Wątpliwości

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...a może bysmy najpierw jakieś tarczki na 20 m zobaczyli, nawet z cudzego sprzętu...cóż to za dyskusje...
zixpt
Posty: 30
Rejestracja: 2012-05-05, 00:53
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: zixpt »

green_thunder pisze:...a może bysmy najpierw jakieś tarczki na 20 m zobaczyli, nawet z cudzego sprzętu...cóż to za dyskusje...
Osobiście nie znam nikogo kto by miał wiatrówke... :/ Jedynie co to strzelałem troche z asg.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

ASG to raczej małe odległości, często seriami, nie możemy tego porównywać...chodzi mi o to, zeby nie kombinować na wyrost...
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

zixpt pisze:Jest jakaś blokada cylindra ktora uniwmozliwiala by urwanie palca?
A to tobie palce nie odrastają ? :/ to jakiś dziwny jesteś :shock:

Jak jesteś zaineresowany pisz na PW.
Łuk z badyla i sznurka
zixpt
Posty: 30
Rejestracja: 2012-05-05, 00:53
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: zixpt »

green_thunder pisze:ASG to raczej małe odległości, często seriami, nie możemy tego porównywać...chodzi mi o to, zeby nie kombinować na wyrost...
I tu sie nie zgodze. Większość karabinkow ASG ma ustawienie strzału pojedynczego i ciągłego. Odległość na która można spokojnie sprzelac z przęciętnej broni (ok 400zł) to 30m - 40m.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

- do siły żywej, a nie do KZ 15 mm.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

zixpt pisze:
green_thunder pisze:ASG to raczej małe odległości, często seriami, nie możemy tego porównywać...chodzi mi o to, zeby nie kombinować na wyrost...
I tu sie nie zgodze. Większość karabinkow ASG ma ustawienie strzału pojedynczego i ciągłego. Odległość na która można spokojnie sprzelac z przęciętnej broni (ok 400zł) to 30m - 40m.
No nie wmówisz mi , że do celu o średnicy 10mm , a o takim mówmy w przypadku wiatrówek.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
zixpt
Posty: 30
Rejestracja: 2012-05-05, 00:53
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: zixpt »

Janusz FWB pisze:A to tobie palce nie odrastają ? :/ to jakiś dziwny jesteś :shock:
Bardziej pomocna byla by fachowa odpowiedz co z blokadą cylindra i inne spostrzezenia pro uzytkownika ;)
Hiszpan63 pisze:No nie wmówisz mi , że do celu o średnicy 10mm , a o takim mówmy w przypadku wiatrówek.
Zdziwiłbyś sie jak ta "plastikowa kuleczka" leci. 30m to nie problem z broni długolufowej.
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Lubujecie się Koledzy w odgrzewanych kotletach.
Tematów "kupujemy wiatrówkę' jest bez liku.
Autor wątku, jak wszyscy wygodni, chce na tacy mieć podane co ma kupić by strzelać i trafiać.
A ja ponownie uprzejmie informuję: czytać, czytać i jeszcze raz czytać fora poświęcone wiatrówkom.
Mnie osobiście już męczy podawanie na tacy odgrzewanych kotletów.
Każdy z nas kupił, strzela, zamienił, zmodyfikował ileś tam wiatrówek. Pozostaje w końcu przy swojej wybranej, której i tak koledzy z forum mu nie wybrali. Do tej swojej należy dojść drogą własnych prób i błędów. Innej ścieżki niestety nie ma.
40metrów z otwartych do tarczy 14x14?
Osobiście strzelam z FWB do KZ 20 i 15mm, których przy niekorzystnym oświetleniu (20 m) szukam intuicyjnie w kierunku strzelania. Pogratulować wzroku.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
witboj
Posty: 123
Rejestracja: 2008-04-15, 13:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: witboj »

krzysztof pisze:40metrów z otwartych do tarczy 14x14?
Akurat tego kawałka nie rozumiem. Tarcza może spokojnie mieć 14 x 14 cm byle tylko czarne koło miało odpowiednią wielkość. Np. jak obetniemy tarczę KBK-sową na 50 m do wymiary 14 x 14 to twierdzę, że będzie można wystrzelić zaskakujące wyniki...
zixpt
Posty: 30
Rejestracja: 2012-05-05, 00:53
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: zixpt »

krzysztof pisze:Autor wątku, jak wszyscy wygodni, chce na tacy mieć podane co ma kupić by strzelać i trafiać.
A ja ponownie uprzejmie informuję: czytać, czytać i jeszcze raz czytać fora poświęcone wiatrówkom.
Wypraszam sobie, duzo poczytalem i nie założyłem tego tematu z zerową wiedzą. A od tego jest forum zeby podyskutować, poradzic się i rozwiać eventualne wątpliwości !!!

Takich tematów było dużo jest i będzie bo każdy chce wybrać jak najlepiej pod siebie a nie wyrzucac kase kupijac iles tam karabinkow i metoda prob i bledow eliminowac sprzet wybierajac ten niby najlepszy. Ja pisałem o systemie ładowania amunicji ktory mnie najbardziej interesuje ale jakos nikt nic sensownego o tym nie napisal.
Ostatnio zmieniony 2012-05-05, 21:39 przez zixpt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Rlyeh pisze:- do siły żywej, a nie do KZ 15 mm.
O to mi chodziło...lokowałem serie z mini uzi w puszce, ale było to 10 m...cały czas myślę o celności, nie donośności...
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

zixpt pisze:Wypraszam sobie
...przepraszam - bo co :shock:
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Spoko :! Niech kolega sobie kupi to, czy tamto ze Sru-Glu i popróbuje. Jeśli nawet ma orli/sokoli wzrok - to i tak dychy (co ja gadam.... siódemki !!!) nie zobaczy przez te kolorowe grzmoty nawet z 25m.... :P
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
zixpt
Posty: 30
Rejestracja: 2012-05-05, 00:53
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: zixpt »

green_thunder pisze:O to mi chodziło...lokowałem serie z mini uzi w puszce, ale było to 10 m...cały czas myślę o celności, nie donośności...
Uzi to katarynka i nadaje sie do zamknietych pomieszczen po ktorych mozna chodzic z zacisnietym palcem na spuscie...