Pierwsza wiatrówka do 400 zł

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Ślubek pisze:Jak będzie "Pan Rafał" to się obrażę
... eeee ... Panie Rafał ... :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

No soory pewnie brakło ..szanowny Panie Rafał :mrgreen:
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Slubek pisze:
Śmieszni, a raczej żałośni są ci, którzy żądają, aby im tej wiedzy dostarczyć, już, teraz, natychmiast. Jak poczytasz dłużej Forum SKS znajdziesz takich mądrali. Trafiają tu co jakiś czas. :^)
...staram się...Panie Rafale...
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Ech, czuję się jak w amerykańskim filmie: "Wszystko, co Pan powie, może być użyte przeciwko Panu". :^)
Mam nauczkę...
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Ślubek pisze:Mam nauczkę..
Oj tam ...zawsze pozostaje ci Maryna :mrgreen:
Laura781
Posty: 9
Rejestracja: 2015-12-09, 00:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Laura781 »

Laura781 pisze: Powinnaś chociaż tego się dowiedzieć czy szanowny absztyfikant ( starający się ) , preferuje wiatrówki krótkie czy długie . Mnie krótkie jakoś kojarzą się ze strzelaniem do ludzi , podczas gdy długie bardziej ze zdobywaniem pożywienia . Takie tam skojarzenia starszego Swawolnego . :>
Przepraszam, na razie dzieliłam wiatrówki na te duże - karabiny i te, które wyglądem przypominają pistolety, rewolwery. W ogóle nie przeszło mi przez myśl o tym, że te 'długie' mogą się jeszcze dzielić. Ale faktycznie są bronie na te co się dzielą na myśliwych i żołnierzy. Tego jestem pewna, że bardziej chłopakowi spodobałby się ten kojarzący ze zdobywaniem pożywienia. :)

green_thunder, dziękuję za taką wiadomość z propozycją konkretnej wiatrówki i z namiarem na sklep. Sklep już znam i na pewno skorzystam z jego oferty. Jednak chyba bardziej interesuje mnie wiatrówka klasyczna - która przynajmniej mi się tak kojarzy - z drewniana kolbą. Przedstawiona przez Pana przypomina chyba bardziej 'na ludzi', a szukam na 'zwierzynę' Ale bardzo dziękuję. Podkreślił Pan nową, wiem, że nową, głupio coś kupić używanego, ale myślałam, że w oczy rzuciła mi się dobra okazja. :)

Co do śrutu to tak właśnie myślałam, że to chodzi o opór powietrza. Co do butelek tych rozbitych, to wiem, że niebezpiecznie, gdy zostawi się potłuczone w trawie, piasku czy gdziekolwiek indziej. Nie trzeba się martwić tym, naprawdę. A co do celów w dziale Destruktorii - szkoda, że mój sąsiad tego działu nie przeczytał, bo upodobał sobie moje koty :evil: . Ale beknął sobie. I dziękuję za ten dział. Na pewno skorzystam.

PANOWIE! :)) Jak już spamujecie z Panem Rafałem, to proszę o linki z ciekawymi wiatrówkami! A co, mój temat, to się rządzę! :lol:
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Problemem jest kupić nowy karabin w tym budżecie. Nie piszę o hatsanach, bo to jakby zakup "adidasów" w markecie. Klasyczny...to może jeszcze to, taki pół na pół, firma znana zasłużenie: http://allegro.pl/wiatrowka-gamo-delta- ... 23628.html
Nie ma takiego działu u nas, na forum, żebyśmy nie OT- owali, przez to lektura jest ciekawsza, nie monotonna...
...zwyczajem od początku jego powstania jest to, że zwracamy się wszyscy do siebie per TY nie biorąc pod uwagę czasu trwania znajomości oraz wieku, dobrze jest podawać miejsce zamieszkania, ułatwia to kontakty i ew. pomoc, np. obejrzenie przez nowicjuszy wiatrówki...
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Laura781 pisze:proszę o linki z ciekawymi wiatrówkami!
Proszę bardzo: oto bardzo ciekawa wiatrówka. Niestety, poza budżetem 400zł.
Parę miesięcy temu była taka do kupienia na beżowym - niestety, nie zdążyłem... :^(
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

green_thunder pisze: obejrzenie przez nowicjuszy wiatrówki...
... lub też obejrzenie wiatrówki nowicjuszki ... czasem od podszewki ... :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Laura781
Posty: 9
Rejestracja: 2015-12-09, 00:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Laura781 »

Wiem, że w takiej cenie to jak adidas w markecie, albo gorzej opisując - adidas z targu, ale od czegoś zacząć trzeba. Widzę, że wiatrówki które proponujesz Robercie są w porządku.
Moje pytanie jest teraz co znaczy prędkość początkowa? to chodzi najbardziej o ten odrzut?

O! Rafał, to szkoda, że nie zdążyłeś, brałabym Bugelspannera bez zastanowienia :), ale pewnie na raty(oceniajac tylko po wygladzie)! :P

Nowicjusz - nowicjuszka - jak chodziłam na ryby też się ze mnie śmiali, a teraz płaczą, bo wyciągam większe ryby! :D
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Prędkość początkowa, to mniej więcej prędkość z jaką pocisk (śrut) opuszcza lufę. Odrzut to w uproszczeniu ruch broni w przeciwną stronę od kierunku wylotu pocisku.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Laura781
Posty: 9
Rejestracja: 2015-12-09, 00:33
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Laura781 »

no to już wiem, te następne wiatrówki, które mam 'na oku' taką prędkość początkową chyba mają o wiele mniejszą. Odrzut to wiem, za dużo chyba filmów sensacyjnych, kiedy broń wybijała barki użytkownikom broni :P
Może lepiej tak. Na co patrzycie przy zakupie nowej wiatrówki? Chodzi mi o te wszystkie parametry.

Pozdrawiam i życzę dobrej nocy.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Laura781 pisze: Na co patrzycie przy zakupie nowej wiatrówki? Chodzi mi o te wszystkie parametry.

...każdy ma swoje własne preferencje, nie da się zebrać tych "parametrów" do kupy, nie ma "uniwersalnej" wiatrówki, a już szczególnie w moim przypadku...