Celne strzelanie na 80m - 100m

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

_GrAz_
Posty: 34
Rejestracja: 2012-03-26, 19:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: _GrAz_ »

W limicie było by fajnie, ale gdyby to był właśnie 5,5 i przekraczał limit to rejestracje jak najbardziej dopuszczam.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

_GrAz_ pisze:W limicie było by fajnie, ale gdyby to był właśnie 5,5 i przekraczał limit to rejestracje jak najbardziej dopuszczam.
Rejestracja , rejestracją ... tylko czy masz gdzie strzelać ?? ... blisko ?? ... wygodnie ?? .. tanio ?? ... z osią minimum 100-150 m ??
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
piotrpek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 519
Rejestracja: 2008-02-05, 19:18
Lokalizacja: Wrocław okolice

Post autor: piotrpek »

_GrAz_ pisze:N...mam sharpa i na 40m ma taki opad że muszę celować dużo wyżej by trafić w to 5zł...
Jak tak piszesz to znaczy że nie masz pojęcia o czym piszesz - zacznij najpierw od teorii strzału.

Chcesz być snajper to trafiaj w łepek szpilki z 10m - nie będziesz miał problemu ze sprzętem.
Czyli zamiast zwiększać odległość zmniejsz wielkość celu :mrgreen:
Będziesz trafiał - poczekaj na wietrzną pogodę i wtedy spróbuj :mrgreen:


A w ogóle to w dziwnym kierunku prowadzisz. Tak bardzo zależy Ci na odległości. Do czego tak właściwie chcesz strzelać?
Crosman 3576, 2xŁucznik KL.170, PRO77, Lider S-9, Sharp Innova 1210+Delta 3-9x40
_GrAz_
Posty: 34
Rejestracja: 2012-03-26, 19:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: _GrAz_ »

Tak mam na tyle prywatnego gruntu gdzie kiedyś był wydobywany piach by sobie móc tak strzelać. Uprzedzając następne pytania strzelając w dziurze w ziemi na terenie ogrodzonym nie zagrażam nikomu.

Ile można strzelać do papierosów, zapałek czy szpilek z odległości 10m? To się nudzi. Pytasz dlaczego na odległości odpowiedź jest prosta im większa odległość tym więcej czynników oddziałuje, pomyśl że siedząc w jednym miejscu masz tarcze co 10m na odległości 100m to całkiem inne strzelanie, sam spróbuj jeśli masz ku temu możliwości co innego gdy ktoś nie ma możliwości ale skoro mam gdzie to dlaczego nie wykorzystać.
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

FAC-kiem możesz strzelać TYLKO na koncesjonowanej strzelnicy, nawet na swoim polu mającym 100ha nie możesz strzelać!
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

_GrAz_ pisze:Tak mam na tyle prywatnego gruntu gdzie kiedyś był wydobywany piach by sobie móc tak strzelać. Uprzedzając następne pytania strzelając w dziurze w ziemi na terenie ogrodzonym nie zagrażam nikomu.
To jednak nie do końca wiesz o czym piszesz :/ ....
_GrAz_ pisze:Ile można strzelać do papierosów, zapałek czy szpilek z odległości 10m?
.... zacznij strzelać z 20 , 30 , a nawet z 50m. Dam sobie głowę uciąć , że długo, dlugo nie będziesz powtarzalny .... Jakie skupienie osiagasz na dystansie 10m , 20m , 50m ??
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
_GrAz_
Posty: 34
Rejestracja: 2012-03-26, 19:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: _GrAz_ »

AdamWawa pisze:FAC-kiem możesz strzelać TYLKO na koncesjonowanej strzelnicy, nawet na swoim polu mającym 100ha nie możesz strzelać!
No to przynajmniej jedna osoba konkretnie napisała że to nie jest u nas możliwe, dlatego tez najpierw napisałem temat ale cóż temat można zamknąć.


Hiszpan63
Jeśli chodzi o powtarzalność związane z trzymaniem wiatrówki to pewnie powtarzalność by Cię zdziwiła. A co do niego samego zależny gdzie, jaka pogoda, jaki śrut, ile spałem itp.. chcesz precyzyjną odpowiedź pytaj precyzyjnie.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

_GrAz_ pisze:Hiszpan63
Jeśli chodzi o powtarzalność związane z trzymaniem wiatrówki to pewnie powtarzalność by Cię zdziwiła. A co do niego samego zależny gdzie, jaka pogoda, jaki śrut, ile spałem itp.. chcesz precyzyjną odpowiedź pytaj precyzyjnie.
Hmm ... zadałem bardzo precyzyjne pytanie .... bo nie interesuje mnie ile i jak sypiasz i przy jakiej pogodzie strzelasz :/ Mówiąc o powtarzalności , miałem na myśli ile razy z rzędu jesteś w stanie w tą szpilkę trafić , a nie jak powtarzalnie trzymasz karabinek :mrgreen: ... swoją drogą niewiele w strzelectwie rzeczy mnie dziwi ... :P

Zatem precyzyjnie dla Ciebie :! : .. jakie skupienie osiagasz ze swojego karabinka na dystansie 10 , 20 , 50 m , kiedy jesteś : wyspany , najedzony , nieprzepracowany , masz dobre samopoczucie , humor , za oknem świeci słońce , ale nie jest za gorąco , nie wieje , nigdzie się nie śpieszysz , masz odpowiednie tarcze i nikt Ci nie przeszkadza ... itp. :? :? :?
Ostatnio zmieniony 2012-03-27, 19:46 przez Hiszpan63, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

_GrAz_ pisze:No to przynajmniej jedna osoba konkretnie napisała że to nie jest u nas możliwe
Koledzy sugerują Ci to już jakiś czas.

Jeśli dysponujesz taką kwota, zainwestuj w dobry karabinek, np maczowy, i zacznij strzelać do odpowiednio małych celi na 50 m. Będziesz miał wtedy jakieś wyobrażenie, jak strzela się z odpowiednio mocniejszego sprzętu na te 100 m (opad, wiatr, błędy strzelca, wpływ rodzaju śrutu). A przy okazji będziesz mógł strzelać na własnym terenie, a nie szukać nie wiadomo gdzie osi 100 żeby popykać z żarłocznego na powietrze FAC'a
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Ja też mam jedno pytanie z jakich pozycji konkretnie ma Kolega taką powtarzalność :?
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
_GrAz_
Posty: 34
Rejestracja: 2012-03-26, 19:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: _GrAz_ »

Hiszpan63, Jeśli już mnie nie męczy dmuchanie na 10m pierwsze 10 strzałów raczej nie trafi się nie trafić w łebek zapałki na 20m jest toś średnica 50 groszowej monety, na 30m około średnicy paczki śrutu. naturalnie na te 10 strzałów czasem trafi się jakiś który znacznie opuści zamierzony cel.

Walend,

Na pewno robi błędy choć trener nie twierdził był robił ich wiele ale ty było jakieś 7 lat temu więc mogło się wiele zmienić tym bardziej że strzelam z młotka. Nie wiem czy dobrze rozumiem ale maczowy to chyba był na krótkie dystanse, 10m więc to chyba ma się dość pesymistycznie do strzału na 50?


Strzelam tylko leżąc, leniwy jestem :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

_GrAz_ pisze:Nie wiem czy dobrze rozumiem ale maczowy to chyba był na krótkie dystanse, 10m więc to chyba ma się dość pesymistycznie do strzału na 50?
No , ja jestem takim pesymistycznym optymistą , strzelającym z matchowego karabinu 7,5J, machowym , płaskim śrutem na 50m do ... np. śrutu kal.4,5 mm :P Że wspomnę , iż sam nie jestem i kilka takich jednostek w podobny sposob wykorzystują Koledzy z naszego forum .... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

_GrAz_ pisze:Nie wiem czy dobrze rozumiem ale maczowy to chyba był na krótkie dystanse, 10m więc to chyba ma się dość pesymistycznie do strzału na 50?
To tak samo optymistyczne jak strzelanie choćby z FAC'a na 100 m :P

Przy normalnych warunkach (znaczy bez silnego wiatru) z niecałych 8 J da się strzelać na te 50 m, co można na Bemowie nieraz zaobserwować. Strzelam zwykle ze stojącej i muszę powiedzieć że np z LGR'a nie miałem większych problemów by trafić kapsel od butelki leżący na końcowej belce, a jakimś wybitnym strzelcem nie jestem.
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Walend pisze:a jakimś wybitnym strzelcem nie jestem.
:shock: :shock: ... jesteś , jesteś .. :evil:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Rafał, toś skromnością sypnął :mrgreen: Chłopaki jak coś to mam jeszcze ten śrut, którym trafić się nie da :mrgreen:
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.