Cicha wiatrówka

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Gebi pisze:... postaram się pomierzyć w dzień jaki hałas powodują moje strzeladała w pokoju. Wykorzystam jakieś tablety i telefony do pomiarów.
Po co Ci ten bałagan??? :shock:
Zamiast pisać mnóstwo postów, mierzyć dB, etc...pójdź po prostu postrzelać. :!
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Sensowny tłumik kosztuje około trzech stów.


Te ceny to chyba bierzesz z kosmosu.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Cortez
Z ogromną przyjemnością, nawet nie zdajesz sobie sprawy jak o tym marzę. Sęk w tym, że ze względów zdrowotnych rzadko jest to możliwe - problemy z poruszaniem (między innymi). Strzelam zatem w domu (mieszkaniu). Muszę mieć na względzie sąsiadów. Stąd poszukiwania wiatrówki nisko-energetycznej i cichej. Kiedy mam sposobność biorę cały swój arsenał i strzelam w terenie. Niestety nieczęsto jest to możliwe.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

daras pisze:Te ceny to chyba bierzesz z kosmosu.
... hmm ...
Tłumiki na rynku wtórnym w zależności od stanu chodzą od 120 do 150 złociszy.
... nawet na zamówienie , razem z przesyłka wyjdzie około 150 zł zwłaszcza jezeli się chce o konkretnej średnicy czy długości ...

Zupełnie pomijam stosowność takiej wydumki do Kandara ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Szanowni Mistrzowie: daras, Hiszpan63
Wydumka z Kandarem to nie mój pomysł.
Tłumiki z alle ... mają na forach złą opinię.
Na stronie guntuning.pl cennika nie znalazłem.
Na przejściówkach i przygotowaniach lufy do montażu tłumików kompletnie się nie znam. Musiałbym to zlecić. Jedyna konkretna cena, to ta na poprzedniej stronie w akhobby. Doliczając przygotowanie wiatrówki do montażu (koszty), wraz przesyłkami (koszty) i robocizną (koszty) wychodzi mi właśnie okolica trzech stów.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

A widzisz....gdybyś zarejestrował się na innych jeszcze forach i poczytał co kto robi - to już wiedziałbyś gdzie u kogo i za ile... :idea:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Bardzo cicha jest proca, u nas się kiedyś mówiło sznajdera, jeszcze inaczej kraczka. Łatwo zrobić ją samemu z rozchodzącej się gałęzi i dwóch wentyli, koszt prawie zerowy, a jaka frajda.

P.S. Jak zauważyłeś jest to strona www, gdyby był to sklep to cennik by widniał przy każdej pozycji.
guntuning.com
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Drodzy Kamraci:
Cortez: Na "beżowym" nie chcą mnie z powodu adresu mailowego. Czasami Google wypluwają wersje tekstowe jakiejś dyskusji. Inne można przeglądać nie będąc zarejestrowanym.
daras: Oczywiście, że zauważyłem. Zerknąłem do Bazaru tylko - widziałem ceny. Wprawdzie nie tego, co mnie interesuje, ale półkę cenową zapamiętałem. Kiedyś odważyłem się przy jakiejś okazji zadać pytanie o chwyt do IŻ-a 53m, która była kiedyś w ofercie - zero odzewu. Teraz propozycja procy - serdecznie dziękuję, w tym nie gustuję. Podziw dla galerii i przedstawionych tam robót autentycznie szczery. Stale podkreślam podziw dla umiejętności tworzenia rzeczy materialnych, zwłaszcza, gdy są piękne.
Myślę (misiam), że niezbyt pomyliłem się w swoich obliczeniach. Dobrze wykonana robota, to dobre materiały i czas, a to wszystko równa się pieniądze.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

JesperKyd
:D myślałem nad tym swego czasu. Gram na fletach i fletni pana. Właściwie to grałem. Najbardziej lubiłem altowy prosty i fletnię. Dziś ledwie piccolo jestem w stanie normalnie wydmuchać. Spirometrię (FEV) mam do luftu (ależ lingwistyczna koincydencja paradoksu mi wyszła :shock: :mrgreen: )
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Cortez pisze:A widzisz....gdybyś zarejestrował się na innych jeszcze forach i poczytał co kto robi - to już wiedziałbyś gdzie u kogo i za ile... :idea:
I dokładnie tam znalazłem wszystko co potrzeba w cenach o których mówiłem.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
daNeczek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 198
Rejestracja: 2014-08-11, 21:31
Lokalizacja: z Rynku na wyspie

Post autor: daNeczek »

daras pisze:Bardzo cicha jest proca
a o czym pisałem?
A jaka nie konwencjonalna? :lol:
Wszystko już było - rzekł Ben Akiba
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

No cóż, Jarek, zdejmij dudy z kołka i dokup małą kuszę pistoletową ;)


Obrazek

Obrazek
http://www.colosus.pl/kuse/kusze-pistoletowe/
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Waszmościowie Kamraci, może jeszcze bumerang dorzucicie do propozycji :? :mrgreen: Jest jeszcze taki sprzęt miotający, którego nazwy nie pomnę, a którego konstrukcja składa się z dwóch rzemieni i kawałka skóry doń przymocowanego, owalnego kształtu, w który wkładało się kamień i rozkręcało nad głową, a potem specyficznym ruchem ręki obsługującego to toż uwolnienie i miotanie tym kamieniem w stronę wroga. Z uwagi na luki pamięciowe nie pamiętam nazwy. Oszczepy, noże, wszelkiej maści dalekowschodnie ninjopochodne "rzucawki" też nie leżą w sferze moich zainteresowań. Zainteresowany jestem tylko lufami z jednym wyjątkiem, w naszym kraju nielegalnym.
maximus: :mrgreen: "nienormalność" to termin wieloznaczny semantycznie; w odniesieniu do człowieka, to albo obelga, albo diagnoza (taki skrótowiec psychopatologiczny); Ty masz prawo tylko do tego pierwszego, ja zaś do obu ;) Nie skorzystam ze swoich uprawnień. Straßen diagnose w naszym kraju nie jest wystarczająco umocowana prawnie.
daNeczek: :) zbyt cherlawy jestem do obsługi i obawiam się potencjalnych zniszczeń, które mógłby ten sprzęt spowodować w mieszkaniu;
green_thunder: :| miechy mam sparciałe (pisałem w poście powyżej), kusze są super (to ten wyjątek bezlufowy), ale ze względów prawnych nie zdecyduję się na kupno takiego modelu, który mi się podoba, ani też nie zlecę nikomu jego wykonania :| Poszukiwać Sharpa będę, o jakim pisałeś! Zaintrygowała mnie ta wiatrówka i Twoja o niej opinia.
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Gebi pisze: Poszukiwać Sharpa będę, o jakim pisałeś! Zaintrygowała mnie ta wiatrówka i Twoja o niej opinia.
Przepraszam, że znów się włączam :(
Sharpa można pompować od 1 do 6 pompek - piszę o starszej wersji - bez zaworka na tłoku. W zależności od egzemplarza przy 5 lub przy 6 pompce jest limit 17 Julianów.
Ale to wcale nie znaczy, że nie możesz strzelać z 2 lub 3 pompek. ( przy 1 pompce - u mnie - śrut wypadał z lufy, praktycznie pod nogi).
Jak napisałem wcześniej - tłumik dość skuteczny. Spokojnie w mieszkaniu można strzelać - co czasem czynię ;)
Jedyna, jak dla mnie, wada Sharpa to, po dłuższych strzelaniach - ból lewej ręki :( - od pompowania :(
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik