BROWNING Buck Mark URX

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

KrzychoCO2
Posty: 32
Rejestracja: 2014-03-27, 22:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KrzychoCO2 »

Witam Kolegów,
wystrzeliłem już dobre sto śrutów (Browning Flat Pellets oraz H&N Econ) z Buck Marka.
Wrażenia:
1) spust dość twardy, wymaga przyzwyczajenia;
2) robi więcej hałasu przy strzale niż się spodziewałem :)
3) szczerbinka ma za małe wycięcie (powinna być "głębsza") i trudno się celuje;
4) chwyt bardzo dobry, świetnie leży w ręce;
5) mam wrażenie, jakby trzeba było używać raz większej, raz mniejszej siły do napięcia sprężyny. Nie wiem, czemu tak jest.

Najgorsze jednak - pistolet strzelał od początku mocno w lewo. Musiałem przestawić szczerbinkę praktycznie do końca zakresu regulacji w prawo, aby z grubsza trafiał w środek tarczy. Ale i to nie do końca pomogło.
Takie samo spostrzeżenie poczyniło kilku innych użytkowników Buck Marka z całego świata (Rosja, Kanada, USA). Wygląda mi to na jakąś cechę konstrukcyjną. Może winne jest mocowanie lufy, które ma lekki horyzontalny luz? Widziałem, że niektórzy kombinują z podkładkami, aby to zniwelować. Podobnie tuningują spust, aby miał lepszą kulturę pracy. Proszę zobaczyć tutaj:
http://www.network54.com/Forum/79537/th ... une-Review

Jeszcze pytanie: jaki kolimator polecilibyście do tego pistoletu (szyna Weaver)? Cena do 300 zł, najlepiej z możliwością powiększenia obrazu. Ewentualnie małą miłą lunetkę :)
Dziękuję i pozdrawiam!

KrzychoCO2
Ostatnio zmieniony 2014-05-02, 21:16 przez KrzychoCO2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Skoro jest luz przy mocowaniu lufy to podkładkijak najbardziej wskazane,następnie co do spustu to w wielu pistoletach czy karabinkach spust wymaga poprawki,więc rozebranie wypolerowanie części jak najbardziej wskazane.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
KrzychoCO2
Posty: 32
Rejestracja: 2014-03-27, 22:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KrzychoCO2 »

Dzięki, postrzelam jeszcze trochę z "pudełkowego" i potem może ośmielę się go rozebrać. Ale tylko "może". Coś ma w sobie ten pistolet :lol:
Aha, żeby było jasne - lekko edytowałem poprzedni mój post, po dzisiejszym strzelaniu.
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Ja mogę polecić lunetę do pistoletów http://www.bron.pl/luneta-pistoletowa-w ... x20-czarna mam ją na C2240 i sprawdza się znakomicie.Tylko poszukaj bo można trafić po 150zł.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
KrzychoCO2
Posty: 32
Rejestracja: 2014-03-27, 22:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KrzychoCO2 »

Dzięki za info.
Czy mógłbyś mi przysłać na PW, gdzie znalazłeś za 150 zł... ja szukam od 20 minut i nie udaje mi się :)
Jeszcze jedno - czy wytrzyma ona odrzut sprężynowego pistolca (może niewielki, ale zawsze)?
Pozdro!
KrzychoCO2
KrzychoCO2
Posty: 32
Rejestracja: 2014-03-27, 22:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KrzychoCO2 »

Witam ponownie!

Cóż, pierwszy Buck Mark URX niestety się zepsuł :cry: Z tym egzemplarzem się zatem pożegnałem.
Zdecydowałem się kupić nową sztukę. I tu na starcie problem - spust chodzi tak ciężko, że każdy strzał jest zrywany. Po prostu opór przy ściąganiu jest duży. W poprzednim tak nie było.
Zużyłem ok. 50 śrutów i wyniki są raczej przypadkowe... nie tylko moje, ale i 2 innych strzelców.
Nie chcę odsyłać tego egz., bo poza tym technicznie wydaje się być OK. Mogę na wymianę dostać coś gorszego...

Mając powyższe na względzie, chciałbym rozebrać Buck Marka, umyć go, nasmarować i lekko poprawić spust.

Prośba do Was, a w szczególności do Kolegi Hiszpana63 - pomożecie radą, jak to zrobić?

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
KrzychoCO2
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Bez rozbiórki niewiele da się zrobić . Ja na swojego nie narzekam , chociaż spust jest nadal twardy. Pistolet wypluł już z wiadro śrutu i ma się dobrze . Ale od samego początku sugerowałem , że nie jest to jakaś pancerna konstrukcja. Za te pieniądze zwykły odstresowacz i tyle .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
KrzychoCO2
Posty: 32
Rejestracja: 2014-03-27, 22:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KrzychoCO2 »

Zgadzam się z każdym zdaniem.
Rozbiórka jest konieczna i to właśnie do tej czynności proszę o pomoc.
Czy na etapie dekompozycji :mrgreen: powinienem już na coś zwracać szczególną uwagę (oprócz niegubienia części :) )?
KrzychoCO2
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Rysuj sobie lub układaj części tak , byś wiedział które trzpienie wylazły z danego otworu . I nic na siłę . To miękki materiał i dużo plastiku . Nie uszkodź uszczelki . Rozwierć też otwór na końcu lufy (plastikowa osłona )
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
KrzychoCO2
Posty: 32
Rejestracja: 2014-03-27, 22:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KrzychoCO2 »

Szanowni Koledzy,
z dziką radością informuję, że udało mi się rozebrać, nasmarować i złożyć Browninga Buck Marka URX :mrgreen:
Nie zostały mi żadne części i chyba niczego nie zepsułem. Pistolet działa teraz bardziej płynnie, przyjemnie, nieco ciszej, poprawiła się praca spustu.
Ależ mam satysfakcję!!! :mrgreen:

Czynności:
- rozbiórka;
- ocena techniczna (brak większych zadziorów, połamanych części :lol: , wiórów etc.);
- mycie w benzynie ekstrakcyjnej;
- smarowanie całości smarem molibdenowym do przegubów;
- leciutkie podciągnięcie papierem ściernym miejsca zaczepu spustu i tłoka (tylko kosmetyczne, w celu usunięcia mikrozadziora);
- złożenie całości.

W tym miejscu chciałbym gorąco podziękować mojemu Tacie, który pomagał mi podczas całego procesu. Bez Niego w kilku momentach straciłbym cierpliwość, wpadł w lekką panikę, a może nawet - jak mówi moja Mama - zaczął "kurwować".

Serdecznie dziękuję Hiszpanowi63 za bardzo cenne rady, udzielone poprzez forum oraz telefonicznie (tak, tylni "korek" jest od góry trzymany m.in. przez taki mały bolec/pin - jak zawsze miał Pan rację) a także za zdjęcia rozebranego pistoletu, które bardzo pomogły.

Gdyby ktoś z Kolegów był zainteresowany Buck Markiem, służę doświadczeniem i bogatą dokumentacją fotograficzną ww. procesu :D

Pozdrawiam!
KrzychoCO2
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

KrzychoCO2 pisze:z dziką radością informuję,
KrzychoCO2 pisze:mam satysfakcję!!! :mrgreen:
... czyż nie o to , w tym wszystkim właśnie chodzi ??? ... włożony trud , nerwy , frustracja , a potem właśnie satysfakcja .. :D

... miłego użytkowania ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
KrzychoCO2
Posty: 32
Rejestracja: 2014-03-27, 22:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KrzychoCO2 »

Nie mogę się nie zgodzić... i raz jeszcze dziękuję! :mrgreen:

Pozdrawiam!
KrzychoCO2
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

Odgrzeję troszeczkę kotleta, wywołany do tablicy na PW.
Mam nadzieję Przemku że wybaczysz, ale zapytany , pozwolę sobie wnieść kilka słów do tematu.

O pistolecie tak naprawdę już wszystko napisał Przemek.
Lekki, wygodny i przyjemny w kontakcie pistolet rekreacyjny, o umiarkowanej energii, na 6 m to i w tarczę da się dosyć celnie.

W prawdzie pistolet ten jest oblegany w domu przez Panią.
Postanowiłem jednak pokusić się o mały test Śrutów.

W prawdzie tarczki strzelane z pozycji stojącej jedną ręką bez podpórki (chłopaki mi wczoraj wjechali na ambicje w temacie o Dianie :) ) , ale na poszczególnych tarczach widać różnice.

To do it !! ;)

Zestaw testowy

Obrazek


Tak to wygląda energetycznie (Dwie niedziele wstecz) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Odskoki spowodowane ewidentnymi błędami strzelca oznaczyłem, aby nie ćmiły obrazu możliwości śrutu/lufy.

H&N Sport (Dawny Glatt)

Obrazek

Norica Match
Obrazek

Geco
Obrazek

JSB TARGET
Obrazek

JSB MATCH
Obrazek

GAMO Pro Match
Obrazek


Dzięki.
Pozdrawiam.
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX