Hatsan PCP AT 44 10

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
ahaeel
Posty: 9
Rejestracja: 2011-02-03, 23:51
Lokalizacja: Jestes??

Post autor: ahaeel »

Witajcie koledzy!!

Jestem nowy, wiec wypada sie przywitac ;) Witam ;)

Mam AT-44 jednostrzałowca w polimerku z bipodem i tłumiczkiem. Lupka Simalux 8-32x50 - ogólnie przyjemnie sie patrzy i strzela :) Wkleję foto przy okazji. Wszystko fajnie komponuje sie w całość ( czerń ) - na pierwszy rzut oka nie powiedziałbym że to wiatrówka heheh, dlatego staram się ją wyciągac tylko na strzelnicy.

Za to mam problem ze Vo. Co Każdy strzał spada o 2-3m\s ;(
Boli mnie to, bo gdyby nie to - karabinek idealny ( prawie ;) )
Na Youtube widzialem regulator do tego karabinka, napisałem koledze maila, ale nie wiem czy on po angielsku rozumie, a kierowano mnie do niego.
Jest Tutaj ktoś kto zajmuje się dorabianiem regulatorów do AT?? Bo tak jak wyżej pisałem - potencjał ma, celna jest - jakiś czas na pewno zagości u mnie.

Pozdrawiam,
Ahael
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

ahaeel pisze:Jestem nowy, wiec wypada sie przywitac Witam
No nowy to już raczej nie jesteś 8-) ... ale przywitać się wypada fakt ...
ahaeel pisze:Za to mam problem ze Vo. Co Każdy strzał spada o 2-3m\s ;(
Boli mnie to, bo gdyby nie to - karabinek idealny ( prawie
ahaeel pisze:Bo tak jak wyżej pisałem - potencjał ma,
... ma potencjał na przeróbki ... w tym karabinku praktycznie wszystko trzeba poprawić ... koszty rosną niebotycznie , a i tak nie uzyskasz takich wyników jak z CZ ... nieprawdasz Kolego ??
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Każdemu PCP spada Vo zależy od jakiego ciśnienia. Może ciut więcej danych, jakaś charakterystyka przebiegu Vo, do jakiego ciśnienia jest ładowane. Jeżeli Vo spada od samego początku to trza przymknąć dziurę pomiędzy zaworem i lufą. O ile się nie mylę można to zrobić obracając lufę o kilka stopni, jednocześnie zwiększając napięcie sprężyny zbijaka.

PS. Regulator sprawi tylko że charakterystyka Vo będzie bardziej płaska, ale nie ma gwarancji że będzie celnie.
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Do tego wszyscy którzy już troszkę się wiatrówkami interesują wiedzą jak wspaniale działaja wiatrówki z dorabianymi regulatorami. Potem to nawet sprzedać takie ustrojstwo trudno. Chcesz karabinek z regulatorem? To kup taki który wychodził z nim z fabryki wtedy jest szansa że się nim nacieszysz. Myślę że jak byś sprzedał tego turasa i dobrze poszukał to za nie dużo większe pieniądze kupił byś jakiegoś Horneta. Poza tym dobrze zrobiony karabinek bez regulatora też może być stabilny.
Na marginesie moim zdanie zrobiłeś najgorszy krok jaki mogłeś zrobić sprzedając CZ i kupując harego. Nie zrobiłeś kroku do przodu a raczej w tył. Teraz sporo się napracujesz zanim hatsan dorówna czesce (która też nie jest idealna). A potem go sprzedasz i stracisz kupę kasy ciężko zarobionej w kopalni. Takie moje zdanie.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
ahaeel
Posty: 9
Rejestracja: 2011-02-03, 23:51
Lokalizacja: Jestes??

Post autor: ahaeel »

o.. jestem znany ;) Nie wiem czy przez ten nick... cholera . miałem inny wpisać .. heheheh ;) Może by się nie zorientowali :D

Super. Znowu każdy wie najlepiej.
Czemu zmieniacie avatary! Tak bym was znał. A tak nie znam, nie kojażę ;) CZte musiałem sprzedać tak czy inaczej , nie bedę tutaj wchodzil w szczegóły.
Jest to oczywiste , że CZty nie przeskoczę. Wiedzialem o tym sprzedajac karabinek i kupując ten, zreszta widac na iwebie posty z tarczami. Ale potrzebowalem pieniędzy, ok?
Jak komuś przeszkadza moja obecność na forum - ok, niech napisze - poczytam posty, pośmieje sie i wsjo.

@Jarn
Vo spada od 175 bar - do ile nie nabije - od tyle zaczyna spadac.
Warto wspomnieć, że karabinek działa na chudszej iglicy , w limicie jest ok.
Iglica jest wymieniana zaraz po strzelaniu, a strzelam tylko na strzelnicy.
Mogę wpisać wyniki robione kilka dni temu, ale jak pisze Vo leci w dół.
Tutaj chyba tylko regulator się przydał, tylko do turków robią go tylko Turkowie a ja po tureckiemu tylko siedziec umiem :D za chiny nie poczytam co tam pisze.
No celne toto jest, z 100m trafić w obiekt 3x3 się da, dało by sie wiecej razy gdyby strzaly byly stabilne.

Pozdrawiam,
A.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Możesz tu siedzieć i pisać do woli i napewno nikomu nie przeszkadzasz :) . Z tą zmianą iglicy to lepiej się nie chwal głośno nawet jeśli robisz to na strzelnicy. Zostaw to dla siebie tak bedzie bezpieczniej dla ciebie. A co do regulatora, poczytaj co Igor czy Luka porobili ludziom z karabinków. Nawet sprzedać tego nie mogli. Ale tak jak pisałem twój karabinek i twoje pieniądze. Widzisz pogoniłęś CZ bo kasy potrzebowałeś a teraz tą kasę wpakujesz w turka a i tak nie uzyskasz tego co miałeś z CZ.
A na koniec to ci powiem że rozpoznał bym ciebie nie tylko po nikcu ale przedewszystkim po zestawie jaki posiadasz. Tak że nic się nie ukryje ;)
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

Regulator nic tutaj nie pomoże, ewidentnie coś jest skopanego w kebabie. Na Siekierkach jest sporo AT 44 i strzelają w miarę stabilnie.
PS: Przyznaj się :mrgreen: duzo sam grzebałeś :mrgreen:
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
Ponieważ ja tu jestem podobno Starszy i upierdliwy to przywitania są:
http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
ahaeel
Posty: 9
Rejestracja: 2011-02-03, 23:51
Lokalizacja: Jestes??

Post autor: ahaeel »

maximus pisze:[...]
Cieszy mnie Twoja i innych postawa, naprawdę ;)
Iglica wymieniona na standard, tylko musze dojść do tego, czemu Vo jest tak niestabilne. Wykres pokazuje co i jak. Martwi mnie to, Luki ponoć niema na forum a Igor nie robi już tego.
Ten regulator byłby ostatnim krokiem. Niemam zamiaru i pieniedzy w to pakować ( wiatrówki ) mam narazie inne problemy, ale choruje na wiatrówkomanie ;) więc narazie mi to wystarcza.
CZ jest u znajomego, osada od Mirka bedzie kupiona z tego co mi Marcin gadał, wiec jest ok i w dobrych rękach.
Spotkalismy sie w ostatni weekend na strzelnicy, i kolega z AA S510 wystrzelił 2 tarcze, reszta czasu to AT i zabawa z nim ;) A o to chodzi i nigdzie sie nie wybieram, więc znowu po Holandii zajme sie tym na poważnie, bo to jest to co lubię i kocham ale za malo sie na tym znam.

Reszta mysli, że to do strzelania w ptaki i puszki służy. Nawet jej nie wyciągam , bo AT jak wiatrówka nie wyglada.
Więc jedyne źródło to internet i dostawanie po dupie postami jak narazie.

tu jest filmik do gościa co zajmuje się regulatorami i pokazany regulator do AT:

http://www.youtube.com/watch?v=O-uQCV9V ... r_embedded
Arnie pisze:Regulator nic tutaj nie pomoże, ewidentnie coś jest skopanego w kebabie. Na Siekierkach jest sporo AT 44 i strzelają w miarę stabilnie.
PS: Przyznaj się :mrgreen: duzo sam grzebałeś :mrgreen:
od 314m\s do 271m\s - exact 5.52, 0.87g. Znajomi też tak mają..? ;( Ładowane przy 180 bar konczone na 110

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

;) iglica i śruba zbijaka na max , to wszystko. I nie mam pojęcia o co chodzi, wkręcić bardziej , wykręcić, ale niemam zestawu do ładowania tylko pożyczoną pompkę by próbować.

Pozdrawiam,
A.
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

Jeżeli wymieniłeś tylko iglicę to niestety tak będziesz miał.
Napisz do Roninna, na pewno pomoże:
http://forum.strzelanie.com/profile.php ... ofile&u=35
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI
Awatar użytkownika
ahaeel
Posty: 9
Rejestracja: 2011-02-03, 23:51
Lokalizacja: Jestes??

Post autor: ahaeel »

Arnie pisze:Jeżeli wymieniłeś tylko iglicę to niestety tak będziesz miał.
Napisz do Roninna, na pewno pomoże:
http://forum.strzelanie.com/profile.php ... ofile&u=35
Dzieki Arnie, koledzy.
Iglica i sruba zbijaka, ta, którą trzeba odkręcic by zwiększyc moc. Nic poza tym.
Odkreciłem, by miała 55-60J, umyłem i wszystko. A później zmieniłem iglicę i wkręciłem śrubę.

Szczytem zadowolenia było by 40J na Exact 5.52 0.87g ( taka sama trajektoria jak 4,5 w limicie )

Pozdrawiam