Pierwszy karabinek dla juniora.

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

M19
Posty: 23
Rejestracja: 2012-10-27, 22:21
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: M19 »

M19 pisze:i w takim sprzęcie nic nie powinno się takiego dziać
Pie....e, nawet Rolls Royce się psuje.[/quote]


Czytaj co napisałem i dlaczego pogrubiłem, dokładnie. :mrgreen:


___________________________________________________________________

Co myślicie o tym :

http://allegro.pl/wiatrowka-hatsan-90-s ... 01180.html

To będzie 356 zł razem z przesyłką pobraniową (na priorytecie mi zbytnio nie zależy, bynajmniej mogę poczekać 2 dni dłużej, a 8 zł to różnica nie warta dopłaty do priorytetu IMO), w patronackim koltera kupię jakiś normalny śrut (cholera wie co za dziadowski szpic dają w tym gratisie, za to Brunox jest - chociaż coś :mrgreen: ) i pokrowiec, to powinno wyjść nieco ponad 400 zł, a strzeladło chyba lepsze od Vantage ?

Aha - podobno do pierwszych kilku/kilkunastu złamań lufy w 90STG potrzeba chłopa jak M. Pudzianowski, a potem się wyrabia. Tego obawiam się najbardziej... Serio jest aż tak źle ? Ktoś, kto używał od nowości fabrycznej 90-tki może potwierdzić ?

PS. Mam nadzieję, że w listopadzie Kolba też wystawi te aukcje z 90 STG w tej samej/niższe cenie... :-?


PS2. Jeśli te Hatsany serio potrzebują dużej siły do obsługi, to może to : http://allegro.pl/wiatrowka-gamo-delta- ... 53053.html ?
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Nie wiem gdzie pisano że Hatsany z serii dwucyfrowych potrzebują Pudziana do obsługi, ale to bzdury. Miałem, nic takiego nie stwierdziłem*. To się może ewentualnie odnosić do modeli typu 125, a i to chyba w niektórych przypadkach.

*z wyjątkiem sytuacji, gdy skracasz dźwignię.
robfra
Posty: 124
Rejestracja: 2011-06-26, 17:36
Lokalizacja: Bojary

Post autor: robfra »

M19 pisze: Aha - podobno do pierwszych kilku/kilkunastu złamań lufy w 90STG potrzeba chłopa jak M. Pudzianowski, a potem się wyrabia.
Tak system się wyrabia. Czyli wszystko to złe czego proponowali uniknąć po przeglądzie zerowym, ale nie słuchasz. Podobno na 3 forach...
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Homo sapiens to ponoć człowiek rozumny, lecz nie w twoim przypadku.
Nic do Ciebie nie dociera, czy nie rozumiesz tego co inni piszą?

Wydaje mi się że tylko prowokujesz jak najzwyklejszy TROLL.

Obrazek

Czas zamknąć ten temat.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Daniel sam piszesz bez związku z tematem i jeszcze dyktujesz aby zamknąć ten temat, do tego jeszcze obrażasz kolegę. Jesteś Alfą i Omegą, że dyktujesz co kto ma robić? Jak nie masz nic do powiedzenia to nie zabieraj głosu, albo nie wchodź w temat który Cię nie interesuje.
guntuning.com
M19
Posty: 23
Rejestracja: 2012-10-27, 22:21
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: M19 »

@Rlyeh - dzięki za odpowiedź, chociaż ty coś sensownego napisałeś dot. mojego pytania...

Czyli brać Hatsana (warto dopłacić ~50 zł ws. do Vantage?) ?
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

Jak już Hatsan, to szukał bym poprawionej używki w drewnie, ze spustem QT.
Co do siły: mój miał prawie o połowę krótsza lufę...i jakoś nie pamiętam żebym miał trudności z jego łamaniem.
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

daras pisze:Daniel sam piszesz bez związku z tematem i jeszcze dyktujesz aby zamknąć ten temat, do tego jeszcze obrażasz kolegę. Jesteś Alfą i Omegą, że dyktujesz co kto ma robić? Jak nie masz nic do powiedzenia to nie zabieraj głosu, albo nie wchodź w temat który Cię nie interesuje.
To wywal co napisałem jeśli nie widzisz co koleś wyprawia.
Nie tylko na tym forum.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Tak! Brać! 8-) I spokój już dać....

edit: Prezes: wyluzuj - podobno zielona herbatka, etc...
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...było niedawno kilku takich userów...po tygodniu zero postów...
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

To wywal co napisałem jeśli nie widzisz co koleś wyprawia.
Nie tylko na tym forum.
Przeszkadza Ci to? Nie czytaj. Nie interesuje mnie to co on pisze na innych forach i nie jestem tu po to aby to śledzić.
Forum jest po to aby można się na nim wypowiadać i rozwiewać wątpliwości, nie chcesz odpowiadać to nie odpowiadaj.
edit: Prezes: wyluzuj - podobno zielona herbatka, etc...
To Wy raczej wyluzujcie, ja jestem spokojny. Są takie guziczki ignorujące użytkownika, dlaczego ich nie wciśniecie?
guntuning.com
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Jeżeli ci tak na gwarancji zależy to zastanów się nad tymi twoimi zakupami w m.....pl.
Tam się czeka minimum miesiąc na naprawę serwisowa w ramach gwarancji a przeważnie dłużej ,a do tego w karcie gwarancyjnej wypisują niestworzone rzeczy.
Nie ściemniam teraz tylko piszę z własnego doświadczenia.Ostatnio moja BSA była u nich ponad miesiąc i z tego co konsultowałem z kolegami z forum to co wpisali w kartę gwarancyjną to absurd i nie miało nic wspólnego z awarią karabinka.
Ostatnio też czekałem prawie miesiąc na kaskę ze zwrotu karabinka bo sprzedali mi facka strzelającego regularne 21J.
Kupuj u sprawdzonego sprzedawcy z zapleczem serwisowym z prawdziwego zdarzenia.
Ja w tej cenie polecił bym hatsanka 55 sas qt i to z czystym sumieniem z Cekausa po alchemizacji a ty rób jak chcesz.
Strasznie męczysz tu kolegów psychicznie.
Wiadomo kto pyta nie błądzi ale ty jedziesz po bandzie na całego i to nie tylko tu na forum.
Życzę udanych zakupów i przemiłej zabawy. :mrgreen:
:mrgreen: :P

A tak na marginesie jak zwracasz tak uwagę na koszty wysyłka do serwisu karabinka na gwarancji paczką z potwierdzeniem nadania kosztuję około 28 zł i jest to na twój koszt.Czasami lepiej oddać lokalnemu fachmanowi karabinek i zapłacić ;) mnie i czekać 2-3 dni.Wszystko masz podane na tacy wybór i kaska twoja ;) ;) :mrgreen:
M19
Posty: 23
Rejestracja: 2012-10-27, 22:21
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: M19 »

Krystanie, bardzo ci dziękuję za opinie. :mrgreen:


Na niezależnych serwisach czytałem raczej pozytywne opinie, ale i tak szperam już tylko na allegro i w działach K/S na kilku forach.

Wie ktoś coś może nt. jakichś "magików" od sprężynówek w mojej okolicy ?
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Al...gro na używkę raczej nie polecam,tam najwięcej kłamu ,lepiej k/s na forach tam znacznie rzadziej zdarzają się buble.
Koledzy po lufie raczej się nie oszukują.
Al...gro to miejsce gdzie sprzedają karabinki garażowi majsterkowicze,nie mający pojęcia o robocie.
Najlepiej dokładnie pytać w jaki sposób dopieszczał swój karabinek.
Zdarza się bardzo często że robota jest spaprana i tak naprawdę karabinek nadaje się na złom.
Jeszcze raz ci polecę hatsana z Cekausa w wersji ultra ,strzelałem moim i tym od kolegów z Warszawy i różnica jest bardzo wielka.
Poszukaj moich wypowiedzi na tym forum są tam wstawione fotki z tarczami .
Harnaś to dobry sprzęt na początek.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gufi-74
Posty: 403
Rejestracja: 2010-11-14, 17:05
Lokalizacja: Szczyrk

Post autor: gufi-74 »

Na początek kup sobie BMK-19. Ja jestem zadowolony :D
Pozdrawiam :)
BMK-19+Leapers 4x32AOMDTS
www.szczyrkolszowka.pl