Slavia 631 Lux - tuning

Można wpisywać tu rady które przydadzą sie nowym posiadaczom wiatrówek. Rady związane z użytkowaniem wiatrówki jak również z bezpieczeństwem podczas strzelania.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

leczyk pisze:czyli kolejna próba zrobienia ze Slavii "armaty" zakonczyła sie fiaskiem;p
... bo nie ma ku temu , żadnego logicznego i praktycznego uzasadnienia. Chcesz "szmocy" kup Hatsana ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
leczyk
Posty: 17
Rejestracja: 2012-05-15, 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: leczyk »

oczywiscie ze nie mam;)
jak tylko uda mi sie w miare wyzerowac lunetke jutro na 25m bede zadowolony i zaden tunning nie bedzie mi potrzebny
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Mając sprawny celownik, 7 fabrycznych żuli na pokładzie i po mniej więcej 50 paczkach (niektórym potrzeba 5, innym i 100 mało) śrutu będziesz potrzebował ze 2-4 strzały. Na początku staraj się trafiać w jedno miejsce, niekoniecznie nawet to, w które celujesz, jak już to miejsce będziesz mógł zlokalizować ;-) zdecydowanie łatwiej będzie wyzerować celownik, trafić w coś, czy zawody wygrać.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

leczyk pisze:Oczywiście że nie mam ;)
Jak tylko uda mi się w miarę wyzerować lunetkę jutro na 25m będę zadowolony i żaden tuning nie będzie mi potrzebny
Dawno, dawno temu, rywalizowali ze sobą 'rycerze wiatrowi' ze swoimi plujkami o zawrotnej 'olimpijskiej' mocy 7,5 niebiańskich Joulianów.
Nie straszne im były porywy wiatru, ogromniaste krople deszczu, wyrastające chaszcze traw.
Rycerze owi dzięki ciągłym ćwiczeniom swej sztuki, udowadniali że nie szmoc, a opanowanie, pewność ręki i oka, pomagają w 'polowaniu' na metalowego zwierza.

Także kolego nie goń za 'ciemną stroną szmocy', dmuchawki o niskiej energii są równie wdzięczne w użytkowaniu.

Po za tym owi rycerze oprócz wiedzy strzeleckiej, posiedli również wiedzę w posługiwaniu się językiem ojczystym 8-)

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

SlaweQ pisze: nie szmoc, a opanowanie, pewność ręki i oka, pomagają w 'polowaniu' na metalowego zwierza.
Na początku to jest nie do pojęcia, ale z czasem się do tego dorasta, podobnie jak do tego, że lupka na wiatrówkę rekreacyjną nie musi być 3-103x99 AO MO PKO KGB... i inne takie :mrgreen: .
Wiatrówki różne