Pytanie o celność ;-)

Można wpisywać tu rady które przydadzą sie nowym posiadaczom wiatrówek. Rady związane z użytkowaniem wiatrówki jak również z bezpieczeństwem podczas strzelania.

Moderator: Hiszpan63

Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

Co Wy tacy "podminowani"

Krystian kiedy będziesz strzelał ?, to przyjadę ze swoim stoliczkiem okrągłym plastikowym i drewnianym stołeczkiem, mam też dwie poduszeczki bardzo wygodne dla mojej QB 36-1.
Mój karabinek od nowości już lekko się osłabił więc strzelimy serię 10 strzałów na odległości 40 metrów i porównamy uzyskane skupienie na tarczy, OK ?

Wkleimy tarcze na forum i będzie wiadomo czy QB 36-1 to dobry karabinek czy złom.

mozemy też na te 70 metrów go przestrzelić - sam jestem ciekaw jak obecnie spisze się na tym dystansie.

Mam do QB 36-1 nową sprężynę, ale nie chce mi się rozkładać karabinka bo sprężyna ma dość duże napięcie wstępne - o ile dobrze pamiętam to około 10 cm.
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
Emhyrion
Posty: 288
Rejestracja: 2009-01-09, 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Emhyrion »

maximus pisze:Potem był temat o wytrzymałośći lupek PP.
Marcin,

akurat posty o wytrzymałości lunet PP nie budzą mojego zdziwienia. Swego czasu dostałem na testy dwa egzemplarze. Postawiłem na bardzo mocno kopiące Hatsany i wraz z wiadrem śrutu dałem chłopakom z SGS na testy. I co? I nic - przeżyły obie. Trzymają zero jak zaklęte. Mniejsza (3-9) poszła do ludzi i wciąż działa, większą (4-16) zostawiłem sobie na potrzeby testów wiatrówek sprężynowych. Przeżyła przynajmniej ze 25 tys strzałów albo więcej. Jedynie w paru miejscach widać odpryski powłok na szkle obiektywu.
________________________________________
http://fotoplastikon-emhyrion.blogspot.com/
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Zgadzam się z Pawłem, co do wytrzymałości tanich przecież PP. Przez dwa sezony siedziała 3-9X40 AO MD na besie lightningu XL i zerowanie tylko dwa razy - przy posadzeniu i po niefortunnym zakupie ciężkiego śrutu BSA (w Hajnówce innego, poza chłamem nie było), opad 4-5 cm w stosunku do exacta 4,51.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ale ja świetnie zdaje sobie sprawe że PP są pancerne (miałem na hatsanie). Temat z pp przywołałem tylko dlatego żeby pokazać że najpierw wiatówka QB rozi skupienie rewelacyjne na kosmicznej odległości bo jest swietnym karabinkiem za ta kase i poco kupować TX a za tydzien znajduje informacje że QB kopie tak że ąż po 3 sek jeszcze czuć wibracje karabinka, To ja się pytam jak z tego trafiać. Zresztą lov też był świetny i po co kupować inne markowe konstrukcje kilka razy droższe do momentu aż sie nie popsuł, wtedy już Janusz bardzo odradzał zakup tego pistola.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Hej wszystkim

.
Janusz FWB pisze:Krystian kiedy będziesz strzelał ?, to przyjadę ze swoim stoliczkiem okrągłym plastikowym i drewnianym stołeczkiem, mam też dwie poduszeczki bardzo wygodne dla mojej QB 36-1.
Mój karabinek od nowości już lekko się osłabił więc strzelimy serię 10 strzałów na odległości 40 metrów i porównamy uzyskane skupienie na tarczy, OK ?

Wkleimy tarcze na forum i będzie wiadomo czy QB 36-1 to dobry karabinek czy złom.
a to wyzwanie na pojedynek Januszku?????? :lol: :D

Napisałem już wyżej , że jeżeli uważasz , że QB jest świetna i celna to twoja sprawa nie neguje.A z czym chcesz je porównywać z moimi wynikami z BSA....czy mam strzelać z twojej QB-ety.....bo niejasno się wyraziłeś.... :shock: :>
A i uważasz , że napisałem coś złego i nie prawdę o twojej QB-ecie??
Wyraziłem tylko swoja opinie i odczucia ze strzelania, wydaje mi się że raczej pochlebną......Po prostu nie którym wydaję się że nie można dobrze strzelać ze sprzętu za 250 złotych...ty uważasz , że można i twoja sprawa.Ważne , że cię cieszy strzelanie i czerpiesz z tego radość :mrgreen: :mrgreen:
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

pala30 pisze:a to wyzwanie na pojedynek Januszku?????? :lol: :D
Nieeee ! , gdzie tam ! ech !

Chodzi o to żebyś Ty jako osoba postronna była obecna przy takiej próbie karabinka QB 36-1 ! i mogła zobaczyć strzelone tarcze.

Denerwuje mnie bardzo jak inni którzy nigdy nie mieli tego karabinka w ręce i nigdy z niego nie strzelali opowiadają tylko na podstawie tego że to Chińskie to złe i nie może strzelać jak karabinki za kilka tysięcy zł.
To że sprężyna ma wibracje to wina złej prowadnicy, można dotoczyć nową i po kłopocie.
To że spust ma około 3 - 4 kilo to nie wada bo można go łatwo przerobić co jest opisane na forum.

Tak, jedno jest pewne że trzeba z tym karabinkiem się dobrze zapoznać bu były efekty na tarczy, ale to chyba jak z każdym innym.

Ja przy nim nic nie robię bo strzelam tylko dla siebie i swojej satysfakcji, nie jeżdżę na zawody i nie zależy mi na tym by być najlepszym wśród innych strzelców.

Zawsze rywalizuje sam ze sobą - np. strzelam w poniedziałek i we wtorek rywalizuje z poniedziałkiem i tak w kółko w środę próbuję pokonać siebie z wtorku.

Jadę 27.11.2011 na zawody Ppn40 do Krakowa, będę tam rywalizował ze swoim poprzednim wynikiem na zawodach Ppn40. Nawet nie będę czekał na ogłoszenie wyników bo mnie to nie interesuje jak wypadnę w stosunku do innych zawodników. Potrzebna mi tylko ta atmosfera jak tam panuje i tyle.

Jak kolega się zgodzi na spotkanie to strzelimy też z tego karabinka 10 metrów 10 strzałów - powstanie jedna dziurka wielkości śrutu co będziemy mogli pokazać na fotkach.
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Jasne że mogę ci kibicować.Byłem światkiem jak ta QB wystrzelała jedną wielka dziurkę z 20 metrów i to potwierdziłem wyżej.Ale fakt jest taki ,że naprawdę spust jest twardy i żeby osiągać nią wyniki na dystansach 40-70 trzeba w stanie mistrzowskim opanować ten spust....po prostu dużo strzelać by go opanować.Będę na strzelnicy w sobotę koło 13 z synem bo będziemy testować nowy zakup (walthera cp99 compact recon),jak pogoda pozwoli,wpadnij postrzelamy i sprawdzimy ja na dłuższe dystanse.Mam kulochwyt tarcze i statyw więc nie będzie problemu.Sprawdzę jeszcze w aucie czy nie mam tarczki QB-etki z ostatniego strzelania.Jak znajdę wstawię..... :D :P
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

pala30 pisze:Jasne że mogę ci kibicować.Byłem światkiem jak ta QB wystrzelała jedną wielka dziurkę z 20 metrów i to potwierdziłem wyżej.Ale fakt jest taki ,że naprawdę spust jest twardy i żeby osiągać nią wyniki na dystansach 40-70 trzeba w stanie mistrzowskim opanować ten spust....po prostu dużo strzelać by go opanować.Będę na strzelnicy w sobotę koło 13 z synem bo będziemy testować nowy zakup (walthera cp99 compact recon),jak pogoda pozwoli,wpadnij postrzelamy i sprawdzimy ja na dłuższe dystanse.Mam kulochwyt tarcze i statyw więc nie będzie problemu.Sprawdzę jeszcze w aucie czy nie mam tarczki QB-etki z ostatniego strzelania.Jak znajdę wstawię..... :D :P
OK !
Będę
Może podjedzie ktoś kto ma AT44 ? chciałbym bardzo sprawdzić jak się z tego strzela.
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Czasami jest gościu z Mysłowic z at44.Ale nie mam do niego numery by się umówić.Strzelałem z niego ,ale mnie nie powalił na kolana celnością .Wizualnie fajny ale nic bardziej szczegółowo nie mogę powiedzieć za mało strzelałem ( 5 śrucin).Pewnie trzeba się przestawić jak do każdego nowego nabytku.....