SHARP INNOVA 1210 Wood 5.5

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
goniu pl
Posty: 18
Rejestracja: 2009-09-27, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: goniu pl »

Kolego "Nelo", miałem już sprężynki, Hatsana 100 S a o tym drugim lepiej nie mówić (B3), w życiu trzeba wszystkiego popróbować :mrgreen:
Sharp Innova 1210+PP 6x40
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Aaa to inna rozmowa :P to jeszcze jakieś PcP i pistolecik szybkostrzelny:D
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
goniu pl
Posty: 18
Rejestracja: 2009-09-27, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: goniu pl »

Zauważyłem że sharpik po zatkaniu wylotu lufy dmucha gdzieś z pod lufy w tej plastikowej obudowie, uszczelkę dosyłacza śrutu już wymieniłem, wie ktoś jaka tam jest uszczelka :?
Sharp Innova 1210+PP 6x40
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Może uszczelka między plastikowym korpusem a metalowym cylindrem pompki (że tak powiem), u mnie oryginalna była obcięta w pół, a dziś już musiałem kupowaną wymienić bo też nadszarpnięta... albo wlot powietrza z korpusu do lufy.. taka dziurka w lufie. Też się zastanawiam jak to uszczelnić.
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
drozdzu
Posty: 51
Rejestracja: 2007-11-20, 20:57
Lokalizacja: Jaworzyna

Post autor: drozdzu »

Nelo pisze:Może uszczelka między plastikowym korpusem a metalowym cylindrem pompki (że tak powiem), u mnie oryginalna była obcięta w pół, a dziś już musiałem kupowaną wymienić bo też nadszarpnięta... albo wlot powietrza z korpusu do lufy.. taka dziurka w lufie. Też się zastanawiam jak to uszczelnić.
U mnie było dobrze ale podkusiło mnie wyjmować lufę zeby obrobić port ładowania, zakleiłem na porządny klej dwuskladnikowy ale puscilo :x Musiałem rozwiercic otwór na 10mm (lufa ma 9mm) i dopiero ta warstewka jest wystarczajaca i trzyma szczelność.

By osadzić lufę osiowo nawinełem dwa pierscienie z taśmy samowulkanizyjącej a pomiedzy nie nałożylem masy uszczelniajacej -mur beton :mrgreen:

Teraz walczę niestety z rozciagniętym otworem w korpusie pompki :/ Zaspawałem na fosforobrąz (twardy jak cholera) zostało opiłować i nawiercic nowy otwór. Dokładnie wymierzyłem gdzie powinien być i myslę ze teraz otwór wylotowy głowicy bedzie idelanie trafiał w otwór w lufie :roll:
goniu pl pisze:Zauważyłem że sharpik po zatkaniu wylotu lufy dmucha gdzieś z pod lufy w tej plastikowej obudowie, uszczelkę dosyłacza śrutu już wymieniłem, wie ktoś jaka tam jest uszczelka :?
Zakładajac ze lufa jest wklejona szczelnie a wymieniony przez Ciebie oring jest odpowiedni, są jeszcze 2 mozliwosci takiego stanu rzeczy.
1. Uszczelka pomiedzy glowicą a plastikowym korpusem jest uszkodzona, czy też nie dostatecznie docisnieta (osłona lufy i pompka powinny się stykać).
2. Tylnia częsc głowicy jest zbyt luźna w stosunku do trzpienia - u siebie próbowalem zaklepywac bo nie wchodziła tam zadna rureczka. Ale to rozwiazanie mało trwałe bo materiał w tym miejscu zwyczajnie się ściera i wymyslilem coś takiego:

Obrazek

pozdrawiam!
badzio123456
Posty: 6
Rejestracja: 2009-09-13, 21:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: badzio123456 »

Znalazłem na alledrogo nową lufę do innovy 1210 kaliber 4.5 wiem że Starszy Pan szuka takowej.Jak coś to pisać na priv bo nie wiem czy mogę tu podać link.
SHARP INNOVA 1210 wood 4.5mm + GAMO 4-16x50AOE
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Puaru
Posty: 5
Rejestracja: 2009-09-11, 13:07
Lokalizacja: Polska :]

Post autor: Puaru »

kilka dni temu byłem sobie popykać z mojego 1210 4,5 wood, waliliśmy na jakieś 25-30 metrów do butelek 3-4 pompnięcia butelki szły na drobne kawałeczki :] az do czasu nagle przy strzale poczułem powietrze na policzku a punkt trafienia na ta odległość zmienił sie o jakieś 30-35 cm w prawy dol, no nic strzelam dalej na 10 strzałów ani jeden nie trafił w butelkę (wcześniej na 10 może 1 by nie trafił..waliłem na stojąco z wolnej ręki) pomyślałem ze wina strzelca to wale z podpórka trafień dalej brak o rozrzut jakbym ziemniakami rzucał :/ na początku myślałem ze to oring popychacza skoro mi w policzek dmucha no to posprzątałem spakowałem sie i do domu autem sprawdzić OCB?W domu zobaczyłem o co chodzi dopiero, lufa(wewnętrzna) wystawała z obudowy lufy o jakieś 2 mm wcześniej chowała sie jakiś 1 milimetr wgłąb.. wcisnołem ja palcem z oporem sporym, i tu nasuwa sie moje pytanie czym ja wkleić żeby było juz na stale? myślę nad poxipolem bądz jakąś żywicą z utwardzaczem czy to dobry pomysł? czy ktoś z kolegów miał także taka przygodę z lufa?
ad.2 co do lufy za 140 zeta to niedawno były sharpy cale nowe za 170 tylko ze w polimerze...
pozdrawiam
drozdzu
Posty: 51
Rejestracja: 2007-11-20, 20:57
Lokalizacja: Jaworzyna

Post autor: drozdzu »

Witaj
Ja wyciaglalem lufę zeby przepolerowac jej przewód.
Wklejenie na jakąs zywice to może być za mało - żywica moze nie pokryc całego obwodu lufy w oklicy otworu wlotowego i może dmuchac.

U siebie wlasnie tak zrobilem klejac na klej na bazie zywic epoksydowych i pusciło mimo ze lufe po tej operacji ledwo wytargałem z korpusu.

Pomogło dopiero delikatne rozwiercenie (ręczne) korpusu w miejscu osadzenia lufy z 9mm na 10mm. Lufę podwinełem taśmą izolacyjną w odleglosci 1cm od otworu wlotowego na boku lufy i kilka cm dalej zeby lufa siedziala w korpusie osiowo. Rozwiercenie kanału pozwoliło na nałozenie wiekszej warstrwy kleju a co za tym idze dokladniejsze jego rozmieszczenie i przez to uszczelnienie.

Od tamtej pory pompuje ile fabryka dała i nie mam zadnych nieszczelnosci ;)
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Dzięki :) Ponieważ nie mam konta na Alledrogo zleciłem zakup :cry:
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

A co ona tam dalej robi :?
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Zaraz się dowiem (kupuje moja była :( )
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
goniu pl
Posty: 18
Rejestracja: 2009-09-27, 20:59
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: goniu pl »

U mnie się jednak okazało że lufa ma 4,5 mm, tylko około 3 cm przy wylocie ma więcej (5,5mm) co mnie NIESAMOWICIE dziwi :/ :/ :/ , najwidoczniej wina leży po stronie śrutu
P.S Właśnie się dowiedziałem że będę miał SYNA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sharp Innova 1210+PP 6x40
specbest
Posty: 53
Rejestracja: 2009-09-07, 18:36
Lokalizacja: łowicz

Post autor: specbest »

goniu pl pisze:U mnie się jednak okazało że lufa ma 4,5 mm, tylko około 3 cm przy wylocie ma więcej (5,5mm) co mnie NIESAMOWICIE dziwi :/ :/ :/ , najwidoczniej wina leży po stronie śrutu
P.S Właśnie się dowiedziałem że będę miał SYNA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To jest strzał w dziesiątke :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: gratulacje :P
Porządek i ład jest domeną ludzi małych. Geniusz panuje nad chaosem :)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

goniu pl pisze:P.S Właśnie się dowiedziałem że będę miał SYNA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nic innego mi nie pozostaje jak tylko szczere gratulacje ,niech się dobrze chowa :D
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40