Lg200 w końcu

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

@Szambi
Wiem, przecież zmieniłem ;), regulator na 16J. To co napisałeś wynika ze schematów, ale JacekB to na żywo zweryfikował właśnie w tym Lg200.

Niżej cytuję to co Jacek napisał u Dzikich w poście "Lg200 czyli droga na skróty":
http://dzikizachod.fieldtarget.net/view ... sc&start=0

"...Póki co na starym zestawie wychodzi 175 m/s (Exact), na nowym wogóle nie strzela. Po założeniu regulatora 16J i starego zaworka oraz sprężynki jest 195 m/s, przy nowej sprężynce i starym zaworku jest jakieś 185 m/s..."

"...Wymieniełem sprężynkę od długopisu na zaworku, na coś bardziej stabilnego, jednak dużo bardziej miękkiego od tych sprężynek, które ma AndrzejK. Następnie reguląc napięcie sprężyny bijnika, doszedłem do 16,2J. Na razie wydaję się być stabilnie i powtarzalnie w zakresie 200-100 bar. Jak będzie tak naprawdę, trzeba jeszcze potestować i na spokojnie przestrzelić ze 2 razy cały zakres przez chrono.
Mam tu też taki mały wniosek lub domysł jak kto woli: w "200" wraz z wymianą sprężynki zaworka należy wymienić sprężynę bijnika na mocniejszą. Drugie wyjście, to dobrać eksperymentalnie słabszą nawet od 7J sprężynkę zaworu. Boje się zresztą, że przy mocniejszej sprężynie bijnika, będzie odczuwalna jej praca, co może negatywnie wpłynąć na "gładkość" strzału.
Zaworki od Hunterów i im podobnych nie nadają się do "200" - są zbyt krótkie, nie wystają ze swojego gniazda i bijnik nie ma w co uderzyć. ...

Stąd właśnie te wnioski. Zresztą jutro zweryfikuję ;).
PFTA
szambi
Posty: 26
Rejestracja: 2008-03-04, 23:04
Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz

Post autor: szambi »

dagoo pisze:Robert, a tak przy okazji...A jak to jest ze sprężynkami zbijaka i zaworu w LGM-ie ? Trzeba wymieniać zakładając regulator 16J ?
Dzięki i pozdrawiam, Cezar
Sprężynkę zaworu trzeba wymienić koniecznie, bo ta od PCA nie pasuje do regulatora PCP. Ze sprężynką zbijaka bywa różnie. Krisbak np. nie wymieniał, a ja musiałem bo mój system troszkę sie różni od tego w LGM i nie chciał hulać na oryginalnych gratach od PCA. Poza tym mój zbijak był 0,5 mm dłuższy niż oryginał od Domiego, co w PCA akurat nie przeszkadzało, a po przeróbce niestety tak, więc wymieniłem u siebie zarówno zbijak jak i sprężynę zbijaka.
Schambinator + Nikko 10-50x60
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

szambi pisze:Sprężynkę zaworu trzeba wymienić koniecznie,więc wymieniłem u siebie zarówno zbijak jak i sprężynę zbijaka.
Zbijaka nie będę wymieniał, na oryginale podobno sobie radzi ;) Ale sprężynki obie, czekam z utęsknieniem na hunterowskie. I wtedy, jak je już założę, to przedstawię wnioski.
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
szambi
Posty: 26
Rejestracja: 2008-03-04, 23:04
Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz

Post autor: szambi »

Na hunterowskiej podobno mniej "pali" powietrza w kartuszu :) tym bardziej że koszt takiej sprężyny to 10zł
Schambinator + Nikko 10-50x60
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

Info odnośnie przeróbki na regulatorze 16j + oryginalne sprężynki udało mi się uzyskać 238 m/s, można więcej chociaż mam wrażenie, że sprężyna zbijaka i tak jest trochę wysilona w chwili obecnej. Będę się starał o Hunterowskie sprężynki, a w czasie starania strzelał na obecnych ustawieniach. Możliwe, że jutro policzę ile jest strzałów od 250bar do 70. Sprzęt jest diablo celny. Na 30m odstrzeliłem Ryśkowi spinerek 1cm z leżaka, do momentu odstrzelenia kręcił się raz za razem ;).

Czekam na słabszą sprężynkę zaworka od Jacka i zobaczę wtedy co wyjdzie.
PFTA