Wiatrówka za 600-700zł

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

JesperKyd pisze:Może tak sami wymienicie swoje sprzęty na wiosła od pepików!
Ja chętnie ... bez żenady ... świadomie i z premedytacją ...


Z ilu Slavi i z ilu Hatsanów strzelaliście , że stawiacie Hatsana na piedestale ??? Ile z nich naprawialiście i tuningowaliscie , a w końcu z ilu wystrzelaliście odpowiedni wynik (nie o zawodach mówię) ?? Bo ja z kilkudziesieciu obu marek , we wszystkich możliwych konfiguracjach puudelkowo-tuningowych , starszych i nowych wersji ... :P

Hatsan może się podobać , może dać poczucie trzymania prawdziwego "karabina" , ale do Slawii nawet pudełkowej to mu zawsze będzie daleko :P i nie zmieni tego nawet ta badziewna podróba spustu CD ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Generalnie mi to lotto - ale niech green to przeczyta... :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
warchlaq
Posty: 60
Rejestracja: 2009-06-14, 09:12
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: warchlaq »

Dozbieraj do slavi...
Daystate MK3 .22, Theoben RAPID MK II .22, Hatsan 125 .22, Tikka T3 Varmint 223REM, CZ550 FS 308Win i starczy :)

http://airgun-hunting.pl
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Cortez pisze:ale niech green to przeczyta...
.... :?
Cortez pisze:Generalnie mi to lotto
... :roll:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

JesperKyd pisze:Może tak sami wymienicie swoje sprzęty na wiosła od pepików!
Za późno od dawna mam 631 i jestem super zadowolony, ale chyba pomału przychodzi czas na zmiany. I ja osobiście nigdy nie zmienił bym jej na Hatsana. Dla czego? Bo nie i już! :mrgreen: . Jedyny hatsan, który ujdzie w tłumie to 95, ale na resztę nawet nie patrzę.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Hiszpan63 pisze:
Cortez pisze:ale niech green to przeczyta...
.... :?
Cortez pisze:Generalnie mi to lotto
... :roll:
Wyjaśniam: nie jestem fanem sprężyn, bo ten etap już przerabiałem. Natomiast znam zdanie Roberta na temat Slavki i Harnasia. No cóż....w tym przedziale cenowym nowych karabinków, wybór niewielki. Gdyby tak Diany i Besy tańsze były.... ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Cortez pisze:Wyjaśniam: nie jestem fanem sprężyn, bo ten etap już przerabiałem. Natomiast znam zdanie Roberta na temat Slavki i Harnasia. No cóż....w tym przedziale cenowym nowych karabinków, wybór niewielki. Gdyby tak Diany i Besy tańsze były....
To jeszcze raz :roll: ... zdanie Roberta o Slavii pomijam ... sam kiedyś napisałem , że paskudna ci ona i tyle ... tyle .... że celna , przyjazna użytkownkowi , uniwersalna (można tarczowo , rekreacyjne , z predyspozycjami pod zawody) Duża dostępność części i prosta w obsłudze ... legendarne usterki slaviove bodaj nigdy nie wystąpiły jednocześnie w jednym egzemplarzu więc ... strachy na lachy :P

Niestety o Hatsanie nie można tego powiedzieć. Nie twierdzę , że nie trafi się dobry egzemplarz , ale z dwojga propozycji , to niestety Slavia ma przewagę przyjazności dla strzelca ... a podobanie się ??? Każdemu wg potrzeb ... "dowódcy papier , a grającemu ... harmonię" ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

Szanowni adwersarze...a czy przypadkiem nie zapomnieliście o opiewanej na rozlicznych :P forach QB 36-1 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tanio....i podono :? klękajcie narody ;)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

januszrg pisze:Szanowni adwersarze...a czy przypadkiem nie zapomnieliście o opiewanej na rozlicznych :P forach QB 36-1 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tanio....i podono :? klękajcie narody ;)
Ale jak wIadomo , to tylko jeden / jedyny egzemplarz kolekcjonerski :roll: , niestety nie do sprzedania poniżej wartości nowej HW97 ... :! :mrgreen: :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

O tak,tak ale nie zagląda tu za często fachura od tych sprzętów tak że nie ma się kogo poradzić. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Diablik + Waver v10 2-10x38
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

Ciiii.... nie wywołujcie wilka z lasu.... chociaż, to już po Świętach i przepustki się skończyły :P
orzeszki....koniecznie :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

No dobra, jestem ;)
Mantry nie znoszę i to sedno sprawy...wiosło jest celne, ale nic poza tym...
Nie bardzo rozumiem, czemu nowy Kolega boi się przyzwoitej używki z któregoś forum :shock:

Ponieważ jestem po 17-to godzinnej wachcie, to na razie na tyle, siły nie mam...
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Slavia jest celna, lecz osada do niej to tylko dopasowany custom co zwiększy znacznie koszt i tak już za dużej imho ceny.
Wspomnę także Iż'a 61 jako jedyny w swoim rodzaju sprzęt do rekreacji, po strzelaniu z którego ma się zawsze uśmiech na gębie. :)
A patrząc na górną granicę 700 zł, zaczepiamy głową o górną półkę.
7.5 Joul'owe małe HW 30 oraz Dianę 240. Sprzęty znacznie lepsze od Slavki 631 o której myśli Błażej.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
woytan

Post autor: woytan »

Hiszpan63 pisze:
Cortez pisze: strachy na lachy :P
:mrgreen:

PS
O sprężynach mało co wiem ale wciąż się uczę.... :P
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Błażej teraz rozumiesz o co chodziło mi z tymi brunetkami i blondynkami? :lol:
W zasadzie każdy z wymienianych karabinków jest niezły na początek, jak strzelanie się spodoba i tak będziesz zmieniał. Slavię chyba najszybciej można sprzedać i stosunkowo niewiele na niej stracić, przy używanej jest szansa odsprzedania w tej samej cenie. Jeśli ja bym był na twoim miejscu posłuchałbym pewnie rady Hiszpana z innego wątku:
To ja Ci powiem tak : ... jest na rynku stary/nowy model karabinka . Crosman Vantage. Jest to kopia Gamo Huntera 440 , o dziwo bardzo przyzwoicie wykonana , z niezłą gwintowaną lufą . Obecna cena , to 329 zł. Macałem , oglądałem , twierdzę , że materiały przyzwoite , ładna oksyda i sympatyczne drewienko.
Albo polował na używkę - Diana, HW, BSA, Gamo.