylko taką. :(
Postudiowałem trochę w sieci o konstrukcjach tłumików do wiatrówek i odpuszczam. Dobry, lekki, skuteczny tłumik do wiatrówki musi być duży i kosztowny.
Taniej mi będzie wyłożyć pokój wytłoczkami tekturowymi do transportu jaj na ścianach i suficie, a na podłodze położyć puchaty dywan.
Pozostaje zatem Browning BUCK MARK URX rekomendowany przez Mistrza Hiszpana, jako najcichszy z pistoletów do pokojowego strzelania (niecałe 200 z przesyłką na alle...) - do rozważenia.
Tymczasem najcichsza (organoleptycznie) jest Zastawa M70 Varmint Sprint (ASG) :? :! :?

EDIT:
Tytan GS750 bez tłumika dorównuje głośnością AEG SRT-12 firmy "Spartac" :shock:
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Gebi -miszczu....przeczytaj swój własny temat od początku. Masz tu wszystko - wyciągnij wnioski.
Chyba, że lubisz pisać dla samego pisania... :roll:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Cortez,
Cortez pisze:Gebi -miszczu....przeczytaj swój własny temat od początku. Masz tu wszystko - wyciągnij wnioski.
Chyba, że lubisz pisać dla samego pisania... :roll:
No, przecież wyciągnąłem. Napisałem wyraźnie - odpuszczam.

EDIT:
Przeczytałem raz jeszcze. W kwestii tłumików zdecydowanie daję sobie spokój.
Wnioski dotyczą nie tylko kwestii tłumików.
P.S.
Pisać lubię i cieszę się, że w Twoich oczach zasłużyłem na miano "miszcza" :D Poważnie.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Ja wysiadam z tego pociągu. :mrgreen:
guntuning.com
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...taa..."osiołkowi w żłoby dano..."
Awatar użytkownika
mazgier
Posty: 8
Rejestracja: 2013-02-10, 06:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mazgier »

Gebi pisze:Jest jeszcze taki sprzęt miotający, którego nazwy nie pomnę, a którego konstrukcja składa się z dwóch rzemieni i kawałka skóry doń przymocowanego, owalnego kształtu, w który wkładało się kamień i rozkręcało nad głową, a potem specyficznym ruchem ręki obsługującego to toż uwolnienie i miotanie tym kamieniem w stronę wroga. Z uwagi na luki pamięciowe nie pamiętam nazwy.
To coś to proca
Gebi pisze:Postudiowałem trochę w sieci o konstrukcjach tłumików do wiatrówek i odpuszczam. Dobry, lekki, skuteczny tłumik do wiatrówki musi być duży i kosztowny.
Bzdura. Strzelałem w mieszkaniu na 10m z HW100 z tłumikiem HW ("strzelałem" bo po zmianie optyki już nie mogę) i odgłos uderzenia w kulochwyt, wypchany 1,5kg plasteliny był głośniejszy niż sam strzał. Nie mam pojęcia jak bardzo i po co chcesz wyciszać wiatrówkę ale u mnie nawet mój kot, śpiąc w tym samym pokoju nie reagował na strzelanie.
AA S400F (custom) & mDOT / HW30S (custom) & Nikko 3-7x32 AO
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

Swojego czasu również korzystaliśmy z improwizowanych 9m , w zimowe wieczory pykaliśmy w domowym zaciszu (Blok mieszkalny) z iżyka 38 do tarczki .
Nie przypominam sobie aby generowało to jakiś większy hałas czy pretensje.
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

Kombat69 pisze:... z iżyka 38 do tarczki .
Nie przypominam sobie aby generowało to jakiś większy hałas czy pretensje.
Podobnie u mnie. Iż-22, Crosman 1377 (3 pompki), Tex 086, Bajkał MP 512(okrutnie wykastrowany), robią hałas całkowicie akceptowalny dla sąsiadów i to wszystko bez tłumików. Sprawdzałem. Na klatce schodowej trudno się domyślić, że ktoś w mieszkaniu strzela z wiatrówki i nikt nigdy nie miał do mnie pretensji. Tylko kocinka się denerwuje i fuczy na kulochwyt.
Wiatrówki różne
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Panowie Kamraci:
ja nie neguję możliwości wyciszenia wiatrówek jako takich. Nie w tym leży problem. Posiadam dwa: jeden na Slavii, drugi na zmodyfikowanym Crosmanie 2240. Obie wiatrówki trafiły w moje ręce już z nimi (sprzęt używany i tuningowany przez poprzednich właścicieli). Każda z wiatrówek ma inny napęd i inny tłumik (rozmiary, waga, zapewne konstrukcja i użyte do ich wykonania materiały). Zastanawiałem się, czy może być ciszej i za jaką cenę. Mnie głośność obu wymienionych nie przeszkadza, natomiast sąsiadom i domownikom tak (kota nie mam, ale myszoskoczki reagują "stepowaniem"). Mam dwie "lewe ręce", w dodatku małe, więc improwizacja i samodzielne przeróbki nie wchodzą w rachubę. Wszystko muszę zlecać ludziom znającym się na rzeczy. Hałasu generowanego przez samą wiatrówkę nie biorę pod uwagę, choć i to można poprawiać, przynajmniej niektórzy tak robią.
Skoro ten sam sklep i zarazem producent, oferuje tłumiki różniące się ceną w zakresie od 80 do 350 PLN, to nie wynika to chyba li tylko i wyłącznie tylko z szukania przysłowiowych "jeleni". Na myśl przychodzi mi porównanie ze sprzętem do celowania (lunety i kolimatory) - są tanie i drogie, choć teoretycznie parametrami podawanymi przez producentów (różnych) nie różnią się. Szukacie Waszmościowie najczęściej konkretnych modeli do konkretnego sprzętu i zastosowań, nieprawdaż?
Temat dotyczy jak najcichszej wiatrówki do strzelania w mieszkaniu na krótkim dystansie (vide: post założycielski). Konkretnych, sensownych podpowiedzi dostałem zaledwie kilka, za co niezmiernie wdzięczny jestem ich autorom.
Niektóre z propozycji, z logicznego punktu widzenia, wydały mi się absurdalne lub nierealistyczne cenowo (nota bene: potwierdzenie tegoż znalazłem w tej dyspucie).
P.S.
Dzięki Kamratowi mazgierowi dowiedziałem się, że proce dzielą się na katapultowe i neurobalistyczne; miałem na myśli tą drugą.
Awatar użytkownika
jimi krewetka
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1082
Rejestracja: 2011-09-02, 21:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: jimi krewetka »

Naje...iaj do książek telefonicznych z czego tylko masz, a wśród sąsiadów rozpuść informację, że chciałeś dorobić trochę grosza i napełniasz długopisy w domu na pół etatu :)
Weihrauch HW 97 KT + Delta Optical Titanium 4-16x42 MD, Tanfoglio Witness 1911
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

jimi krewetka
Tego typu opcje też brałem pod uwagę :>
Dopóki trwał tzw. remont budynku - używałem ile wlezie korzystając z hałasu nim powodowanego, gdy byłem sam w mieszkaniu. Cudowny okres. Remont się skończył. Akustyka budynku jest fatalna, a sąsiaduję z bardzo sędziwymi ludźmi i małżeństwem z maleńkimi dziećmi. Nie wypada, poza tym część orientuje się, czym się zajmuję zawodowo, więc ten numer nie przejdzie. Sąsiadce z dołu przeszkadza stukot klasycznej, mechanicznej maszyny do pisania :/ (dobrze, że nie ma pojęcia o komputerach i drukarkach :D ).
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Na prośbę autora tematu, posty niezwiązane z tematem zostały przeniesione do kosza.
guntuning.com