Łucznik wz 1970

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
piotrpek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 519
Rejestracja: 2008-02-05, 19:18
Lokalizacja: Wrocław okolice

Post autor: piotrpek »

Hiszpan63 pisze:Łucznik jednak ma "to" wierzgnięcie do góry
Tak jak będziesz go mocno ściskał dwoma rękami i dasz go na podpórkę to będzie podskakiwał, jednak w jednej ręce trzymany tak aby jedynie nie wyleciał nie da poznać, że może kopać.

Jak widać strzelam Łucznikiem już trzy Ligi Ppn6 i muszę powiedzieć, że się mi coraz bardziej podoba :) .
Crosman 3576, 2xŁucznik KL.170, PRO77, Lider S-9, Sharp Innova 1210+Delta 3-9x40
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

piotrpek pisze:jednak w jednej ręce trzymany tak aby jedynie nie wyleciał nie da poznać, że może kopać.
... święte słowa ... i pierwsze "koty za płoty' ; 6m , postawa stojąca , jedna ręka ... ;


Obrazek

10 strzałów , śrut KTK i na razie z tego będę strzelał ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
piotrpek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 519
Rejestracja: 2008-02-05, 19:18
Lokalizacja: Wrocław okolice

Post autor: piotrpek »

Widzę że w zimowej postrzelamy na 6m :mrgreen:
Crosman 3576, 2xŁucznik KL.170, PRO77, Lider S-9, Sharp Innova 1210+Delta 3-9x40
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

piotrpek pisze:Widzę że w zimowej postrzelamy na 6m
... Jestem do usług ... :mrgreen: ... Obrazek ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

... rozwalę Was... :evil:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

green_thunder pisze:... rozwalę Was...
Zasadniczo , to znając od podstaw Twój sprzęt biorę Twoje słowa bardzo poważnie ... 8-)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
piotrpek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 519
Rejestracja: 2008-02-05, 19:18
Lokalizacja: Wrocław okolice

Post autor: piotrpek »

green_thunder pisze:... rozwalę Was... :evil:
Całkiem możliwe :)

ale dopiero dziurki (0.177) prawdę powiedzą :mrgreen:
Crosman 3576, 2xŁucznik KL.170, PRO77, Lider S-9, Sharp Innova 1210+Delta 3-9x40
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Jeśli sąsiedzi nie napuszczą dzielnicowego...kombinuję coś w piwnicy...
Awatar użytkownika
piotrpek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 519
Rejestracja: 2008-02-05, 19:18
Lokalizacja: Wrocław okolice

Post autor: piotrpek »

Postaw barek z przekąskami i .... zaproś sąsiadki :mrgreen:
Crosman 3576, 2xŁucznik KL.170, PRO77, Lider S-9, Sharp Innova 1210+Delta 3-9x40
lukk
Posty: 74
Rejestracja: 2010-02-06, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukk »

wszyscy nabywają Łuczniki, nabyłem i ja :D Zakup z wojsko.com.pl, pistolet w raczej kiepskim stanie, ale rozebranie, przemycie i przesmarowanie sporo pomogło. Jedynie nie do odratowania jest uszczelka tłoka - teraz wybory są w zasadzie 2: uszczelka skórzana z polimerowym zderzakiem i boramidowym ślizgaczem (były takie na allegro), albo uszczelka teflonowa od konceptusa - czym warto się zainteresować? Za uszczelkę lufy już prawie dopasowałem oring ;)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

lukk pisze:wszyscy nabywają Łuczniki, nabyłem i ja
Aaa ... to gratuluję ... :D
lukk pisze:uszczelka skórzana z polimerowym zderzakiem i boramidowym ślizgaczem
Tylko i wyłącznie ... ta konstrukcja została zaprojektowana właśnie do takiego zestawu i legendarna żywotność tych pistoletów to własnie zasługa skórzanych uszczelek... Skontaktuj się z Kolegą Kometes na beżowym forum ; dorabia uszczelki skórzane i w przyzwoitej cenie - polecam ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
lukk
Posty: 74
Rejestracja: 2010-02-06, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukk »

też się ku tej opcji skłaniałem, dzięki za namiar!
Awatar użytkownika
Prozak
Posty: 142
Rejestracja: 2011-01-02, 00:43
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: Prozak »

Witam wszystkich , to mój pierwszy post na tym forum .
Strzelam z Łucznika od niespełna roku i uwielbiam go , co jakiś czas coś w nim ulepszam , wypolerowałem odpowiednie powierzchnie mechanizmów , końcówki sprężyn , wydłużyłem nieco język spustowy , zmieniłem uszczelkę lufy na sylikonowy o-ring , uszczelkę tłoka na nowa skórzaną z teflonowym czołem , szczerbinkę na model z karabinka HW 30 (wreszcie nie lata) . Marzy mi się kompensator ale po kolei , pomyślałem że może gdzieś dało by się zrobić bardziej "maczowy" chwyt do tego pistola i wtedy trafiłem tu i na zdjęcie Łucznika pana piotrpek , u kogo to można zamówić i dlaczego tak drogo ? ;)

Obrazek
Bajkal IZH 46 , Łucznik wz.70 "Macz" '75
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Znalazłem coś takiego http://img480.imageshack.us/img480/2227/kgfv6bo.jpg ... okładki wzorowane na tych z Walthera 53 ... niestety na e-gunie , nigdy nie widziałem , by ktoś sprzedawał same okładziny ... :(
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
lukk
Posty: 74
Rejestracja: 2010-02-06, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukk »

Przede wszystkim - gratulacje pięknego egzemplarza, widać, że sporo pracy i serca w niego zostało włożone, tylko pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś uda mi się doprowadzić mojego do chociażby zbliżonego stanu ;)

Z latającą szczerbinką ja poradziłem sobie w ten sposób, że wsadziłem śrubokręt między widełki tej sprężynującej blaszki, a następnie podgrzewałem ją w miejscu tego przecięcia, aby się lekko rozgięło. Poskutkowało, siedzi jak przyklejona.

Jeszcze chodziło mi po głowie dodanie jakichś podkładek pod sprężyny. Wiadomo, że ze względu na system dwóch sprężyn dodanie podkładek łożyskujących z tworzywa nie wchodzi w grę. Trochę martwi mnie to, że na dnie korka sprężyn widać zadziory powstałe od ich obrotu. Myślę, że dobrym pomysłem (poza wypolerowaniem końcówek sprężyn) byłoby dodanie tam metalowych podkładek, wypolerowanych na lustro. Bawił się ktoś w coś takiego?