Pomóżcie wybrać którą z pięciu

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Gamo kolego odpuść sobie od razu.Mieliśmy z nim do czynienia ostatnio na strzelnicy w DG.Goście przywieźli nówkę ze sklepu z optyką Walthera .Zestaw nie nadawał się do niczego chodź kosztował 1100 zł!!!Wyzerowanie dobre lunety na tym karabinku graniczy z cudem bo sieje jak mu się podoba.Co do Hatsanów tak jak kolega wyżej pisał najlepszym z ich stajni w stosunku ceny do jakości jest model 55,wszystkie powyżej 100 to moim zdaniem strasznie ciężkie i kopiące karabinki wychodzące ponad nasz polski limit.Stara poczciwa Slawka tez nie jest żadnym cudem aczkolwiek strzełalem z takowych i są poprawnymi karabinkami.Wembley to Angielskie karabinki teoretycznie z wyższej półki niż reszta.Moim zdaniem twój wybór powinien paść na Hatsana mocne i dość celne karabinki które można zakupić w Cekausie już po alchemizacji co stawia je na samym szczycie wymienionych karabinków przez ciebie.Za duża moc nie jest wskazana do celnych strzałów,nie którym karabinkom ujmuję się delikatnie mocy by przestały wierzgać jak ogiery i poprawić kulturę strzału.Wspomnę Ci jeszcze ,że decydując się na bardzo silną wiatrówkę musisz na niej posadzić bardzo wytrzymałą optykę.Osobiście widziałem jak 125 Hatsan demolował Leapersy znane z wytrzymałości.Na 55 -90 wytrzymują bez problemowo,na 135 musiał byś posadzić coś naprawdę z wyższej półki niż Leapers i PP , żeby mieć pewność ,że nie zrobi z nich grzechotki.No i na dystansie do 100 metrów też szkiełko musi być dobre byś cokolwiek na tym dystansie przez nie widział :P Wybór należy do ciebie my tylko odpowiadamy na twoje zapytanie.
Pozdrawiam i życzę udanego zakupu. ;) :mrgreen:
Rafiks
Posty: 35
Rejestracja: 2012-03-12, 19:13
Lokalizacja: Piła

Post autor: Rafiks »

Właśnie ten gamo whisper igt mnie zainteresował ze względu na tą sprężynę iner gas technology, bo piszą że jest o wiele wytrzymalsza itp., o właśnie tak :

Skrót IGT w nazwie wiatrówki oznacza zastosowanie systemu Inert Gas Technology, czyli zespołu sprężyny gazowej zastępującej tradycyjną sprężynę. Dla strzelca oznacza to przede wszystkim:

- zwiększenie precyzji strzału poprzez zmniejszenie odrzutu i wibracji
- brak spadku prędkości wylotowej w miarę zużycia
- wyciszenie pracy całego zespołu mechanizmów

Wiatrówka z systemem IGT to moc, celność i komfort strzelania niezmienne przez lata użytkowania!


Nie chcę się tu z nikim sprzeczać bo nie mam pojęcia o strzelectwie. Wykazuję moje zdanie z tego co wyczytałem i obejrzałem na youtube.pl jak każda z tych wiatrówek strzela.
O optyce też bardzo dużo czytałem i jestem tego świadomy że przy dużej sile strzału optyka długo nie wytrzyma. Dziękuję za odpowiedzi i wskazania właściwej drogi zakupu. Właściwie to najbardziej zależy mi żeby pieniądze które wydam na wiatrówkę wyszły dobrze podczas strzelania, a nie żebym po roku musiał zaraz wszystko wymieniać lub kupować nową. Powiedźcie mi co jest najważniejsze we wiatrówce aby jak najdłużej utrzymywała swoją prędkość wylotową i dobrą celność ?
IGT = zmniejszenie odrzutu i wibracji. Biorąc to pod uwagę moja myśl jest taka iż może posiadać większą energię bo jest właśnie to IGT i luneta tak aż nie obewie jak przy zwykłej sprężynie. Jeśli jest to bajka sprzedawcy, by naciągnąć kupującego, poprawcie mnie.
Tutaj jest podobny gamo
http://www.militaria.pl/gamo/wiatrowka_ ... _p5541.xml
Ostatnio zmieniony 2012-03-13, 16:12 przez Rafiks, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Strzelałem z Socom Tactical bebechy bardzo podobne do innych Gamo,mało precyzyjne i mało powtarzalne.Tu akurat w tym modelu jest fajna baka do regulowania wysokości co w znacznej mierzę pozwala karabinek dostosować pod siebie.Z 50 metrów można było trafić w butelkę pet 1,5 litra czyli także bez cudów.Na mnie lepsze wrażenie zrobił Socom.Co do opinii karabinka słowo dobre ma wiele znaczeń, dla jednego z 50 metrów trafienie w puszkę po piwie jest dobre dla drugiego w kapsel po piwie !!!Rozpiętość ogromna zależy co dla kogo dobre :mrgreen: ;)
Ostatnio zmieniony 2012-03-13, 13:51 przez pala30, łącznie zmieniany 1 raz.
Rafiks
Posty: 35
Rejestracja: 2012-03-12, 19:13
Lokalizacja: Piła

Post autor: Rafiks »

A co Pan sądzi o zastosowaniu tej sprężyny z IGT ? Czy robi to jakąś wielką różnicę między takową a sprężyną w hatsan lub slavia ?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

A ja uważam, że powinieneś "rozstrzelać się" na czymś normalnym, potem bedziesz już wiedział, czego oczekujesz. Czy na pewno zrobiłeś już wszystko na dystansie 30 m, że musi być 100 ? Czy będziesz umiał przewidzieć poprawki na opad, boczny wiatr, wiatr od czoła, nierówności terenu ? To, że nie wieje na linii ognia nie znaczy, że przy celu nie ma huraganu...
Zauważ, że nikt u nas (i gdzie indziej pewnie też) nie posiada sprzętów wymienionych przez Ciebie, bo to raczej wynalazki są, zniechęcające do strzelania...

...ale to tylko moje zdanie, faceta strzelającego z wiatrówek dopiero parę lat...
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Gamo Whisper IGT 4,5mm na mnie zrobił jak najgorsze wrażenie i nawet to ITG mnie do niego nie przekonuję.Dobrze piszę Ci kolega green thunder czy ty w ogóle masz pojęcie jak ciężko strzela się dystanse 60-100 metrów na otwartej przestrzeni !!Masz pojecie o poprawkach na opad śrutu i wiatr ???Czy myślisz że będziesz strzelał krzyżem na lunecie wyzerowanej na 22-30 metrów bo tak zazwyczaj ustawia się zero ??Chyba że będziesz ustawiał zero na 100 metrów ??To wszystko nie takie proste kolego. :/ :/
Proponuje zakupić zestaw strzelecki (karabinek+luneta)przestrzelać go na dystansie 10-50 a dopiero potem cudować na 100.Myślę , że nie zdajesz sobie sprawy jakie to trudne i ile trzeba trenować by ustrzelić puszkę na takiej odległości :-? :-?
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

pala30 pisze:Myślę , że nie zdajesz sobie sprawy jakie to trudne i ile trzeba trenować by ustrzelić puszkę na takiej odległości :-? :-?
Prawdę mówiąc, dla większości limitowych wiatrówek to jest loteria. Dla bardzo dobrych, limitowych wiatrówek i bardzo dobrych strzelców, to loteria z trochę większym prawdopodobieństwem trafienia. Zwyczajnie, wiatrowi w naszym limicie nie nadają się do celnego strzelania na tę odległość :-? :-?
Wiatrówki różne
Rafiks
Posty: 35
Rejestracja: 2012-03-12, 19:13
Lokalizacja: Piła

Post autor: Rafiks »

Zauważyłem ze hatsan 90 używany chodzi drożej niż nówka. Tu jest całkiem ciekawy jego przykład po tuningu z lunetą. Co o tym sądzicie? w zestawie wszystko co potrzebne ma. warto żebym od niej zaczynał ?
Nie chodzi już mi o nie wiadomo jaki dystans. Do 50 metrów w zupełności wystarczy, ponieważ będę z niej strzelał tylko gdy będę u dziewczyny na wsi, gdzie ma duży ogród i w oddali nie ma domów jak u mnie na osiedlu w mieście:)
Zapomniałem dodać linka do hatsana który mnie zainteresował , proszę zerknąć i odpowiedzieć co o nim sądzicie :)
http://aukcje.nasza-klasa.pl/hatsan-90- ... 44966.html

[shadow=orange]Jak kolega niżej zauważył, nie wytrzymałem, była edycja. Proszę o używanie opcji edycji.
Walend[/shadow]
Ostatnio zmieniony 2012-03-13, 16:15 przez Rafiks, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Jeżeli jest tak jak piszę właściciel po wymianie sprężyny to prawdziwy potwór więc ta lunetka na nim to grzechotka !!!Cena też bez rewelacji :mrgreen: :mrgreen:
Nie kupuj takich rzeczy używanych na alle.....!!Wejdź na i weba i dział k/s tam masz karabinki od kolegów sprawdzone dopieszczone przez fachowców.
Tam naprawdę zdarza się bardzo rzadko by kupić bubla na alle...to norma.Zastanów się :/ :/
W Cekausie masz Hatsany(polecam 55 qt sas) po tuningu nowe z pełną gwarancją.
Do tego lupka PP lub Leapers 3-9x40 i masz nie zły komplet.W takiej konfiguracji to karabinek jeden z lepszych jeżeli chodzi o rekreacje !!
Tu masz linka do Cekausa

http://cekaus.pl/pl/karabiny-sprezynowe ... nside.html
Ostatnio zmieniony 2012-03-13, 15:24 przez pala30, łącznie zmieniany 3 razy.
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

Hatsan jakich wiele... w drewienku byłoby lepiej.Ta lupka też żadna rewelacja :/ .

I jeszcze jedno...nie wal postu pod postem,a korzystaj z opcji "edytuj", bo Mod nie wytrzyma i przedłuży Ci krawacik. A musisz wiedzieć,że przeszedłeś już do historii forum,jako pierwszy (chyba ?) "krawaciarz" :P
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

A na to kolega zerkał........

http://aukcje.nasza-klasa.pl/wiatrowka- ... 65049.html

Przyzwoity zestaw i pewnie gdyby pogadać ze sprzedawca oddał by go poniżej 500 zł
:mrgreen: :mrgreen:

Ale ja był bym za Harnasiem z Cekausa i dokupieniem lupki do kompletu !!Ale to ja a ty wybierz sam
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Na dziś to chyba najlepszy wybór...szkoda, że prawdziwych karabinków nie sprzedają... ;)
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

green_thunder pisze:...szkoda, że prawdziwych karabinków nie sprzedają...
W.But siedzi, a on był najlepszy w handlu bronią ;)
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Delikatnie Ci jeszcze nad pomne o takim mało znanym karabinku Bsa Supersport Tactical 4.5MM jest w twoim zasięgu cenowym wraz z optyka a bije na łeb na szyje wszystkie karabinki podane przez ciebie.Ja mój z całym zestawem i optyką Leapers 3-9x32 AO pogoniłem chyba za 800 zł i do dziś żałuję tej decyzji.Można je wydrzeć same za około 500 zł.Bardzo polecam Ci ten model,celny ,dobrze wykonany i powtarzalny.
Posiada bardzo wygodny chwyt i doskonałą wysoką bakę co pozwala powtarzalnie składać się do strzału.Poczytaj o nim bo wart jest uwagi... :)No i ważne BSA to nie chińczyk ani turek tylko Made in England i jest marką bardzo cenioną na wyspach.
Jak dla mnie w przedziale cenowym do 5-6 stówek nie ma sobie równych.A strzelałem już z wielu tanich budżetówek ale ta zostawiła po sobie najlepsze wrażenia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Myślę, że nasz nowy Kolega otrzymał od nas tyle porad, iż wybór wiatrówki powinien być bezproblemowy, choć mam przeczucia, iż będzie to gamoń. Kolega potrzebuje tylko choć jednej opinii utwierdzającej w dokonanym już wyborze.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze