Renowacja osady - Iż-22

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Stale można poznać po próbie iskry na szlifierce, no ale trzeba mieć ogromne doświadczenie. Ja rozpoznaje materiały po wiórach, to znaczy po kolorze wiórów i nie tylko. Aluminium nałatwiej poddać próbie na tokarce. Jedno przejście i już wiemy co to jest. Proste jak drut. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Pewnie że proste, ale to chyba Twój drut. :mrgreen:
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Cały czas myślę jak mówiliśmy na tego gościa od tych iskier, bo jakoś go nazywaliśmy.
guntuning.com
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

U mnie w pracy jest koleś, który bezbłednie rozpoznaje nawet zakłady robili o flaszkę, zawsze szatan pozna co to jest. Potrafi rozróżnic nap 40 od 45 po iskrach jak on to robi to nie mam pojęcia. A normalnie jest szlifierzem. No i nie ma nazwy jakiejś specjalnej.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
ravwet
Posty: 9
Rejestracja: 2008-01-14, 15:58
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: ravwet »

Witam serdecznie wszystkich miłośników Iż-yka.
Tak wiem ,że temat dotyczy Iża 22 , ale ze wzgledu na duże podobieństwo...
Chciałem też przyłączyć się do klubu, od kilku tygodni jestem posiadaczem IŻ 38.
Drewienko już odrestaurowane , system właściwie też choć chcę go wypolerować.
Ale mam gorącą prośbę czy może ktoś ma na zbyciu lub mógł by dorobić podwóną prowadnicę do tego karabinka , bo mam tylko 1 i to jakąś krótką niestety a szkoda mi sprężnyny bo jest prawie nowa i jeszcze wzglednie prosta
Poadrawiam
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Witaj w klubie.
guntuning.com
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

W kwestii technicznej....jak "mocno" trzeba blaszke grzać żeby sie "wygła"? :) podoba mi sie patent osłony spustu i myśle nad zrobieniem czegoś takiego u siebie. A będę miał chyba starą wiatróweczke raczej nie do naprawy ale na ściane więc moge poexperymentować....
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Pytanie chyba do mnie. grzałem dość mocno, palnikiem propanbutan. Blaszka jest wtedy w miarę plastyczna - da się wyginać.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

palnik to znajde, gorzej z odpowiednimi blaszkami, 1cm szerokości są ale szersze będę musiał wykombinować z kawałka kątownika...nie zmienia to faktu, że warto pokombinować bo bardzo mi sie efekt podoba ;)