pomóżcie proszę w wyborze

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

green_thunder pisze:...auta nie kupowałeś ?..
...jakieś 21 razy.... :mrgreen: Ale były to zakupy na ogół udane - po dłuższym sondowaniu rynku i przewaleniu wielu ofert.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
krubar
Posty: 11
Rejestracja: 2013-12-05, 11:44
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: krubar »

Dziękuję za wszystkie porady.
Będę jednak skazany tymczasowo na strikera edge 6,35...
Nie dlatego, że pytam, a potem olewam zdanie bardziej doświadczonych osób, ale przez moje "narwane" podejście do tematów, które mnie interesują.
Zakładając temat nie zaznaczyłem "powiadom mnie o odpowiedzi" i przed południem wchodząc na moją pocztę e-mail stwierdziłem, że nikt nie odpowiedział.... i po krótkiej rozmowie ze sprzedającym kupiłem ten sprzęt. Pociecha jest taka, że przede mną dużo treningu, zdobywania wiedzy i doświadczenia w temacie wiatórwek, więc na jakiś czas wystarczy mi nowy nabytek. Postrzelam sobie na krótszym dystansie, a zawsze za kilka miesięcy i za kilka uzbieranych złotówek mogę pójść o półkę wyżej.
P.S. Dzisiaj w pracy zrobiłem sobie cel do strzelania w postaci odchylanego ramienia z wymiennym celem, które wraca po trafieniu na pozycję wyjściową.
W ciągu kilku dni postaram się zrobić kilka zdjęć, coś wnieść od siebie na forum i przedstawić swój "projekt".
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

No skoro niecierpliwość wybrała za Ciebie,to teraz możesz być "bogatszy" tylko w nowe doświadczenia... a jakie zobaczysz sam :D
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
jimi krewetka
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1082
Rejestracja: 2011-09-02, 21:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: jimi krewetka »

A powiedz mi, czy skusiły Cię te gratisy? Przyznam, że jest tego sporo ;)
Weihrauch HW 97 KT + Delta Optical Titanium 4-16x42 MD, Tanfoglio Witness 1911
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

No niby w gratisy są,tylko zastanawiam się ile szkiełko wytrzyma :/
No ale zawsze są otwarte przyrządy :D
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
krubar
Posty: 11
Rejestracja: 2013-12-05, 11:44
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: krubar »

jimi krewetka pisze:A powiedz mi, czy skusiły Cię te gratisy? Przyznam, że jest tego sporo ;)
Wcale tak dużo ich nie ma:
-luneta miała wpływ na zakup, chociaż zdaję sobie sprawę, że szału nie robi (ok.70-80zł na Alledrogo) a dorzuca ją producent, a nie sprzedający - po prostu jest w zestawie. Tak, jak napisał Michał: "..zastanawiam się ile szkiełko wytrzyma"
-"paczka markowego śrutu" - niewiele to mówi, zobaczymy co przyjdzie
-"zestaw tarcz" - przydatne, ale można też sobie wydrukować
-gwarancja i instrukcja obsługi nie są w moim mniemaniu gratisem, tylko są niezbędne
-"gadżet firmowy"- miły dodatek, ale pod tym hasłem też nie wiadomo co się kryje (długopis, smycz, a może kalendarz??? - niczego wielkiego się nie spodziewam)

A prawda jest też taka, że za gratisy się też płaci. Są wliczone :P
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Ale musisz się spodziewać jednego ,a mianowicie że ta luneta to totalna tandeta i Harnaś rozszarpie ją na dzień dobry jak zdąży bo nie wiem czy zauważyłeś na jakim montażu to siedzi ????Myślę że będzie bida to utrzymać na szynie montażowej.O zerowaniu lunety nie wspomnę.Z tego co wiem Hatsan nigdy do zestawów nie daje lunety.To sprzedawca je dodaję żeby się pozbyć bubli z magazynu.
Nie chcę negować twojego zakupu bo to twoja kasa ale chyba nie był to najmądrzejszy zakup.
Widzę ,że wolisz uczyć się na własnych błędach niż czerpać fachową wiedzę z forum.
Życzę oczywiście udanej zabawy i pociechy z zakupu.I przy pierwszym zerowaniu lunety wejść tabletkę pod język żeby cię szaleństwo nie ogarnęło i lupka nie wylądowała gdzieś w krzakach :mrgreen:
Miałem parę Hatsanów i wiem że nie miłosiernie kopią i lunety byle jakiej tam nie posadzisz. Tylko pancerne lunety i montaże jednoczęściowe z kołkiem stopującym wytrzymują .
Miłej zabawy :mrgreen: :mrgreen:
krubar
Posty: 11
Rejestracja: 2013-12-05, 11:44
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: krubar »

pala30 pisze:Ale musisz się spodziewać jednego ,a mianowicie że ta luneta to totalna tandeta i Harnaś rozszarpie ją na dzień dobry jak zdąży bo nie wiem czy zauważyłeś na jakim montażu to siedzi ????Myślę że będzie bida to utrzymać na szynie montażowej.O zerowaniu lunety nie wspomnę.Z tego co wiem Hatsan nigdy do zestawów nie daje lunety.To sprzedawca je dodaję żeby się pozbyć bubli z magazynu.
Nie chcę negować twojego zakupu bo to twoja kasa ale chyba nie był to najmądrzejszy zakup.
Widzę ,że wolisz uczyć się na własnych błędach niż czerpać fachową wiedzę z forum.
Życzę oczywiście udanej zabawy i pociechy z zakupu.I przy pierwszym zerowaniu lunety wejść tabletkę pod język żeby cię szaleństwo nie ogarnęło i lupka nie wylądowała gdzieś w krzakach :mrgreen:
Miałem parę Hatsanów i wiem że nie miłosiernie kopią i lunety byle jakiej tam nie posadzisz. Tylko pancerne lunety i montaże jednoczęściowe z kołkiem stopującym wytrzymują .
Miłej zabawy :mrgreen: :mrgreen:
Wiadro zimnej wody właśnie się na mnie wylało...
Ale dziękuję za to. Jestem w gorącej wodzie kąpany i po fakcie odczuwam tego skutki... często... :oops:
Ja nie mam ekstremalnych wymagań, czeka mnie jeszcze dużo nauki strzelania, więc mam nadzieję, że na ten moment zakup spełni moje oczekiwania, potem pewnie będę dłubał w temacie głębiej i szukał innych rozwiązań.
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Tu chodzi o to że nie wiem czy będziesz w stanie że tak powiem zsynchronizować wszystkie elementy tego zestawu tak by wszystko grało.
Ja bazując na moim doświadczeniu z karabinkami i lunetami(tanimi za około 100 zł,moje Hatsany rozszarpały chyba ze 4sztuki)obawiam się o twoje zdrowie psychiczne przy zerowaniu.Potem strzelisz 10 razy i albo spadnie luneta z szyny,albo się będzie przesuwać i zero w lunecie będziesz miał tylko w marzeniach niestety.
Dobrze odtłuść frezy zanim zamontujesz montaż z lunetą.Uważaj żeby nie przekręcić śrub w montażu.
Powodzenia z ustawieniem wszystkiego .Najlepiej jakbyś miał kogoś doświadczonego obok siebie który posłuży dobrą rada.
Cienko widzę żywotność tej lunety i montażu.
Co do kubła zimnej wody którą przyjąłeś teraz na klatę to niestety forum jest po to by doradzać ,chwalić się nowymi nabytkami ale również do sprowadzenia nowych początkujących strzelców na ziemię. :lol: :mrgreen:
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Proponuję przed założeniem lunety postrzelać parę razy do jakiejś tarczki z otwartych, zobaczyć skupienie, żeby było do czego odnieść się po założeniu optyki, dystans 10-cio metrowy wystarczy. Tego śrutu z zestawu, choć nie wiem jaki to, lepiej nie testuj, zaopatrz się w jakiś markowy (czyt. droższy), aby mieć pewność. Najlepiej zaokrąglony.
krubar
Posty: 11
Rejestracja: 2013-12-05, 11:44
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: krubar »

pala30 pisze:Tu chodzi o to że nie wiem czy będziesz w stanie że tak powiem zsynchronizować wszystkie elementy tego zestawu tak by wszystko grało.
Ja bazując na moim doświadczeniu z karabinkami i lunetami(tanimi za około 100 zł,moje Hatsany rozszarpały chyba ze 4sztuki)obawiam się o twoje zdrowie psychiczne przy zerowaniu.Potem strzelisz 10 razy i albo spadnie luneta z szyny,albo się będzie przesuwać i zero w lunecie będziesz miał tylko w marzeniach niestety.
Dobrze odtłuść frezy zanim zamontujesz montaż z lunetą.Uważaj żeby nie przekręcić śrub w montażu.
Powodzenia z ustawieniem wszystkiego .Najlepiej jakbyś miał kogoś doświadczonego obok siebie który posłuży dobrą rada.
Cienko widzę żywotność tej lunety i montażu.
Co do kubła zimnej wody którą przyjąłeś teraz na klatę to niestety forum jest po to by doradzać ,chwalić się nowymi nabytkami ale również do sprowadzenia nowych początkujących strzelców na ziemię. :lol: :mrgreen:

Dzisiaj paczka przyszła. Jutro jak mi się uda umówić z kolegą, popróbujemy ustawić lunetkę. Sam się za to nie biorę, bo moje doświadczenie jest zerowe.

Śrut z zestawu to JSB, więc jestem zaskoczony, bo spodziewałem się najtańszego "byleczego" :) Dodatkowo kupiłem sobie 2 paczki H&N - popróbujemy - zobaczymy.
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Powodzenia dacie radę :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Koledzy piszą a Ty czytaj i ucz się. Ja pomimo wieku i kilkunastu lat strzelania dowiedziałem się wielu ciekawostek. Niedawno też miałem podobny problem z wyborem strzeladła ostatecznie padło na HW 97 KT Black, ale to już inna bajka. Uzbieraj kaski i szukaj czegoś po kolegach, satysfakcja gwarantowana.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
krubar
Posty: 11
Rejestracja: 2013-12-05, 11:44
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: krubar »

pala30 pisze:Powodzenia dacie radę :mrgreen: :mrgreen:
No to dzisiaj dopiero podeszliśmy do próby wyzerowania lunetki i d..pa :P
Dobrze, że mamy dużo cierpliwości w sobie...
Miałeś rację Krystian, że ta lunetka na Hatsana się nie nadaje. Było dokładnie tak, jak opisywałeś - mamy już skupienie w celu, kilka strzałów później przenosi się w kosmos :mrgreen: i zabawa zaczyna się od początku. Wystrzelaliśmy ok. 150 szt. EXACTa i daliśmy sobie spokój.
Miał ktoś do czynienia z lunetkami marki SUTTER?
np. http://allegro.pl/luneta-celownicza-sut ... 01647.html

albo może jakieś inne sugestie?
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Nie szkoda Ci kasy i nerwów??? :shock: Kupując gówno - zapłacisz trzykrotnie....aż zrozumiesz. :roll:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42