Hatsan 55s / Gamo CF 30

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Nie wiem dlaczego tak bronisz Slavek.
Tyle samo było przypadków z BMK a już na samą myśl o BMK30 większość wytyka palcami że to te z krzywymi lufami...
Prawdę mówiąc sporo jest przypadków gdy nie można ustawić lupki na Slavi.
A lupka dobra i montaż też, więc co jest nie tak?
Slavie były dobre, lecz te produkowane kilka lat temu...
W dzisiejszych czasach wszyscy producenci mają problemy z jakością, tylko chińszczyzna jest na tym samym poziomie :P
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

a moim zdaniem skromnym wszystkim firmą zdarza się wypuścić bubla i niestety ktoś musi na niego trafić.i tyle, czy to slavi , bmk czy hatsanowi idt...
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

JesperKyd pisze:Nie wiem dlaczego tak bronisz Slavek.
... bo mają b.dobrą lufę ??

... bo system doskonale radzi sobie w zakresie 8 - 15 J i nie sieje po tarczy ??

.... bo środek ciężkości wypada w połowie fabrycznego karabinu , czyli w miejscu podparcia lewą dłonią ??

.... bo spust jest wystarczająco prosty w budowie i regulacji , żeby ustawić sobie wg. uznania ??

... bo ewentualne usterki nie wymagaja ingerencji "rusznikarza" ??

... bo zakup części eksploatacyjnych nie wyrywa dziury w kieszeni i są one ogólnodostępne ??

... bo fabryczny system (oczywiście po wymianie prowadnicy i smarowaniu) pozwala na spokojne , celne , dające radość z trafiania , strzelanie ??

... bo można kupić po tuningu za około 500 zł ??

... bo jest w mojej opini , jedynym karabinem na rynku , tak uniwersalnym , że można z niego spokojnie strzelać na 10m tarczowo , z otwartych , z celownikiem , na 50m i więcej i wyników nie trzeba się będzie wstydzić .

Taka kwintesencja karabinu do wchodzenia w światek strzelecki bez stresu lub doskonalenia swoich wyników ... A kwestia urody ?? No mnie się slavia nie podoba (wielokrotnie to powtarzałem) , ale też wolę mieć brzydki , niepodobający się karabin z którego trafiam .... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Dlaczego więc nie masz Slavki w stopce jeśli taka zaje... jest?
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...przyjęło się jeżdzić po besach i beemkach, jak po łysych kobyłach, a wynika to z niewiedzy i sławnego "misiania"... :roll:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

JesperKyd pisze:Dlaczego więc nie masz Slavki w stopce jeśli taka zaje... jest?
... bo już na niej osiągnąłem max. możliwości ?? :P

... bo tak się złożyło , że musiałem zbyć ?? ( szczęśliwym trafem , mój egzemplarz cieszy oko i ego kolejnego właściciela :P )

... bo chciałem czegoś innego ?? :roll:

... bo nie mieści się do 30-sto cm plecaczka w podróży ?? :evil:

... bo nie mam w stopce również tego : .. http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=34&id=589 ... a bardzo bym chciał mieć .. ;)

Po raz kolejny Danielu proszę nie dorabiaj jakiś dziwnych ideologii do stanu faktycznego :/ Po za tym , polecasz komuś na strzelanie z 15m , Bmk 30 , ciężki mel , ciążący na lufę , z którego najlepiej się strzela na leniucha ... też już go nie widzę w Twojej stopce ..." a taki ładny był , żółto-amerykancki "... :mrgreen:

Ja nie polecam sprzętu , bo mam kaprys ... z większości strzelałem , będąc właścicielem , użytkownikiem lub po prostu mam do takowego dostęp ... Akurat Slavie stale przewijają się przez bemowska strzelnicę i większość z nich trafia w moje ręce .Niemal o każdym egzemplarzu mógłbym coś powiedzieć ... na ogół dobrze .. :P

A do Kolegi Tirisval ; ... zastanów się dokładnie w jaki sposób będziesz najczęściej strzelał , czy tylko rekreacyjnie ?? ... czy też zamarzą Ci się zawody . Poczytaj jeszcze coś na temat sprzęcików w zasięgu Twojej kieszeni (również używanych) , o ich ciężarze , długości , miodności i eksploatacji , a dopiero potem decyduj ... :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Obrazek
Kto by Dianki nie chciał! :) Chociaż ciężka armata z niej. Ja wolał bym 470 TH
Gdy kolega wspomniał o 15 metrach, zaproponowałem także co innego! Iżyka 61 :)

A Slavi i tak nie polubię! Obrazek
Chyba że zaczną normalne frezy pod optykę robić i nowe osady dla ludzi, nie wiosła. :)

PS. Dzięki naszym tekstom kolega Tirisval ma pełen obraz Slavi z dwóch stron i sam może ocenić czy warto.
Na samych tekstach fanboy'ów Slavi kupiłby kota w worku z którego mógłby być niezadowolony i rozczarowany poradami z forum. Obrazek
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

JesperKyd pisze:A Slavi i tak nie polubię!
Chyba że zaczną normalne frezy pod optykę robić i nowe osady dla ludzi, nie wiosła.
... od 10 miesięcy frezy w Slavii maja 125 mm ... :mrgreen: , a kolby jak to kolby ;) jednym pasują innym nie ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Hiszpan63 pisze:od 10 miesięcy frezy w Slavii maja 125 mm
A za 3 miesiące mieć będą 18 mm szerokości! :P
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

JesperKyd pisze:A za 3 miesiące mieć będą 18 mm szerokości!
No to się śpiesz z zakupem , bo potem bedzie wielka niewiadoma :mrgreen: ... a kolbę dorobisz sobie u Darasa ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Tirisval
Posty: 16
Rejestracja: 2011-07-17, 10:51
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Tirisval »

Co do ciężkości karabinu to może ważyć nawet 5 czy 6 kilo , mimo że mam 19 lat dużo ćwiczę , na siłowni jestem 4 razy w tygodniu i wyciskam 100 kilo na klate 2 razy mimo że nie wyglądam:P wiec myślę że dam rade utrzymać karabinek:P , tak jak kolega wyżej napisał , każdej firmie zdarza się wypuścić bubel bo to jest nieuniknione , jednak poleciliście mi tyle różnych modeli że teraz strasznie zgłupiałem :D chociaż nadal korci mnie do Hatsana 55 lub Gamo CF 30:P chociaż konsultant w sklepie np polecił mi

Crosman Quest 4,5 mm : http://www.militaria.pl/crosman/wiatrow ... _p2575.xml

O dziwo nie chciał mnie naciągnąć na kasę , co chyba widać po cenie karabinka, a cenie tych co ja wytypowałem , chociaż poczytałem komentarze i są bardzo zróżnicowane więc także ciężki wybór. Mam teraz namieszane w głowie i nie wiem co wybrać:D
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Crosmann Quest to chińska (B-xx) podróbka Gamo jest.
Ja tego nie polecam. Jedyne chinki warte uwagi to te z BMK w nazwie od modelu 20 w górę (z pominięciem 27, bo nie wiem co to).
Jeśli nie boisz się dużego karabina, rozważ BMK30 z linku który podał Robert i ja.

BMK to też wiatrówki serii B-xx są, lecz robione dla angielskiego sprzedawcy SMK i polskiego Koltera. W tym przypadku malutkie rączki z nad Żółtej Rzeki jakby bardziej się starają i dają także dużo ładniejsze drewienka od pozostałych produktów serii B-xx. Wyżej wymieniony Crosmann sprzedawany jest też jako BMK 19, lecz porównaj te 2 karabinki sam.

Crosmann Quest
Obrazek

BMK 19
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-07-21, 11:29 przez JesperKyd, łącznie zmieniany 2 razy.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Oj w paru kwestiach muszę cię wyprostować kolego ;)
Po pierwsze to że wyciskasz na klatę 100 kilo dwa razy nic nie znaczy. Tu nie chodzi o to żeby karabinek podnieść tylko żeby zachować statykę przy celowaniu. Jednym bardziej leżą lekkie karabinki innym ciężkie. Większe znaczenie od samej wagi karabinka ma jego wyważenie, i jeśli tak jak napisał Przemek karabin leci na lufę to nie za dobrze.
Po drugie to na początku odpowiedz sam sobie kogo lepiej słuchać, kolegów na forum którzy nic nie mają z tego że kupisz ten czy inny model karabinka czy pana w sklepie który zawsze coś ze sprzedaży ma. To że poleca ci tańszy karabinek wcale nie znaczy że cię nie naciąga. Na tym tańszym może mieć większą marżę. Albo ma tych właśnie kilka na magazynie do tego słabo się one sprzedają.
Myślę że im więcej bedziesz temat drążył tym większy mętlik w głowie będziesz miał. Tu nie trzeba badań doktoranckich żebyśmy mogli ci doradzić. Takie pytanie jak twoje pojawia się tutaj bardzo często i odpowiedzi są już że tak powiem standardowe. Wybierz co kolwiek z modeli polecanych przez kolegów a zadowolony bedziesz na 100% gwarantuje. Nie wciągnie cię strzelanie to karabinek wstawisz do szafy na okazjonalne strzelanie albo sprzedasz a jak wciągnie to i tak zamienisz na coś lepszego. Tyle w temacie.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

maximus pisze: Wybierz co kolwiek z modeli polecanych przez kolegów a zadowolony bedziesz na 100% gwarantuje. Nie wciągnie cię strzelanie to karabinek wstawisz do szafy na okazjonalne strzelanie albo sprzedasz a jak wciągnie to i tak zamienisz na coś lepszego. Tyle w temacie.
Dlatego właśnie najrozsądniej jest zacząć od czegoś tańszego co nie przyniesie zbyt dużych strat przy odsprzedaży.

Do wyrobienia stabilnego chwytu i oddania strzału na nie drżących rączkach, trzeba wiele treningu. Samo nie przyjdzie. :)
A im cięższy karabinek, tym szybciej rączki się męczą i drżą. Lecz większy ciężar niweluje nieco odrzut. Więc wszystko ma dwie strony, jak medal.
Zawsze możesz strzelać w innej postawie jak stojąca. Np taka KLIK
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ja tam wolę pełen komfort:
Obrazek

...nie, nie , pomyłka :mrgreen:

Obrazek