Crosman Remington Vantage

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Crosman wadcutter (jak i każdy inny płaski), nie nadaje się właściwie do strzelań na dystansie większym, niż 20 m. Jeśli musi być crosman, to pointed (zaokrąglony, ale nie szpic).
XKaroll
Posty: 417
Rejestracja: 2013-02-15, 21:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: XKaroll »

Mam gamo hunter 440 , miałem crosman remington summit .
Według moich testów gamo jest celniejszy i lepiej wykonany , a crosman ma niewiele gorsze wyniki. Zdecydowanym minusem jest możliwość rozwalenia optyki przez summita.
Gamo Hunter 440 + DOC 3-9x40
Crosman 2240 custom + BSA S4x32
Dan Wesson 8
Start 2
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

W pierwszej kolejności weź pod uwagę radę Przemka skróć sprężyne i splanuj końce,następnie weź pod uwagę radę Roberta śrut szczerze godny polecenia ,nie raz testy z jego udziałem były pokazywane na forum .A jeśli zdecydujesz się na porady Przemka to uszkodzenie optyki nie grozi,mam summita i oryginal posłał jedno szkiełko w wieczne spoczywanie,ale po planowaniu i założeniu przekładek gumowych i zabiegach kosmetycznych to nie ten karabinek.Aaa i nie wymaga rejestracji na policji,jak to w oryginale zazwyczaj serwują. :D
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Misiek
Posty: 5
Rejestracja: 2013-04-07, 07:28
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Misiek »

Na początek chcę podziękować za wasze rady. Zastosowałem się do wszystkich, (uciąłem sprężynę o 1,5 zwoju, wywaliłem przednią prowadnicę tłoka - ten metalowy kapelusz-, założyłem gumową przekładkę z tyłu, Śrut JSB Exact Diabolo).
Ale przekombinowałem gumową przekładkę wsadziłem zaraz za sprężyną a w miejsce "metaloewego kapelusza" włożyłem teflonowy. Pierwsze napięcie sprężyny i nie chce się zapiąć, drugie - udało się, i zacząłem strzelać, byłem zachwycony, kopniak dużo mniejszy, bez brzęczenia - paczka śrutu- i dziś po kolejnym strzale słyszę brzęk sprężyny. Po powrocie do domu rozebrałem sprzęt i niestety - pęknięta sprężyna w dwóch miejscach od tyłu. Pierwsze pęknięcie 1.5 zwoju a drugie to już 6. Teflonowy kapelusz też pęknięty - niestety nie wytrzymał.
Chcę prosić o podpowiedź, gdzie kupić sprężynę i jaką, czy może pewniej będzie wysłać sprzęt do CEKAUSA?
Remington Vantage 4,5mm + pp 3-12x42 AO
Slavia 630 + cp 4x32
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Kup sobie sprężynę od Hatsana 55-95 ... skróć do napięcia wstępnego poniżej 10mm . Ponieważ są różne , to może się okazać , że nie trzeba nic ciąć . Fajnie jak sprężynę uda się dobrać do tej metalowej prowadnicy . Działa to długo i nic nie pęknie . Wcale nie musi być z ertalitu , byle odpowiednio dopasowana .

I zmień uszczelkę tłoka na oryginał Slavia lub TX :idea: ... daj dłuższą śrubkę do regulacji spustu (wtedy dopiero zaczyna działać )

... a do Cekausu nie wysyłaj ... niemożliwe , żeby na wiatrówkach znali się nurkowie , medycy czy emerytowani wojskowi ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
jimi krewetka
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1082
Rejestracja: 2011-09-02, 21:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: jimi krewetka »

Hiszpan63 pisze:... niemożliwe , żeby na wiatrówkach znali się nurkowie , medycy czy emerytowani wojskowi ...
:)
mało nie spadłem z krzesła :)
Weihrauch HW 97 KT + Delta Optical Titanium 4-16x42 MD, Tanfoglio Witness 1911
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Pozytywna samokrytyka, jest zawsze mile widziana.... :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Co do sprężyn omijaj allegro , tam wszystkie oryginalne ( oteva , szwedzki drut itd. ) a padają po paru paczkach . Miałem takie trzy i nie warto se głowy zawracać . Pewna sprężyna to : Alchemik , DoktorPio i Cekaus. Ja obecnie mam od DoktoraPio o wymiarach : zew. 19.4 mm , wew. 13 mm i 34 zwoje . Ale do takowej sprężyny niestety trzeba dorabiać nową prowadnicę i skracać sprężynę co by nie było ponad limit . Na tej sprężynie trzaskam około czwartą paczkę i zero ubytków w J . Najbardziej stabilna jaka miałem .
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
Hiszpan63 pisze:... a do Cekausu nie wysyłaj ... niemożliwe , żeby na wiatrówkach znali się nurkowie , medycy czy emerytowa
Przemku => mam u Ciebie darmowe ! czyszczenie ekranu w laptopie ;)
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Misiek
Posty: 5
Rejestracja: 2013-04-07, 07:28
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Misiek »

Z ciekawości napisałem dziś do "militaria pl." - w sprawie oryginalnej sprężyny do mojego vantage-a
a oto odpowiedź: "Koszt sprężyny to 70pln + 9,99 pln wysyłka" - czy warto?
Ale raczej zrobię tak jak poradził Hiszpan63, i zamówię to http://kolba.pl/sprezyna-do-wiatrowki-h ... -p636.html
chyba z kolby będzie ok?
Remington Vantage 4,5mm + pp 3-12x42 AO
Slavia 630 + cp 4x32