Wiatrówka do 800zł

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

nowyshooter
Posty: 8
Rejestracja: 2016-04-17, 18:28
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: nowyshooter »

Widzę Ślubek, że jesteś w temacie..., weź mi powiedz coś o takich gazowych na co2 z ew. przerobieniem na większą butlę. Powiedz mi czy jest szansa kupić do tej kwoty taką gazówkę, która byłaby celna na dystansie 50m-60m i była w stanie ściągnąć z tej odległości butelkę na strzała? Czy to raczej nierealne w tym zakresie cenowym? Bo wizja tego, że nie trzeba się łamać po każdym strzale i można oddać raz za razem kilka strzałów..., skutecznie mnie nęci, ale jeżeli ma to być tylko na dystansie 15m, to równocześnie niechęci. ;)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Jak będziesz musiał ganiać po każdej serii strzałów 50 m tam i z powrotem, to Ci się szybko odechce. :^) Zresztą, masz przy domu bezpieczny kawałek osi 50 m?

Jeśli chcesz mojej rady - nie nastawiaj się na wiatrówki okołolimitowe. Z 7,5 J można spokojnie (no, 50%) trafiać nie tylko butelki, ale i zakrętki od PETów, nawet do 50 m. Widziałem, jak to robią koledzy na Bemowie.

A wyobraź sobie, jakiego kopa musi mieć wiatrówka sprężynowa, aby strzelać pod limit (16-17 J). Jak to wpływa na celność (i frajdę ze strzelania). I na muskulaturę bicepsa ręki naciągającej. :^)

Co do CO2 - ładowania z butli w firmowych karabinkach w tym budżecie nie znajdziesz (bo przeróbka jest robotą hobbystyczną). Mam Crosmana 1760 z czterotaktem napędzanego bombiczkami 12 g i ... wolę strzelać ze sprężynowego Walthera LGV - zawsze pod ręką, nie boję się o to, że zostawiony zbyt długo kartusz uszkodzi uszczelkę. Mam ochotę strzelić sobie kilka razy w piwnicy - idę i strzelam.

A 15 m nie lekceważ. Jak Ci za mało trafiania z pozycji siedzącej "przy stoliku" :^) , to spróbuj trafić ze stojącej, bez podparcia. Choćby i na 10 m.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
nowyshooter
Posty: 8
Rejestracja: 2016-04-17, 18:28
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: nowyshooter »

No powoli mi się wszystko klaruje. Jeszcze drążę temat tych na co2. Co do strzelania - bardziej mnie kręci celna destrukcja niż takie grillowe strzelanie do puszek. ;) Na tych chińskich wiatrówkach z gówno optycznym czymś na szczerbinie, potrafię wyłapać kropkę o średnicy 0,8mm z plus minus 10 metrów, więc tragedii nie ma. ;)

Powiedz mi jeszcze czy takie zasialne na co2 można jeszcze w jakiś sposób ulepszyć? Myślałem nad umarexem fusion - ale z tego co widzę to jednostrzałowa? Za każdym razem trzeba ładować śrut do lufy? - Ale na przykładzie takie umarexa, czy jeszcze dałoby radę coś z nim zrobić, żeby był mocniejszy i celniejszy?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ślubek pisze: A wyobraź sobie, jakiego kopa musi mieć wiatrówka sprężynowa, aby strzelać pod limit (16-17 J
...nie przesadzaj, widocznie z lightninga, ani supersporta nie strzelałeś...
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

green_thunder pisze: ...nie przesadzaj, widocznie z lightninga, ani supersporta nie strzelałeś...
Mieszczą się w budżecie 800?
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Używane tak.
nowyshooter
Posty: 8
Rejestracja: 2016-04-17, 18:28
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: nowyshooter »

Nie ma się co battlować na rację. Można co2 skutecznie ulepszyć?
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Po co? Z czego będziesz strzelał późną jesienią, zimą i ogólnie na zimnie??? :yyy:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Na beżowym jest smaczna Haene'ka 312 za 600zł... Co do mocnych karabinków i strzelania na 50+m to ja mam mieszane uczucia. Moim zdaniem, chcesz się nauczyć strzelać, kup coś celnego, słabszego. Z tego sprzętu też da się strzelać celnie na 50m. Myślę że nawet będzie to łatwiejsze niż walenie z około-limitowego, lub nad limitowego(czasem wersje z pudełka posiadają taką przypadłość). Z takiego potwora ciężko się w czarnym na tarczy 14x14 utrzymać na 25m a co dopiero na 50m. W każdym razie ja polecam taką drogę, co nie znaczy że to słuszna droga ;-). Powodzenia w zakupach ;-)
Awatar użytkownika
drunkmaster
Posty: 26
Rejestracja: 2016-01-29, 21:36
Lokalizacja: EPKK

Post autor: drunkmaster »

Strzelałem z whispera i edge vortexa. Obie są blisko limitu z tym ze w hastsanie to większa loteria, whisper ma chyba nierozbieralny tłok więc jak padnie to mogiła, choć kształt osady jest moim zdaniem piękny, najladniejszy karabinek w polimerze jak dla mnie. Vortex daje większe możliwości, można regulować szmoc. Obie kopią w mojej opinii mniej niż klasyczna sprężyna, edge ma okropny spust i jest bez regulacji. Obie dość celne, choć szczerze mówiąc gdybym miał którąs kupić to chyba bardziej dla ozdoby na ścianę, miałem ostatnio okazję też postrzelać z pcp i dla mnie różnica jest ogromna, więc tak czy siak w sprężynę inwestowałbym niewiele i odkładał na pcp :mrgreen:
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

drunkmaster pisze:... tak czy siak w sprężynę inwestowałbym niewiele i odkładał na pcp :mrgreen:
Popieram - ale zdecydowanie z regulatorem... :upp:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

A ja ostatnio miałem okazje postrzelać z PCP. Hmm, no powiem wam że przypomina mi to trochę strzelanie z lasera ;-). Mierzysz, celujesz, ściągasz spust, słychać jakieś pstryk, później psyt(był tłumik) ... i to wszystko ;-). Coś jak bym strzelał z zabawkowego pistoletu ;-). No ale zapewne łatwiej się z tego strzela, ale nie wiem czy by mi się nie znudziło po 2 godzinach.

Pozdrawiam
soda
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

soda pisze:nie wiem czy by mi się nie znudziło po 2 godzinach
Jeśli strzelałbyś do puszek to z pewnością ;) , jeśli obierzesz sobie za cel łuski od kbks'u na 40m, nawet 50m to jest zabawa :mrgreen:
Daystate MK3 FT-R
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

soda pisze:Mierzysz, celujesz, ściągasz spust, słychać jakieś pstryk, później psyt(był tłumik)
Czasem słychać sprężynę zbijaka :P
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

soda pisze:Mierzysz, celujesz, ściągasz spust, słychać jakieś pstryk, później psyt(był tłumik) ... i to wszystko ;-)
... nie wszystko .

Potem wywala Ci oring z popychacza lub odlatuje gdzieś w trawę oring z zestawu do ładowania i siedzisz zagryzając paluchy z zazdrości , że obok wesoło pykają koledzy ze swoich sprężynek :noniemoge:

... brzmi znajomo Chłopaki ??? ....
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)