Rozbiórka Hammerli hunter force 900 kombo

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Lutek27
Posty: 14
Rejestracja: 2010-05-09, 21:11
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: Lutek27 »

dałem radę sam :D nie jest taki skomplikowany ;) chciałby dodać że po wyczyszczeniu,lekkiej polerce i nasmarowaniu smarem do przegubów wiatrówka jest cichsza i nie dzwoni tak jak wcześniej.czasami mam jednak problem z bezpiecznikiem spustu.przy odbezpieczaniu często zdaż się żewystrzeli :/ mieliscie podobne problemy ze swoimi hammerli??pozdrawiam.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Lutek27 pisze:czasami mam jednak problem z bezpiecznikiem spustu.przy odbezpieczaniu często zdaż się żewystrzeli
To nie jest wina bezpiecznika lecz zaczepu tłoka ;)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Lutek27
Posty: 14
Rejestracja: 2010-05-09, 21:11
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: Lutek27 »

jakaś drobna podpowiedź jak usunać tą ustrke? ;)
pięknyzadek
Posty: 236
Rejestracja: 2008-09-23, 13:37
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pięknyzadek »

ja bym obstawiał na źle poskładany spust..
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Lutek27 pisze:Witam wszystkich forumowiczów!pozwole sie podłączyć pod temat gdyż również jestem posiadaczem HAMMERLI 900 COMBO.Mam z nią delikatny problem...rozebralem karabinek w celu czyszczenia i smarowania jak to większość forumowiczów radzi i rozsypał mi sie mechanizm spustu :/ nawet nie mialem czasu przyjzec sie jak to jest tam poukładane i zmontowane bo wszytsko sie wysypało...czy mogłby ktos umieścić jakiś odreczny schemat jak ma byc zamontowana sprężynka zwalniająca tłok? z góry dziekuje :)
Twój wcześniejszy post sugeruje że coś źle poskładałeś (prawdopodobnie sprężyna która odpycha zaczep tłoka nie działa prawidłowo lub źle jest założona)
Niestety w necie nie znalazłem schematu z modułem tego spustu , może coś wywnioskujesz na podobnym.
Obrazek
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Witam,
Tez mam H H F 900 C i ja jestem zadowolony ale zastanawiam się nad wykonaniem właśnie takiego tuningu. Tylko co on mi da??? proszę o konkretne odpowiedzi.
PS.: Jak zmienić kolor w wiatrówce??
Co wy na to żeby założyć mocniejszą spręrzynę naprzykłąd generującą 20J(gdzie taką kupic żeby pasowały wymiary i który z wymiarów jest najważniejszy i nie naruszalny)????? Gdzie zdobęde takie "kołki" wykonane z białego tworzywa jest ich pełno na all****.pl tyle że żaden nie jest do H H F 900 C
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

DZIKIslupsk pisze:Co wy na to żeby założyć mocniejszą spręrzynę naprzykłąd generującą 20J
My na to ; jesteś zbyt młody by spełnić kryteria rejestracji broni pnęumatycznej , a co za tym idzie popełniłbyś przestępstwo nie rejestrując takowej. Sama sprężyna nie da Ci 20 J i prawdopodobne jest , że system Twojego karabinka nie wytrzyma takich obciążeń.
DZIKIslupsk pisze:Gdzie zdobęde takie "kołki" wykonane z białego tworzywa
Te kołki , to prowadnice i dorabia się je pod konkretną sprężynę.
DZIKIslupsk pisze:zastanawiam się nad wykonaniem właśnie takiego tuningu. Tylko co on mi da??? proszę o konkretne odpowiedzi.
Wszystko masz na forach ; czytać , czytać , czytać , czytać........
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

DZIKIslupsk pisze:PS.: Jak zmienić kolor w wiatrówce??
?? - o co chodzi?
Kolor osady?
Lutek27
Posty: 14
Rejestracja: 2010-05-09, 21:11
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: Lutek27 »

problem ze spustem byl od nowości niestety :| po rozebraniu i ponownym zlozeniu usterka zniknęła :mrgreen: wina chyba tkwi w luzie na cynglu bezpiecznika.chodzi na boki od scianki do scianki,jakby nie mogli tam chinole jakiejś podkladki dać :/
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Lutek27 pisze:chodzi na boki od scianki do scianki,jakby nie mogli tam chinole jakiejś podkladki dać :/
A czego Ty tego nie zrobiłeś , rozbierając karabinek :?

[ Dodano: 2010-05-12, 06:08 ]
Lutek27 pisze:wina chyba tkwi w luzie na cynglu bezpiecznika
Raczej na bezpieczniku spustu (niekontrolowany wystrzał) ;)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Lutek27
Posty: 14
Rejestracja: 2010-05-09, 21:11
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: Lutek27 »

przepraszam żle się wyraziłem :> nie zrobilem bo nie bylem pewny czy tak mozna :P no i skad ja takie mini podkladki bym wytrzasnął??samemu z jakiejs blaszki powycinać i ponawiercać?
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Lutek27 pisze:samemu z jakiejs blaszki powycinać i ponawiercać?
Jak najbardziej, jako materiału wyjściowego użyj puszki po wypitym browarze ;) lub coś podobnego( np.puszka po konserwie)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Lutek27
Posty: 14
Rejestracja: 2010-05-09, 21:11
Lokalizacja: wroclaw

Post autor: Lutek27 »

a czy mógłby mi ktoś poradzić gdzie i jaką sprężynę mógłbym kupić w celu zwiększenia mocy witrówki?wiem że na aledrogo jest tego sporo ale wyczytalem na forach że mozna trafic bubla :/ chciałbym wzmocnic swoja chinkę bo mi gul skacze jak sąsiad ze swojej rozwala buletki z 50 m prawie za kazdym razem a moja tylko i wyłącznie jak dobrze trafie :-? dodam ze sąsiad wydał około 2 tyś na swój sprzęt ,a ja chcę mu pokazać że taniej też się da butelki tłuc :lol:
Awatar użytkownika
herbet
Posty: 130
Rejestracja: 2010-03-21, 22:16
Lokalizacja: tarnowskie dziury

Post autor: herbet »

Witam. Najpewniejszy zakup to oteva 70sc.Mam nadzieję że nie chodzi Ci o przekroczenie limitu .Poza tym ten karabinek ponad limitem nie będzie ani celny ani bezpieczny -nie te materiały nie ta komora sprężania ,nie ta budowa.Przy sprężynie ponad limit w tym modelu masz duże prawdopodobieństwo samostrzałów i bardzo szybkiego zniszczenia mechanizmów . Wiele osób po prostu improwizuje więc po podkładki uszczelki itp można skoczyć do motoryzacyjnego.
hatsan85/gamonitsu3-9x40/
Młot pneumatyczny MAC-40J
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Witam widziałem na all****.pl spręrzyne do Hatsan Model 25 jej dane :
Długość całkowita : 32,5 cm
Średnica zewnętrzna : 19 mm
Średnica wewnętrzna : 13 mm
Grubość zwoju : 3 mm
Ilość zwoji : 46 zwoji
Sprzedawca napisał mi że ta sprężynka wyciągnie ok. 16.2J to możliwe?? Wszystkie parametry jakby dobre tylko troszkę za długa, a konkretnie to o 1,5cm gdyby założyć tą sprężyne i nowe prowadnice, a może jeszcze mniejszą sprężyne do środka. Myślicie ze to by pomogło proszę o rade
Pozdrawiam: DZIKIslupsk
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12