Jaki karabin w cenie 700 - 2500

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

pmarek3
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 469
Rejestracja: 2010-11-07, 21:12
Lokalizacja: Okęcie

Post autor: pmarek3 »

krzyzakov pisze:taką mam szczelniczkę
To musi być przyjemne takie szcze lanie na tak dużej strzelnicy.
Marek
BSA Supersport Zoraki HP01 i inne
AA PS SpetzUltra
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Na tej strzelnicy w zeszłym roku odbywały sie mistrzostwa polski w HFT i miałem przyjemność postrzelać tam.
Diablik + Waver v10 2-10x38
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

krzyzakov pisze:
JesperKyd pisze:Jesteś pewien że PCP to właśnie to czego chcesz?
Pewnie, że nie jestem, bo mi zasiewacie wątpliwości.
Czy PCP oprócz konieczności targania butli sprawiają jakieś problemy?
Tak, trzymasz bombę pod łóżkiem, ponoć bezpieczną. :lol:

A poważnie to co chcesz z tym karabinkiem robić? Startować w zawodach w niedługim czasie? Jakich? Jak już będziesz wiedział, to popatrz na wyniki i z czego strzelali ci, którym udało się coś wystrzelać. Potem się przymierz do tych karabinków i zobaczysz, który pasuje.
Drugi sposób, nie dziel włosa na czworo, kup co ci się podoba i strzelaj, po pewnym czasie i tak będziesz zmieniał. :-)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

A ile strzałów "musisz" oddać za jednym posiedzeniem :? Bo ja jeszcze nigdy nie ciągałem ze sobą butli na żadne zawody, ani strzelanie rekreacyjne....może szukaj karabinka z pojemnym kartuszem. :roll:

P.S. Mnie wystarczy 150 przemyślanych śrutów, a jeszcze zostaje sporo powietrza...albo wersja: dwa kartusze wykręcane.
Ostatnio zmieniony 2012-06-18, 22:46 przez Cortez, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Cortez pisze:A ile strzałów "musisz" oddać za jednym posiedzeniem :? Bo ja jeszcze nigdy nie ciągałem ze sobą butli na żadne zawody, ani strzelanie rekreacyjne....może szukaj karabinka z pojemnym kartuszem. :roll:

P.S. Mnie wystarczy 150 przemyślanych śrutów, a jeszcze zostaje sporo powietrza...
Piotrze, ja na Bemowie S400 raz to muszę zatankować, ale to przez magazynek :mrgreen:
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

AdamWawa pisze:.. S400 raz to muszę zatankować, ale to przez magazynek :mrgreen:
Dlatego magazynek odstawiłem. :P Poza tym mamy trochę inne kartusze...
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

Hihi, ile byś nie miał wiaterku to i tak zawsze za mało będzie :P Ja raz "wydoiłem" R-10, potem Mk4 (obie były pełne) i jeszcze na koniec strzelałem z PSa :) ...no taką "melodię" do strzelania wtedy miałem...
Żeby wybrać karabinek, który będzie pasował, to trzeba się przymierzyć do różnych. Najlepiej na strzelnicy - trzebaby się umówić z jakimiś strzelcami z okolicy i popróbować. Mamy tutaj koleżankę, która koniecznie chciała z ProSporta strzelać, a po wizycie na strzelnicy i postrzelaniu z różnych wiatrówek wybrała s400 na początek. I wcale nie przestraszyła się i butli i ładowania....
Masz fajną strzelnicę "pod nosem", tam na pewno jakieś grupy strzelają - przejdź się i pogadaj, przymierz się do różnych sprzętów.
orzeszki....koniecznie :)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Strzela tam i Grisza i TZ tak że jest do kogo się odezwać co by sprzęty pomacać.
Diablik + Waver v10 2-10x38
krzyzakov
Posty: 7
Rejestracja: 2012-06-16, 14:35
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: krzyzakov »

witeg pisze:Hm.... ale może by poczekać z poradami, aż kolega określi się odnośnie konkurencji w której chce rywalizować? ( i znów przyznaję rację Hiszpanowi :( )
Kolega chciał postrzelać do jakichś sylwetek, ale przedwczoraj się sprawdził z pomocą CZ znajomego i mu cycki opadły.
Skupienie godne alkoholika po 3 dniach odstawienia. Tarcz nawet nie pokażę, bo kiedyś dzieci znajdą w sieci...
Starość - nie radość. A 20 lat temu tłukłem wszystko w punkt.

Ale sprzęt już znalazłem i będę ćwiczył:

HW97K + DOT 4x16 MD

Dziękuję wszystkim za odzew!
krzyzakov
Posty: 7
Rejestracja: 2012-06-16, 14:35
Lokalizacja: Skierniewice

Tarcze

Post autor: krzyzakov »

Pierwsze strzelanie z nowego sprzętu. Pozycja klęcząca, serie po 5 strzałów, 9,3m.
Edit: oczywiście postawa, a nie pozycja;>
https://picasaweb.google.com/1045756188 ... 3508281682

Lunety nie ruszałem, nie wiem jak była zerowana, jak będę miał dostęp do hali, to sprawdzę trajektorię. Ten odskok w pierwszej serii to czwarty strzał, nic się nie działo. Dostałem śrut wysmarowany napierem i nieraz zaśmierdzi po strzale, ale nie przy tym odskoku.
Zajebiście się z tej wiatrówki strzela, ma kopa, ale jest bardziej celnie, jak się jej da sporo luzu.

PS
Brakuje mi jakieś 0.5cm wysokości baki. Mam w komplecie regulowana stopkę (jeszcze nie założoną). Da się to załatwić stopką, czy lepiej nakleić jakąś piankę? Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-06-26, 17:37 przez krzyzakov, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

krzyzakov pisze:Lunety nie ruszałem, nie wiem jak była zerowana,
... optykę masz wyzerowaną na 25m .. ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

No, niestety - muszę zgodzić się z Hiszpanem :/ ...gdy zerowałem na "-1" w/g jego wskazówek na 6 metrach wyglądało tak samo... ;)
krzyzakov
Posty: 7
Rejestracja: 2012-06-16, 14:35
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: krzyzakov »

maximus pisze:Strzela tam i Grisza i TZ tak że jest do kogo się odezwać co by sprzęty pomacać.
Nie znalazłem w panelu użytkowników. Chętnie bym się zgadał i poprosił o wskazówki, bo z pewnością robię kupę błędów, które później będzie trudno wykorzenić...
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

krzyzakov pisze:
maximus pisze:Strzela tam i Grisza i TZ tak że jest do kogo się odezwać co by sprzęty pomacać.
Nie znalazłem w panelu użytkowników. Chętnie bym się zgadał i poprosił o wskazówki, bo z pewnością robię kupę błędów, które później będzie trudno wykorzenić...

...tych strzelców znajdziesz na iwebie...(beżowe)
Awatar użytkownika
blind1
Posty: 361
Rejestracja: 2011-04-16, 17:32
Lokalizacja: Nowodwory

Post autor: blind1 »

maximus pisze:Strzela tam i Grisza i TZ tak że jest do kogo się odezwać co by sprzęty pomacać.
Nie koniecznie, zarówno Grisza jak i TZ strzelają FT. Trochę nie ta liga (inne karabinki o optyce nie wspomnę). ;)