Temat inny niż wszystkie.

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Ros0maK
Posty: 24
Rejestracja: 2014-05-31, 14:30
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Ros0maK »

Ojj... pomyliłem Hatsany nie ten link ;P
http://cekaus.pl/pl/karabiny-sprezynowe ... 45-mm.html
No może daje rade ale jak mam być szczery to średnio mi się podoba. Staram się stosować do wszystkich rad jakie wcześniej otrzymałem (szukać w drewnie, wersji ULTRA lub innej "grzebanej", uważać na alledrogo i kupować rozważnie) i kurcze powiem szczerze, że nie sądziłem iż wybór dobrej wiatrówki będzie tak ciężkim wyborem :P
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

:lol: Wpadasz w znaną nam spiralę, kiedy to wybór zabawki urasta do najważniejszej życiowej decyzji. Chyba większość z nas to przechodziła. :mrgreen:
Na początek po prostu trzeba kupić coś co nadaje się do strzelania, nie zrujnuje kieszeni i zacząć strzelać, jak wciągnie, to i tak będziesz zmieniał ( choćbyś po iluś latach miał wrócić do tej pierwszej wiatrówki), jak nie wciągnie to sprzedasz.
Kwestia drewno-polimer to sprawa osobistych upodobań, gustów, jeśli podoba Ci się to bierz polimer.
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Ochłoń i zacznij od tego co już masz :). A jak się wciągniesz , przyjdzie czas na wydawanie kasy . Rozbierz tą slawcię i zobacz jak to wygląda od środka . Wrzuć foty i się obada co jej dolega . Przy okazji poznasz budowę wiatrówki i zasadę jej działania . Tu masz schemat jej : http://nethirlap.com/subshow.php?m=665069&mo=665373
Poczytaj o poprawnym smarowaniu wiatrówki , uszczelkach , doboru sprężyn itp . itd . . Szkoda co by w piwnicy dalej stała i się marnowała . A jak już tchniesz w nią życie to się ona odwdzięczy i pokaże ci dalszą drogę w świat strzelectwa . Wydać kasę możesz szybko a potem kolejny sprzęt wyląduje w piwnicy . Powodzenia .
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ros0maK pisze:"BMK-30 to niezła wiatrówka za te pieniądze... gdyby działała dobrze. A nie działa. BMK-30 ma wady konstrukcyjne i produkcyjne kwalifikujące ją do całkowitego zdyskwalifikowania jako wiatrówki nadającej się do użytkowania. Nawet po ewentualnym tuningu (czasochłonnym i kosztownym) BMK-30 demonem celności nigdy nie będzie, a w zbliżonej cenie można wybrać inną celną i niezawodną wiatrówkę."~http://www.airguns.pl/test-bmk-30
Pierwsze co przeczytałem po wpisaniu BMK-30.
Nieźle się ubawiłem, to moja druga 30-tka, po drodze była 40-tka...
Ros0maK
Posty: 24
Rejestracja: 2014-05-31, 14:30
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Ros0maK »

@green_thunder- mam nadzieję, że mnie nie zrozumiałeś źle... to nie był zarzut o złą radę lub o to, że wiatrówka zła... chodziło o to, że jako kompletny świażak poprosiłem wujka google o pomoc by czegoś dowiedzieć się o tej wiatrówce i to był pierwszy wynik mojego wyszukiwania. Nie mam prawa oceniać czegoś czego nie miałem nawet w rękach, a o wypowiadaniu się na tematy o których nie mam bladego pojęcia już nie wspomnę. Tak więc jeśli źle mnie zrozumiałeś to bardzo przepraszam i mam nadzieję, że nie chowasz urazy.

Co do Slavii to i tak mam zamiar ją zrobić :) tak jak już pisałem mój Tata ma chyba niezłe wspomnienia z nią związane i nie chciałbym aby szlak trafił ten sprzęt. O ile będzie się dało i będzie to względnie tanie postaram się ją naprawić :)

Ale mimo to chciałbym coś dla większych chłopców ;P jednak waga tej wiatrówki jak i ogólna aparycja bardziej mnie rozczulają niż nastawiają do strzelania dlatego szukam czegoś nowego i nieco mocniejszego. A co do mojego zapału jest z nim raczej tak, że nie słabnie już parę rzeczy w życiu robię i nie zamierzam się z nich "wysypywać" :)
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Przez internet nie dobierzesz sobie wiatrówki :). W Częstochowie są grupy strzeleckie . Poszukaj i się umów z ferajną na strzelnicy i tam se pomacasz różne ,różniste wiatrówki . Foto i opis wiatrówki nic ci nie da jak jej rzeczywiste pomacanie :) . Wtedy obadasz co będzie Tobie pasować i nie zmarnujesz kasy na zakup . A co do uzdrowienia slawci koszta mogą sie okazać banalnie tanie . ( nowa uszczelka , nowa sprężyna i odpowiednie smarowańko )
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

BMK 30 to niezły karabin. Tylko ogromny i ciężki dosyć.
Cytat rozpoznaję. Pochodzi od MM'a
Jeśli chodzi o celność o szmoc to nie będziesz zawiedziony.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

JesperKyd pisze:Jeśli chodzi o celność o szmoc to nie będziesz zawiedziony.
...nie będzie, bo nie sprawdzi...

...ale może chociaż to przeczyta, a nie bzdety MM: http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... bmk_bmk-30
Ros0maK
Posty: 24
Rejestracja: 2014-05-31, 14:30
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Ros0maK »

Przeczytałem i znów się potwierdza teoria, że co człowiek to inna opinia. Tak jak mówiłem nie będę oceniał bo się po pierwsze nie znam, a po drugie nie miałem tego nawet w rękach. Ale nadal nie zmienia to faktu, że karabinek wizualnie mi się nie podoba za specjalnie. Chyba wole jednak karabinki łamane lub z dolnym naciągiem. Poszukiwania trwają dalej...
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

Nie chcę by to zabrzmiało jako próba namawiania na karabinek mojego sąsiada bo uważam że źle robi zamieniając go na ASG, lecz moim zdaniem Hatsan (szczególnie za 250zł ) to idealny karabinek na początek. Nie zbyt drogi, pozwalający celnie strzelać i czerpać z tego przyjemność, bez problemu można kupić części zamienne czy zestawy tuningowe, natomiast gdyby jednak strzelectwo nie wciągnęło to w tej cenie zawsze można znaleźć kupca. Na poparcie mojej tezy dodam ze wśród nas jest kolega który pomimo posiadania kilku pukawek nadal nie rozstaje się ze swoim pierwszym hatsanem (słyszałem że prędzej dredy obetnie niż go sprzeda)
P.S. Jarka dawno nie widziałem- nosi dredy?
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Nosi dredy, bo jakby obciął, to okazałoby się, że jest łysy :lol:

@RosOmaK - "podobanie się" jakiegoś karabinka a kategoryczne stwierdzenia to duża różnica, szczególnie gdy pisze o tym ktoś z małą jeszcze praktyką.

(... i nie znaczy to, że namawiam usilnie do BMK-30, traktuję rzecz obiektywnie...)
Ros0maK
Posty: 24
Rejestracja: 2014-05-31, 14:30
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Ros0maK »

Po raz drugi pisze, że nie miałem niczego złego na myśli pisząc o Twoim karabinku, ten opis był pierwszym wynikiem wyszukiwania w google. Po raz czwarty piszę, że: to nie była ocena, nie mam praktyki i nie chcę się wypowiadać w kwestiach na których się nie znam. Raz już Cię przepraszałem bo faktycznie mogłeś mnie źle zrozumieć ale z całym szacunkiem do Ciebie nie będę tego robił po wieki, wiem, że jestem "kimś z małą jeszcze praktyką" ale to nie znaczy, że w każdej swojej wypowiedzi musisz to podkreślać ponieważ wszyscy wypowiadający się w tym temacie zdążyli się już o tym przekonać, a dodatkowo chciałem powiedzieć, że przeczytałem swoje wcześniejsze wypowiedzi i o ile nic z nich nie zostanie wycięte z kontekstu, to w żadnej z nich nie stwierdzam nic kategorycznie. Tak więc proszę Cie nie denerwuj się tak na "kogoś z małym jeszcze doświadczeniem" i nie bądź uszczypliwy. Co do Hatsana to wszystko pięknie. Muszę skontaktować się z właścicielem (dziękuję Apetizer za numer) i poprosić go o kilka fotek które na pewno wrzucę do tematu. Aczkolwiek czekam jeszcze na odpowiedź od jednej osoby która pisała do mnie na priv ale chyba o mnie zapomniała :P
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Nie zrozumiałeś mnie. Nie chodzi o to, że mam taki sam karabinek, jak ten z Twojego linka, nic nie biorę osobiście, natomiast kategoryczne stwierdzenia były zawarte w tekście linku, nie Ty jesteś ich autorem, lecz gościu, co do którego nabrałem dystansu kilka lat temu, była taka śmierdząca aferka, przy tym jest zadufany w sobie i usiłuje robić za wyrocznię, jak dla mnie niszową.
Nie czuję się dotknięty, bo niby czym :roll:
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Właśnie, green dobrze prawi...pan MM nie jest wyrocznią i jego opinie na temat różnych karabinków spływają po większości z nas, jak po kaczce. ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Ros0maK
Posty: 24
Rejestracja: 2014-05-31, 14:30
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Ros0maK »

Przynajmniej juz wiem zeby do jego opinii podchodzic z dystansem :)