Cicha wiatrówka

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Oświadczam, że Mistrzowie pozostaną, bo muszą. Bez mistrzów (nauczycieli) nie posuwałbym się naprzód w niwelowaniu swej niewiedzy.
No ..., chyba, że wolicie sformułowanie typu "Miszczuniu" :? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Tutaj " Miszczem" jest cała SKS . Każdy coś wnosi od siebie . :> .
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Cortez pisze:Miałem swego czasu Crosa 1760 (CO2). Po dorobieniu tłumika u Wojtana (zresztą do wszystkich moich karabinków zamawiałem tłumiki u Wojtka), mogłem spokojnie strzelać w domu i nie przeszkadzało to nikomu.
Nie wiem, czy nie było ciszej, niż z Merlyna, który ma dwa tłumiki (fabryczny BB + Wojtana) - raczej decydowała dwukrotnie większa energia dolotowa śrutu PCPa.

...może jakieś QB + bardzo cichy tłumik???
Karabinek Piotrka opisałem w poniższym temacie:
-> http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=2713

Jeśli chodzi o tłumiki, to przy napędzie na CO2, jeśli dokręcisz tłumik od HW100, to będziesz zadowolony:
-> http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=68&id=28
W zależności od konstrukcji lufy, będzie potrzebna przejściówka pod tłumik, gwint 1/2 UNF.
Tłumiki na rynku wtórnym w zależności od stanu chodzą od 120 do 150 złociszy.

Wspomniałem o konstrukcjach napędzanych CO2, bo przy tradycyjnym napędzie (sprężyna)
i tak po założeniu nawet wydajnego tłumika, będzie słychać pracę systemu.

Nie napisałeś jeszcze w jakim budżecie chciałbyś się zmieścić.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

SlaweQ pisze:...Karabinek Piotrka opisałem w poniższym temacie...

...Sławek, aleś mi wspomnień zadał... ;) Fajne było strzeladło i chyba ciche...
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Tak to był cichy karabinek, słychać było tylko pracę zbijaka.

Wojtek robił bardzo dobre tłumiki, zamawiałem u niego do TAU-a, Webleya i Hammerlego.
Zdaję się, że już na dobre zmienił napęd i na fora wiatrowe już nie zagląda :/

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Dla sportu zrobiłem rekonesans i po dosłownie jednym mailu i jednym pw potwierdzam że za 400 kupisz kandara i tłumik który wyciszy idealnie. Trza tylko obrócić się wokół siebie
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Gebi pisze: ... czy wspomniany Browning Buck Mark Urx wart jest swojej ceny w sklepie na "M" (259PLN) do domowego strzelania ( nieolimpijskiego) do tarczy na krótkie dystanse (około 6 metrów) - myślę o pudełkowej wersji?
Owszem ... jego cena się nie zmieniła i jest jaka jest . Do pstrykania na 6m spokojnie wystarczy bez dotykania .

... http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=6374 ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

maximus
Moja oferta jest aktualna :)
Pozostałym Kamratom dziękuję za porady.
Browninga na alle ... można poniżej dwóch stów kupić:
http://allegro.pl/wiatrowka-pistolet-br ... 97067.html
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Gebi pisze:maximus
Moja oferta jest aktualna :)
Ale kto szuka? Ja czy ty? A na flaszkę mnie stać. Zresztą nie pije alkoholu. Chyba że mi nie wierzysz że się da. To możemy się umówić że kupię i wyślę do ciebie z paragonem. Ale wtedy za poddawanie pod wątpliwości moją prawdomownosc płacisz 500 a jak tego nie załatwię to ja płacę :)
Ostatnio zmieniony 2014-11-17, 05:25 przez maximus, łącznie zmieniany 1 raz.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

SlaweQ
Znalazłem na banzaj.pl, ale drogi strasznie jest w porównaniu z QB-78, dorzucając do tego koszt tłumika i robociznę "tauzen" pewnie murowany.
Ciekawszą opcją wydaje mi się zatem propozycja Mistrza "zielono-grzmotliwego" (Sharp Innova - już z tłumikiem) lub polowanie na QB78 ze względu na możliwość zamontowania magazynka i dostępność części zamiennych. Mistrz Hiszpan wskazał mi sklep na Słowacji, ale przez 2 lata nie mógłbym go "poprawiać" - tyle dają gwarancji, poza tym nic o sklepie dowiedzieć się nie zdołałem.
Na alle... :
http://allegro.pl/wiatrowka-qb78-cal-4- ... 92120.html - licytacja
http://allegro.pl/karabinek-wiatrowkowy ... 47157.html - 400 - bez lunety i tłumika ze zmienioną osadą
Osada w tym samym serwisie do kupienia od 70-100 zł, w podobnej cenie magazynki.
Ehh...
Wszyscy tylko lunety montują, a otwarte wyrzucają - aż tak kiepskie są? :shock:
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Tak się zastanawiam, że karabinek jednak do strzelania w mieszkaniu to może nie być najlepszy pomysł. Szczególnie powyżej 7J. Na bliskie odległości zysk z tych żuli żaden, a więcej zachodu z kulochwytem, zabezpieczeniem terenu przed przypadkowym uszkodzeniem, rykoszetem, etc., hałas też jest poniekąd pochodną energii.
Nie wiem, może pomyśleć faktycznie o CP1 ewentualnie z przeróbką na subkarabinek, jakimś słabowitym karabinkiem w okolicach 3J, może ASG....
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

witeg pisze:...karabinek do strzelania w mieszkaniu to może nie być najlepszy pomysł...
Bo to nie jest dobry pomysł. Strzela się w terenie, niezależnie od wszystkiego, a wtedy potrzeba więcej Julianów....
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

maximus pisze:
Gebi pisze:maximus
Moja oferta jest aktualna :)
Ale kto szuka? Ja czy ty? A na flaszkę mnie stać. Zresztą nie pije alkocholu. Chyba że mi nie wierzysz że się da. To możemy się umówić że kupię i wyślę do ciebie z paragonem. Ale wtedy za poddawanie pod wątpliwości moją prawdomownosc płacisz 500 a jak tego nie załatwię to ja płacę :)
Teraz zacytuję sam siebie:
Gdzie można kupić nowy CP1 4,5mm za trzy stówy? Sensowny tłumik kosztuje około trzech stów.
Zestaw, którym dysponuję jest zbyt głośny, a kosztował po cenach rynkowych około 650 złotych. Bez robocizny.
Z przyjemnością odkupię od Ciebie CP1 z tłumikiem za podaną przez Ciebie cenę plus koszty przesyłki i dorzucę na flaszkę.
EDIT:
Nie bardzo wyobrażam sobie strzelania z CP1 z tłumikiem - co z wyważeniem, otwartymi przyrządami celowniczymi? Moja Slavia 631 z tłumikiem, gdyby nie dźwięk sprężyny byłaby cichsza.
Trochę sprzętu już przetestowałem i dokładnie wiem o co mi chodzi. O ciszę. Dozwolony jest stuk zbijaka zaworu, potem psssyt i wejście śrutu w miękki materiał.

Poczytałem wszystkie powyższe posty: wnioski - używany, sensowny tłumik to wydatek minimum 120-150 złotych, nie wiem jak z celowaniem z takiej konstrukcji.
Policzmy: Nowy CP1 300 + tłumik (niech będzie używka od HW lub:
Jeśli chodzi o tłumiki, to przy napędzie na CO2, jeśli dokręcisz tłumik od HW100, to będziesz zadowolony:
-> http://www.akhobby.pl/ind...opis&k=68&id=28 (177 PLN +wysyłka <-mój dopisek)
W zależności od konstrukcji lufy, będzie potrzebna przejściówka pod tłumik, gwint 1/2 UNF.
Tłumiki na rynku wtórnym w zależności od stanu chodzą od 120 do 150 złociszy.
- nie znam cen przejściówek i robocizny.
W cenie 400 PLN jakoś nie wydaje mi się to prawdopodobne - gotowy do użytku nowy CP1 z tłumikiem i otwartymi przyrządami celowniczymi.
Wystarczy, że podasz mi adres sklepu, gdzie kupię nowego CP1 4,5 mm z gwarancją, a uznam Cię za najbardziej prawdomównego Kamrata na tym forum, choć tego nigdy nie podważałem.
Jeśli zechcesz "pojedynku", to i tak może być, ale ze wszelkimi szykanami. Ja swój "honor" wyceniam znacznie wyżej, niż pięć stów. Przenosimy temat do strefy wojny, powołujemy sekundantów, deponujemy zaproponowaną przez Ciebie kwotę na konto Admina i powołujemy biegłych, dla zbadania głośności proponowanego przez Ciebie zestawu w stosunku do już posiadanych przeze mnie (wymienionych wcześniej) w warunkach zbliżonych do pokoju mieszkalnego o powierzchni 20-24 m2, wysokości 256 cm, umeblowanego niezbyt dużą ilością mebli (bez zasłon). Pasuje?
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ty to naprawdę nie jesteś normalny. Zapomnij o moich propozycjach. Kup co uwazasz
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

witeg, Cortez,
Mam Crosman 2240 z lufą od modelu 1377 (4,5mm) z metalową pokrywą zamka, tłumikiem, zamienną kolbą i optyką. Zastanawiałem się nad czymś jeszcze cichszym do strzelania na maksymalnie 10 metrów.
ASG mam, niektóre wcale nie są ciche.
Dziś tego nie zrobię, ale postaram się pomierzyć w dzień jaki hałas powodują moje strzeladała w pokoju. Wykorzystam jakieś tablety i telefony do pomiarów.