Pierwsza wiatrówka, czyli 250 śrutu i tyleż samo pytań.

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Do wzięcia jest BMK 30 za 380 zł na beżowym. Znacznie lepsza niż tanie wszelkie chińczyki.
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=139 ... 40#1395813
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

Wkleję bo pewnie kolega nie ma tam dostępu.
septius pisze:Króliczek złapany, ale bestia odgryzła się robiąc dziurę w portfelu. Pod młotek idą:

1. BMK-30 kal. 4,5 boczny naciąg - 420 zł
Karabinek zakupiony od serwisu Koltera, wysłany do Skrzata na tuning około 1,5 roku temu. Wówczas zostało zrobione: polerka elementów spustu, polerka wnętrza cylindra, pierścień prowadzący na tłoku, skrócenie i koronowanie lufy, nowa sprężyna, prowadnice, uszczelki, śruby trzymające złom do opału. Sprężynę udało mi się w międzyczasie zajechać, aktualnie założona oryginalna z Diany 48 z przebiegiem około 1-2 paczki. Na chrono nie przestrzelana. Osada z ryflowaniem, drewno miękkie w stanie średnim (dostałem już w takim stanie), sporo małych wgniotek, jedna większa, ślady 'fabrycznej' szpachli. Chwyt przeszlifowany dla praworęcznego strzelca (oryginał dla mojej graby można z kilofem porównać :P), plany były aby zedrzeć co jest i nałożyć olej. Aby estetycznie karabin wyglądał to koniecznie będzie trzeba to zrobić. Brak otwartych. Śruba imbusowa łącząca cylinder z dźwignia naciągu jest zjechana - dorzucam do dorobienia śrubę z nierdzewki. Na dźwigni naciągu małe ognisko korozji, zrobił się wżer, na lufie dwie ryski, wszystko regularnie smarowane balistolem.
Tarcz nie będzie bo sprzętu nie udało mi się dobrze opanować - trzeba go traktować jako rekreacyjny, spust twardy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Ostatnia obniżka na przedmioty które pozostały, jak nie będzie zainteresowania lecą na ‘znany portal aukcyjny’.
Stan aktualny (ceny z przesyłką):

1. BMK-30 kal. 4,5 – 380 zł
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3698
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

LeniwyTytan pisze:nie chciałbym kupować używanej wiatrówki, ze względu na moje negatywne wcześniejsze doświadczenia.
I moim skromnym zdaniem robisz błąd. Z trzech powodów.
Po pierwsze, kupując nową wiatrówkę w sklepie (sprawdzić, czy nie Cekaus :^) ), kupujesz sprzęt, który, aby działał poprawnie, często wymaga jeszcze dodatkowego dopracowania. Po prostu, producenci wiatrówek z niższych półek wiedzą, że podstawowym kryterium, którym kierują się ich klienci jest cena. Dlatego nie opłaca im się dopracowywać szczegółów, wystarczy, aby sprzęt trafiał w przysłowiowe drzwi od stodoły - początkujący nie zauważy różnicy, a winą za "nietrafianie w czarne" obarczy swoje umiejętności.
Po drugie, nie wiem, jakie i skąd miałeś te negatywne doświadczenia, ale na forach takich jak to, sprzedają ludzie, którzy nie będą ryzykować swojej reputacji w środowisku dla wciśnięcia klientowi bubla. Jak poczytasz ogłoszenia, zobaczysz w opisach te wszystkie "drobne rysy na oksydzie", czy "sprężyna do wymiany, dołączam nową" i inne tego typu uwagi. Tego nie znajdziesz na stronach sklepów, z różnych zresztą względów. Tutaj jest to normalne, co więcej, w razie gdyby jednak coś było ze sprzętem nie tak (np. cena z kosmosu), to społeczność zaraz to wychwyci.
I, last, but not least, sprzęty używane, na takich forach jak to, sprzedawane są zazwyczaj przez ludzi, którzy z nich korzystali, traktowali jako hobby, a nie jako towar, na którym się zarabia. Dlatego trafiają się prawdziwe perełki, w stanie znacznie lepszym niż nówka ze sklepu.
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Panowie BMK ma swoją wagę i to nie zły kloc . Myślę że kolega zapyta jacy ma na myśli zwykłą rekreację . I do tego mało miejsca , więc klikanie na stojaka uprawiane itp z 4 kg może być nie za wesoło .. Nie rozumiem po co gnać człowieka w wielkie koszta markowe lub ciężkie karabinki itd . . Mam kilku znajomych co się napalili na nowe i markowe a sprzęt w kącie stoi . Ja klikam w sezonie około 30 paczek śrutu a wystartowałem od lidera kumpla hehe. To mnie wciągnęło i klikam do dziś pierwszym zakupem Questem . Przebieg ma już ponad 80 paczek i o dziwo się chinka nie rozleciała , lufa prosta i wszystko chodzi jak ta lala . A kupiłem ją za 200 zł a radochy mam co nie miara . Dla mnie do rekreacji bicia puszek do 80 metrów jest wystarczająco celna . Miałem HW 97 i mam na co dzień możliwość pykania z HW 50 czy TX 200 , Slavia 634 - 631 i szczerze mówiąc szkoda by było mi kasy na takie klikanie jakie robię . Jedynie padające sprężyny po 5-8 paczkach jest udręką dla mnie . Wyluzujcie, nie każdy początkujący musi mieć Slavię czy HW dla zabawy i tylko ten zakup wedle was ją gwarantuje hehehe . Jest rekreacja ,potem pasja i rozwijanie jej .Ale przecie najlepiej dozbierać , dozbierać i niech sprzęt w kacie stoi bo na śrut zbrakło hehehe . Taki tam mały żart :). Ja bym rozmyślał na początek nad : crosmanem , hatsanem , tytanem gs 750 i pistoleciku np . cp1 po konkretnym fachowym tuningu . I to by było w sam raz na pierwszą rekreacyjną wiatraczkę za nie wielkie pieniążki bez dużych strat . A jak człek się wciągnie to i na zawodach się pojawi z TX lub HW 100 ale na to jest potrzebny czas :) . A czasem z tym czasem człek kupi a potem nie ma czasu i ... Tak wiec kolego dozbieraj , dozbieraj a czas pokarze . Pozdro .
Awatar użytkownika
Kalin
Posty: 115
Rejestracja: 2010-11-28, 00:27
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Kalin »

tao_tsy pisze:Dla mnie do rekreacji bicia puszek do 80 metrów jest wystarczająco celna .
Aż chcę to zobaczyć :>
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Łomża nie daleko zapraszam na wspólne poklikanie w Gołdapi
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

4 kg do strzelania ze stojaka to za dużo??? Hehe dobre, napisz do tych co walą do tarczy na 10 metrów w matchu z karabinów +5 kg i powiedz żeby odciążyli karabinki. A te 80 z crosa to bym również oblookał. No chyba ze jeden na dziesięć.
Diablik + Waver v10 2-10x38
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Łoł nie wiedziałem ,że to jakiś wielki wyczyn hehe . A co do masy w rekreacji a tarczka to dwie inne bajki .
Awatar użytkownika
Kalin
Posty: 115
Rejestracja: 2010-11-28, 00:27
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Kalin »

Masę już pominąłem :) Dla niektórych mój walther to kloc :D Ale co poradzić dzieki temu jest dobra stabilność. Teraz dla mnie gdy miałem strzelić z CZ200 to nie wiedziałem jak to wziąć :P Po prostu za lekkie nie chce dociskać ręki lata jak głupie i weź tu z tego strzel do tarczy ;)

Zaraz się jeszcze okaże że PCP to badziewie trzeba kupić chinkę i można strzelać i na 100m.
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Nie popadajmy w skrajność . A te 80 m jest do sprawdzenia . Za nie długo wybieram się do Olsztyna na wspólne popykanie z tamtejszą grupą strzelecką i wszystko będzie jasne . A tu coś tez nie możliwego hehe :
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=408 ... c&start=15
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

[quote="LeniwyTytan"]Dzięki za odpowiedzi:)
Natomiast zauważyłem, że w temacie gdzie się witałem, dostałem odpowiedź od Pana Filo, który zamieścił model Tytan GS750. I tutaj chciałbym się dowiedzieć coś więcej o tej wiatrówce oraz czy te 16J energii to rzeczywiście za dużo jak na początek?

A czy na początek Mustang lepszy od wałacha ? Ja tylko stwierdziłem , że przy tej cenie warto dupsko parę razy obić na Mustangu .
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Do wzięcia jest BMK 30 za 380 zł na beżowym. Znacznie lepsza niż tanie wszelkie chińczyki.
BMK 30 to w końcu też tani chińczyk , tylko , że już został doceniony .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Filo pisze:BMK 30 to w końcu też tani chińczyk
... nie :! Jest chińską kopią dobrego karabinka . Podobnie jak BMK40 , BMK20 czy Ruger Air Hawk . Dobre materiały , spora precyzja kopiowania , dobry materiał na dorównanie oryginałowi lub chociażby akceptowalne parametry . Tanie chińczyki , to tanie chińczyki . Spora loteria na jaki egzemplarz się trafi .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Hiszpan63 pisze: Jest chińską kopią dobrego karabinka .
Przemku , to jednak twierdzisz , że to nie jest chińczyk ? Bo dobrze skopiowany , dobrze wykonany i z dobrych materiałów ? :) . Ta BMK-a chodziła w sklepach w cenach od 350 do 700 zł . To był tani chińczyk , czy nie był tani chińczyk ? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Filo pisze:Przemku , to jednak twierdzisz , że to nie jest chińczyk ?
.. przeczytaj uważnie :idea: ... chińczyk i do tego nie najtańszy . Bo nie ważna cena zakupu , a cena końcowa po poprawkach lub przynajmniej wymianie uszczelek na oryginały i parę czarów marów .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)